Nissan Almera N16: montaż wzmacniacza do oryginalnego radia - poradnik
REKLAMA
REKLAMA
Co będzie nam potrzebne?
REKLAMA
• 6 m kabla zasilającego
• 1,5 m kabla zasilającego do masy
• Bezpiecznik z obudową
• Kable chinch
• Konwerter sygnału RCA
• Zestaw kluczy
• Śrubokręty
• Rurki termokurczliwe
• Taśma izolacyjna
Wszystkie potrzebne elementy powinniśmy znaleźć w sklepach. Jeśli chodzi o konwerter sygnału RCA, można go kupić na serwisach aukcyjnych. Pierwsza czynność, jaką musimy wykonać to położenie instalacji.
Zobacz również: Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa
REKLAMA
Na początku demontujemy plastik po stronie kierowcy. Mamy tutaj na myśli element widoczny po otwarciu drzwi z boku deski rozdzielczej, oraz plastik znajdujący się obok pedału sprzęgła. Zamocowany jest na jednej plastikowej śrubie, którą musimy odkręcić.
Następnie przechodzimy do wyszukania linki otwierania maski i w otwór, w który wchodzi. Właśnie w ten otwór musimy wepchnąć nasz kabel zasilający. Powinien wejść na ok. 20 cm. Kiedy wyczujemy opór, luzujemy śruby przedniego lewego koła, podnosimy samochód i zdejmujemy koło.
Demontujemy nadkole i widzimy nasz kabel, razem z wiązką kabli biegnących w stronę akumulatora. Nasz kabel również prowadzimy do akumulatora, gdzie musimy go podłączyć. Nie zapominajmy o zamontowaniu bezpiecznika.
Ponownie przechodzimy do wnętrza auta. Ciągniemy ten kabel do góry w miejsce, gdzie znajduje się regulacja świateł. Otwieramy znajdujący się tam plastik i montujemy przycisk do włączenia i wyłączenia wzmacniacza.
Następnie ponownie kierujemy się na dół i wzdłuż listew progowych prowadzimy kable do bagażnika. Należy je mocno odchylać, żeby wsadzić kable. Oczywiście, wszystko robimy z wyczuciem, żeby niczego nie połamać. Jeśli chodzi o masę to jak zwykle posłuży nam za to śrubka w bagażniku.
Zobacz również: Nissan Almera N16 2.2 Di: zaślepienie EGR. Porada.
Konwerter ma 4 kable L+- i R+-. Wpinamy się w kostki tylnych głośników. Konwerter montujemy w takim miejscu, żeby starczyło kabla. Ewentualne braki kabla, przedłużamy kablem głośnikowym i zgrzewamy rurkami termokurczliwymi.
Podłączamy wzmacniacz i cieszymy się nowym dźwiękiem. W naszym przypadku zastosowaliśmy ciekawe rozwiązanie. W każdej chwili możemy włączyć i wyłączyć wzmacniacz za pomocą przycisku przy przełączniku świateł.
REKLAMA
REKLAMA