Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży auta?
REKLAMA
REKLAMA
Ogłoszenie powinno się wyróżniać
REKLAMA
Gdy tworzymy ogłoszenie, musimy pamiętać, że mamy na rynku sporą konkurencję. Jest ona tym większa, im bardziej popularne wśród kierowców jest nasze auto. Warto podkreślić atrakcyjne cechy samochodu, np. niskie spalanie, bardzo dobry stan techniczny, nowe części, jakość opon oraz to, że o niego dbaliśmy, o ile to prawda.
REKLAMA
Jeśli auto posiada dodatkowe wyposażenie, takie jak radio i odtwarzacz CD, elektryczne szyby, podgrzewane fotele czy klimatyzację, dobrze byłoby to zaznaczyć. Należy opisać wszystkie atrybuty samochodu, które sprawiają, że wyróżnia się on spośród innych w swojej klasie. Trzeba też oczywiście podać podstawowe dane, takie jak marka, model, rok produkcji, rodzaj skrzyni biegów, rodzaj nadwozia i przebieg w kilometrach.
Koniecznie dodajmy zdjęcia. Powinny one być zrobione tak, aby przedstawiały tę samą perspektywę, z jakiej będzie patrzył na auto potencjalny kupujący. Sfotografujmy oba boki samochodu, przód, tył, a także wnętrze. Zdjęcia powinny być dobrej jakości, aby osoba zainteresowana kupnem mogła zobaczyć, jak najwięcej detali. Jeśli na karoserii są jakieś ryski i wgniecenia, powinniśmy zachować się uczciwie i je pokazać.
Zobacz również: Jakie są formalności przy zakupie używanego auta?
W ogłoszeniu należy umieścić swoje dane, imię, nazwisko, numer telefonu i adres, pod którym można obejrzeć samochód. Dla kupującego ważne jest, czy aby obejrzeć auto, które może mu się finalnie nie spodobać, będzie musiał brać pod uwagę daleką podróż i jej koszty. Warto także zaznaczyć, w jakich godzinach odbieramy telefon (np. poza godzinami pracy) i kiedy możemy spotykać się na oględziny.
Nie wolno kłamać
Przy sprzedaży samochodu zaufanie do poprzedniego właściciela jest kluczowe. Spróbujmy postawić się w jego sytuacji. Nie należy umieszczać w ogłoszeniu informacji nieprawdziwych ani przesadzonych. Nie warto też zbyt krytycznie pisać o samochodzie. Należy jednak zadbać o to, aby już w rozmowie telefonicznej szczerze opowiedzieć o zachowaniu i ewentualnych, koniecznych naprawach samochodu.
Zobacz również: Co powinna zawierać umowa kupna – sprzedaży auta?
REKLAMA
Jeśli kupujący będzie jechał z daleka, aby obejrzeć nasz samochód, zapewne nastawia się na kupno. Nie powinniśmy, więc zawieźć jego zaufania, aby nie podróżował bez sensu, ponosząc koszty wynikające z naszych kłamstw. Nie możemy liczyć na to, że sytuacja wywoła uczucie desperacji i zainteresowany kupi nasz samochód pomimo tego, że tak naprawdę go nie chce.
Przed umieszczeniem ogłoszenia w internecie upewnijmy się, że auto jest czyste w środku a lakier błyszczy. Kupujący może zadzwonić w każdej chwili, bądźmy więc przygotowani do transakcji.
Przyciągnięcie klientów może nie być proste, gdyż dziś rynek jest bardzo bogaty. Mamy dużą konkurencję, nie tylko w zakresie marek i modeli samochodów, ale także ich dodatkowego wyposażenia i ceny. Do tego popularne samochody, mimo że są bardziej atrakcyjne, mogą być trudniejsze do sprzedania ze względu na ogromny wybór egzemplarzy. Przygotujmy się, więc odpowiednio i zadbajmy o to, aby nasze ogłoszenie było naprawdę atrakcyjne.
REKLAMA
REKLAMA