REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym jest mikrofibra?

Kajetan Puszek
fot. Ford
fot. Ford

REKLAMA

REKLAMA

Ściereczki z mikrofibry nie mają sobie równych wśród innych produktów na rynku. Istnieje wiele rodzajów mikrofibry, które są wykonane z różnych składników.

Ściereczki z mikrofibry są często używane do pielęgnacji samochodu i są wykonane z różnych składników. 70% to poliester, pozostałe 30 % jest wykonane z poliamidu lub z naturalnych składników tj. celuloza czy też węglowodany. Korea i Chiny to dwa kraje które są głównym producentem ściereczek z mikrofibry. Jakość tego produktu zależna jest w dużej mierze od ceny. Ręczniki z mikrofibry nie pozostawiają smug i zarysowań, dlatego są tak cenionym produktem na rynku motoryzacji na świecie. Flanelowe ścierki mogą powodować zarysowania, więc ich używanie nie jest zalecane do pielęgnacji samochodów. Lepszym produktem są frotowe ściereczki, którymi czyszczenie samochodu jest równie dobre i efektywne jak czyszczenie ściereczkami z mikrofibry.

REKLAMA

Zobacz również: Czyszczenie szyb przed podróżą.

REKLAMA

Najważniejszą cechą dobrego produktu z mikrofibry jest jego wysoka jakość oraz odporność na smugi i zarysowania. Ich atłasowe wykończenie sprawia, iż są odporne na rozerwanie i są bardzo wytrzymałe. Ich standardowa wielkość to 16-18-24 cm. Wyróżniamy kilka rodzajów ściereczek z mikrofibry. Jednym z nich są najbardziej typowe i najczęściej spotykane ściereczki wykonane z froty , poliestru i poliamidu. Używane one są do polerowania pozostałości po farbie, używane są również do szyb, winylu, plastiku i skóry. Są one najbardziej popularne wśród produktów z mikrofibry.

Inne ściereczki wykonane są z poliestru i nylonu. Produkty z mikrofibry tak doskonale nadają się do czyszczenia szklanych powierzchni, że czasami użycie środka chemicznego bywa zbyteczne. Bez kłopotu wyczyszczą one ślady po palcach czy smugi. Ich używanie jest oszczędnością czasu i pieniędzy.

Przed pierwszym użyciem ściereczek z mikrofibry upewnij się , że ich metki zostały usunięte. Pamiętajmy również o umyciu ręczników bądź ściereczek przed ich użyciem. Tak samo myjmy je po każdym czyszczeniu a szczególnie jeśli czyścimy różne części naszego samochodu, jedna po drugiej. Myjmy je zawsze osobno, nie z innymi częściami, używając do tego gorącej wody.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Jak przywrócić blask lakieru?

Do suszenia możemy użyć suszarki bądź pozostawić ręczniki do wyschnięcia na słońcu. Nie możemy używać do tej czynności zbyt wysokiej temperatury. Podczas mycia nie używajmy utleniaczy, które wybielają kolor ręczników. Musimy mieć na uwadze, iż mikrofibra siedem razy szybciej wchłania wodę aniżeli bawełna i jej czas schnięcia jest o jedną trzecią krótszy od innych tkanin. Ponadto przyciąga ona brud i kurz, z tego powodu jest używana do różnych prac oczyszczania i wycierania. Jest to produkt wielokrotnego użytku - można go prać kilkakrotnie ręcznie bądź w pralce w temperaturze nie większej niż 60 stopni Celsjusza. W wyniku prania, mikrofibra nie robi się łamliwa ani nie ulega kruszeniu. Czas użytkowania jednej ściereczki wynosi aż 2 lata.

Wysoka temperatura niszczy ładunek elektryczny , który sprawia, iż mikrofibra jest tak doskonałym materiałem do czyszczenia.

Do mikrofibry produkowane są różne detergenty, które są do niej przystosowane i czyszczą powierzchnie jeszcze lepiej aniżeli sama ściereczka. Jest to wytrzymały materiał, nie ulegający zepsuciu i przerwaniu, nadający się doskonale do tapicerki ze skóry tudzież szyb samochodowych. Taka ściereczka powinna być zawsze obecna pod siedzeniem obok płynu do szyb i skrobaka. Jest to najlepsza pozycja na rynku i żaden inny materiał nie jest w stanie się równać z tym imponującym materiałem, jakim jest mikrofibra.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA