REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce możliwy?

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce możliwy?
Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce możliwy?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce. Czyli dziś sprawdzimy czy jest możliwy, a jak tak, to jakich formalności wymaga.

Czy możliwy jest leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce?

Osoby narodowości ukraińskiej stają się w Polsce znaczącą grupą. Według ostrożnych szacunków już przed wojną rozpoczętą przez Rosję w naszym kraju mieszkało nawet półtora miliona Ukraińców. Według danych Straży Granicznej, w związku z działaniami wojennymi granicę Polski przekroczyło 6,6 miliona osób. To sprawia, że Ukraińcy stają się ważnym konsumentem. Czy jednak na tyle ważnym, aby mogli wziąć samochód w leasingu? To właśnie sprawdzimy dziś.

REKLAMA

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce. Co jest potrzebne?

REKLAMA

Czy możliwy jest leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce? Oczywiście że tak. I to nie tylko leasing. Możliwy jest także kredyt czy wynajem. Tyle że wcześniej konieczne jest spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze chodzi o założenie działalności gospodarczej (ewentualnie znalezienie pracy przy kredycie). Po drugie konieczne jest wyrobienie polskiego numeru PESEL.

Podstawą jest numer PESEL. Korzystnie na ocenę zdolności kredytowej wpływa także posiadanie pozytywnej historii w BIK. Jeśli leasingobiorca lub kredytobiorca jej nie ma, zostanie poproszony o przedstawienie informacji potwierdzających osiąganie dochodu w Polsce, na przykład dokumentów księgowych czy wyciągu z rachunku bankowego – wyjaśnia Robert Rodek, członek zarządu Carsmile.

Historia kredytowa? BIK zaciąga dane z Ukrainy

Powyższy mechanizm jest skuteczny, ale nie zawsze... Sprawdza się głównie w przypadku osób, które dotarły do Polski przed wojną i zdążyły już ustawić swoją sytuację zawodową. Co z tymi osobami, które przyjeżdżają od lutego? Pomocną dłoń do nich postanowiło wyciągnąć Biuro Informacji Kredytowej. Daje możliwość sprawdzenia historii kredytowej w ukraińskim odpowiedniku firmom, które chcą udzielić np. leasingu na samochód Ukraińcowi będącemu w Polsce.

Co niezwykle ważne, uzyskanie historii kredytowej z Ukrainy kasuje jednak wyłącznie jeden z warunków. Rejestrowany dochód uzyskiwany w Polsce nadal jest wymagany.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W stronę ukraińskich klientów wychodzą też firmy

Pomocną dłoń Ukraińców, którzy chcą leasingować samochód w Polsce, wyciągają również firmy oferujące tego typu usługi. Przykład? Carsmile uruchomiło ukraińskojęzyczne wersje stron internetowych. I takie wyjście w stronę klienta to oczywiście też wynik dostrzeżenia skali i nowej grupy odbiorców. Szczególnie że Ukraińcy w Polsce coraz chętniej kupują samochody. I coraz chętniej szukają ciekawych form finansowania. I świetnie pokazują to dane Carsmile.

Rynek samochodów w Polsce a klienci z Ukrainy

79 proc. Ukraińców starających się o finansowanie zakupu samochodu deklarowało osiąganie dochodu z działalności gospodarczej. Co więcej, 70 proc. było zainteresowanych leasingiem, a 30 proc. wynajmem długoterminowym nowego samochodu. Na rynku pojazdów używanych pojawiają się przede wszystkim Ukraińcu zatrudnieni na umowę o pracę. Jest ich aż 80 proc. Uśredniony dochód netto deklarowany we wniosku kredytowym wynosi 5 tys. zł.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA