REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Konserwacja auta przed zimą

Kajetan Puszek
Przygotowanie samochodu do zimy wymaga sprawdzenia wielu podzespołów.
Przygotowanie samochodu do zimy wymaga sprawdzenia wielu podzespołów.

REKLAMA

REKLAMA

Podróżując samochodem na długich dystansach zimą ważne jest odpowiednie przygotowanie techniczne naszego samochodu. Przedstawiamy kilka sprawdzonych wskazówek i porad, które uchronią nasze auto przed uszkodzeniem.

Zima jest bardzo ciężkim okresem dla Twojego samochodu. Mróź, śnieg i śliska nawierzchnia utrudniają jazdę, powodują kolizje i wypadki oraz często uniemożliwiają zapalenie samochodu czy otwarcie zamka w drzwiach. Jednak jeśli nie chcesz bezradnie rozkładać rąk każdego , zimowego dnia to zastosuj się do poniższych wskazówek a gwarantujemy Ci , że polubisz jeszcze zimę.

REKLAMA

Pamiętajmy , że zimą nasz lakier i inne powierzchnie są zdane na łaskę takich czynników zewnętrznych jak : deszcz, śnieg czy sól pokrywająca drogi podczas zimy.

REKLAMA

Jesień jest najlepszym czasem, aby przygotować nasz lakier, polimerowe oraz akrylowe elementy do warunków zimowych i zapewnić naszemu samochodowi pełną ochronę. Pamiętajmy o napełnieniu płynem chłodnicy oraz używajmy płynu do odmrażania szyby przedniej.

Przetestujmy grzejnik oraz odmrażacz tylnego ekranu. Wymieńmy olej oraz filtr. Zaopatrzmy się w skrobak, rękawice, łopatę, piasek oraz latarkę, która może być przydatna podczas naprawy naszego samochodu.

Zobacz też: Jak samodzielnie zamontować koła zimowe?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyczyśćmy dywaniki, które najlepiej powinny być wykonane z ciężkiej gumy. Stosuj przeciwmgielne produkty do szyby przedniej oraz szyb i lusterek. Dbaj o powierzchnie swoich kół. Konserwuj odpowiednimi preparatami swoje koła, tak aby były odporne na brud drogowy oraz sól.
Truizmem jest fakt, iż przed zimą jedną z najważniejszych czynności jest zmiana opon z letnich na zimowe. Nie ma konkretnej daty kiedy powinniśmy to zrobić, lecz eksperci radzą, iż najlepiej jest to uczynić kiedy temperatura spada do 7 stopni poniżej zera. Bez tego nie możemy bezpiecznie poruszać się po drogach i jesteśmy narażeni na wypadki i kolizje. Ponadto warsztat powinien sprawdzić stan działania hamulców. Zbyt słabo działające hamulce mogą doprowadzić do wypadku podczas śliskiej nawierzchni dróg pokrytych śniegiem.

Hamulce to jedna z najważniejszych rzeczy podczas zimy, więc skoncentrujmy się na tym, aby ich działanie było skuteczne i niezawodne.

Zobacz również: Jak zapobiec zamarzaniu wody w przewodach paliwowych?

REKLAMA

Ponadto sprawdźmy nasze reflektory, czy działają poprawnie w trudnych warunkach pogodowych. Najlepiej również kupić zapasowe żarówki w razie wyczerpania się starych. Dobrym pomysłem jest przećwiczenie ich wymiany, co oszczędzi nam stresy podczas potrzeby wymiany ich w trudnych warunkach pogodowych. Jeżeli wycieraczki pozostawiają smugi to należy jak najszybciej wymienić im pióra. Sprawdźmy również napięcie paska klinowego czy też stan akumulatora oraz napięcie ładowania.

Problemy z rozruchem podczas zimy są bardzo częste i występują nagminnie przy dużych mrozach. Zaopatrzmy się najlepiej w przewody rozruchowe, które są małym wydatkiem a mogą nas uratować podczas awarii naszego samochodu.

Zobacz również: Jak przygotować samochód do zimy?

Nadwozie powinno zostać zabezpieczone specjalnym woskiem. Gumowe uszczelki w drzwiach i klapa od bagażnika powinna zostać nasmarowana środkiem pielęgnacyjnym bądź talkiem albo gliceryną. Stosowne będzie nabycie odmrażacza do zamków. Zamek wlewu paliwa również powinien być zakonserwowany.

Jeśli zastosujemy się do tych porad to wówczas będziemy mogli z czystym sumieniem rozpocząć sezon zimowy z Naszym samochodem. Oszczędzimy sobie i bliskim nerwów i uchronimy się przed wypadkami czy kolizjami.

Odpowiednie przygotowanie naszego auta daje 100 procentowy sukces na drodze, nawet podczas bardzo mroźnej i ciężkiej zimy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA