REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nissan Almera N16: montaż wzmacniacza do oryginalnego radia - poradnik

Robert Kuśpiel
Nissan Almera, fot. Newspress
Nissan Almera, fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym przedstawimy sposób na podłączenie wzmacniacza do fabrycznego radia w Nissanie Almera N16. Jak wiadomo radio, nie posiada wyjść RCA, jednak nie będzie to problemem.

Co będzie nam potrzebne?

REKLAMA

• 6 m kabla zasilającego
• 1,5 m kabla zasilającego do masy
• Bezpiecznik z obudową
• Kable chinch
• Konwerter sygnału RCA
• Zestaw kluczy
• Śrubokręty
• Rurki termokurczliwe
• Taśma izolacyjna

Wszystkie potrzebne elementy powinniśmy znaleźć w sklepach. Jeśli chodzi o konwerter sygnału RCA, można go kupić na serwisach aukcyjnych. Pierwsza czynność, jaką musimy wykonać to położenie instalacji. 

Zobacz również: Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa

REKLAMA

Na początku demontujemy plastik po stronie kierowcy. Mamy tutaj na myśli element widoczny po otwarciu drzwi z boku deski rozdzielczej, oraz plastik znajdujący się obok pedału sprzęgła. Zamocowany jest na jednej plastikowej śrubie, którą musimy odkręcić.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Następnie przechodzimy do wyszukania linki otwierania maski i w otwór, w który wchodzi. Właśnie w ten otwór musimy wepchnąć nasz kabel zasilający. Powinien wejść na ok. 20 cm. Kiedy wyczujemy opór, luzujemy śruby przedniego lewego koła, podnosimy samochód i zdejmujemy koło.

Demontujemy nadkole i widzimy nasz kabel, razem z wiązką kabli biegnących w stronę akumulatora. Nasz kabel również prowadzimy do akumulatora, gdzie musimy go podłączyć. Nie zapominajmy o zamontowaniu bezpiecznika.

Ponownie przechodzimy do wnętrza auta. Ciągniemy ten kabel do góry w miejsce, gdzie znajduje się regulacja świateł. Otwieramy znajdujący się tam plastik i montujemy przycisk do włączenia i wyłączenia wzmacniacza.

Następnie ponownie kierujemy się na dół i wzdłuż listew progowych prowadzimy kable do bagażnika. Należy je mocno odchylać, żeby wsadzić kable. Oczywiście, wszystko robimy z wyczuciem, żeby niczego nie połamać. Jeśli chodzi o masę to jak zwykle posłuży nam za to śrubka w bagażniku.

Zobacz również: Nissan Almera N16 2.2 Di: zaślepienie EGR. Porada.

Konwerter ma 4 kable L+- i R+-. Wpinamy się w kostki tylnych głośników. Konwerter montujemy w takim miejscu, żeby starczyło kabla. Ewentualne braki kabla, przedłużamy kablem głośnikowym i zgrzewamy rurkami termokurczliwymi.

Podłączamy wzmacniacz i cieszymy się nowym dźwiękiem. W naszym przypadku zastosowaliśmy ciekawe rozwiązanie. W każdej chwili możemy włączyć i wyłączyć wzmacniacz za pomocą przycisku przy przełączniku świateł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA