REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co to są etykiety specjalizowane i jak je stosować

Magdalena Płaczek
Etykiety specjalizowane usprawniają procesy logistyczne
Etykiety specjalizowane usprawniają procesy logistyczne
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Prawidłowe oznakowanie produktów, komponentów, opakowań jednostkowych i zbiorczych to istotny element w większości procesów logistycznych. Przyszłością rynku logistycznego są etykiety specjalizowane.

Etykiety, jako nośnik informacji, zarówno wizualnej, jak i zakodowanej są dobrą alternatywą dla znakowania bezpośredniego (laserowego, mikropunktowego).

REKLAMA

Pozwalają na oznakowanie, ręczne lub automatyczne, produktów i procesów w sposób indywidualny i jednoznaczny, co jest pierwszym i podstawowym krokiem w kierunku odczytu i dostarczenia prawidłowych danych, celem przetworzenia w wielu programach (np. SKK SMART, MES, Inwentaryzator) i procesach zmierzających do optymalizacji produkcji, logistyki i magazynowania

Znakowanie produktów w logistyce

Nadrzędną cechą etykiet w stosunku do innych metod znakowania, jest ich różnorodność w zakresie materiałów wierzchnich, zastosowanego kleju, nadruku i rozmiaru, przy jednoczesnej łatwości aplikacji i szybkiego, bezbłędnego zakodowania dużej ilości danych stałych lub zmiennych. Dzięki tym cechom etykiety są z powodzeniem stosowane w wielu branżach takich jak: motoryzacyjna, elektroniczna, budowlana, medyczna, agd, logistyczna, w których szybkość i pewność oznakowania oraz rzetelność danych determinuje prawidłowy przebieg kolejnych etapów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych, redukcję strat i tym samym redukcję kosztów. Wraz z rozwojem rynku logistycznego zmieniają się potrzeby Klientów.


Zaproponowane ostatnio rozwiązanie do znakowania produktów składające się z etykiet specjalizowanych znalazło duże uznanie wśród producentów oraz firm dystrybucyjnych. Na etykiecie oprócz standardowych informacji można umieścić wszelkie inne, które pomogą zarządzać dostawami i sprzedażą produktów. Od takich etykiet wymagana jest trwałość, łatwość odklejania, oporność na rozdarcie i brak śladu po odklejeniu. 

Etykiety z tworzywa sztucznego

REKLAMA

Dlatego etykiety powinny być wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu oznakowane nimi produkty mogą oczekiwać przez długi czas na ich wykorzystanie. Ponadto etykiety wyposażone w klej usuwalny, dzięki któremu można łatwo je usunąć to dodatkowa cecha ważna przy zachowaniu estetyki produktu.  Wdrożenie znakowania etykietami specjalizowanymi usprawnia pracę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki wybranym informacjom zawartym na etykiecie, każdy produkt, asortyment jest łatwo identyfikowalny bez konieczności dokonywania dodatkowych czynności w celu sprawdzenia cech towaru. Zastosowanie tego typu etykiet eliminuje także pomyłkowe wykorzystanie danych produktów np. podczas montażu czy produkcji. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, zmniejszymy koszty pracy, a co najważniejsze zwiększymy kontrolę realizacji zleceń.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA