REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rohlig Suus Logistics buduje kompleks logistyczny w Poznaniu

REKLAMA

REKLAMA

Rohlig Suus Logistics realizuje kolejną inwestycję build-to-suit. W okolicach Poznania powstaje kompleks logistyczny o powierzchni około 12 500 m2.

Poznański oddział ROHLIG SUUS Logistics już w październiku przeniesie się do nowej lokalizacji. Inwestycja została zaprojektowana pod indywidualne wymagania operatora (tzw. obiekt build-to-suit), co pozwoli firmie zoptymalizować procesy logistyczne oraz lepiej spełniać indywidualne potrzeby klientów.

REKLAMA

W nowym obiekcie wdrażany jest nowoczesny system WMS (Warehouse Management System) firmy RedPrairie do zarządzania operacjami w magazynach, zaś operacje przewozowe i terminalowe będą prowadzone w oparciu o system TMS (Transport Management System) Speed.


REKLAMA

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 12 478 m2, z czego ponad 1/4 stanowi terminal przeładunkowy. W porównaniu z dotychczasową siedzibą znacząco wzrośnie powierzchnia terminalowa, a liczba doków zostanie podwojona. Nowy obiekt będzie posiadał 27 doków w części terminalowej, z dodatkową zewnętrzną rampą dla samochodów dystrybucyjnych, oraz 12 doków załadowczych w części magazynu wysokiego składowania. W jednym momencie do rozładunku i załadunku może podjechać nawet 45 aut ciężarowych. Oznacza to, że możliwości jednoczesnej obsługi samochodów wzrosną o blisko 240%. 

Istotną część inwestycji stanowi także magazyn o powierzchni 8 855 m2. Podczas jego budowy zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, które wpłyną na niższe koszty utrzymania obiektu, jak np. grubsza warstwa izolacyjna oraz oszczędnościowy system oświetleniowy (m.in. energooszczędne źródła światła i czujniki ruchu sterujące oświetleniem). Wymienione działania wpiszą się w proekologiczną postawę ROHLIG SUUS Logistics. Obiekt przewiduje także dodatkowe powierzchnie na biura.

- Obiekt w okolicach Poznania jest po inwestycji w Czeladzi naszym drugim tak znaczącym przedsięwzięciem budowlanym, które jest „szyte na miarę” i przystosowane do dalszego wzrostu wolumenu przeładunków w przyszłości. Zdecydowaliśmy się na obiekt typu build-to-suit, gdyż takie rozwiązanie umożliwiło nam lepsze dostosowanie powierzchni do charakteru przeprowadzanych przez nas operacji logistycznych, a tych w Poznaniu z roku na rok mamy coraz więcej. Poznań jest jednym z naszych strategicznych punktów przeładunkowych, połączeniem z Europą Zachodnią.


To tutaj prowadzi większość linii drobnicowych z zachodu, a potem przesyłki są przeładowywane i dystrybuowane do punktów docelowych w różnych miejscach w Polsce. Na rynku poznańskim prosperujemy już od 12 lat. To oddział z tradycjami, a tym samym bogatą wiedzą i doświadczeniem. Patrząc na duży potencjał tego regionu i obserwując nasz stabilny na nim rozwój, budowa nowego i większego obiektu była tylko kwestią czasu – powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics. 

Prace wykonawcze rozpoczęły się w 1. kwartale 2012 roku, natomiast zakończenie oraz przeniesienie operacji do nowej lokalizacji planowane jest w październiku br.

Rohlig Suus Logistics
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    Zmiany dla kierowców w 2024 r. Lista jest długa. Szykuje się kolejna rewolucja w przepisach

    Pojawią się strefy czystego transportu, konfiskata samochodu pijanych kierowców oraz obowiązkowa kamera na kierownicy i czarna skrzynka w aucie. A to dopiero początek zmian dla kierowców, które przyniesie 366 dni 2024 r. W tym materiale znajdziesz pełną listę nowości.

    REKLAMA

    Mandat za brak płynu do spryskiwaczy w 2023 r. Czy płyn jest obowiązkowy?

    Czy mandat za brak płynu do spryskiwaczy jest jedynie mitem kreowanym przez kierowców? I czym sam płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowy w aucie? To dwa kluczowe pytania, które zostały postawione przed tym materiałem.

    Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? To proste i tanie

    Odmrażacze do szyb samochodowych biją rekordy popularności wśród kierowców zimą. Temu nie można się dziwić. Jedno psiknięcie wystarczy, aby szron zniknął. Bez skrobania! Czy taki płyn można jednak zrobić w domu? Sposób jest bardzo prosty, ale i tani.

    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    REKLAMA

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA