REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Serwisowanie klimatyzacji samochodowej

Łukasz Sowa
Warto regularnie przeglądać stan klimatyzacji.
Warto regularnie przeglądać stan klimatyzacji.

REKLAMA

REKLAMA

Wielu kierowców zdziwi się, że w ogóle trzeba, ale są pierwszymi do narzekań, gdy podczas upałów klimatyzacja nie działa efektywnie. Tymczasem jak każdy element wyposażenia wymaga zainteresowania.

Prawie jedna trzecia właścicieli samochodów nie przeprowadza przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie. Mniej więcej, co czwarty robi to tylko wtedy, gdy z „klimy” zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Można śmiało powiedzieć, że te statystyki mogą być bolesne… dla zdrowia. W układzie klimatyzacji jest mnóstwo kanałów i zakamarków, w których zbierają się zanieczyszczenia, pleśnie i grzyby szkodliwe dla naszego organizmu. Dlatego klimatyzację powinno się systematycznie czyścić. Większość czynności można wykonać samodzielnie za pomocą specjalnych płynów w aerozolu. Jeżeli nie czujemy się na siłach warto skorzystać z pomocy fachowców.

REKLAMA

Zobacz również: Jak korzystać z klimatyzacji zimą?

O czym pamiętać?
1. Kontrola stanu filtra kabinowego (zaleca się jego coroczną wymianę),
2. Zapewnienie odpływu na zewnątrz pojazdu wody skraplającej się na parowniku
3. Odkażanie toru nawiewu powietrza do kabiny.

Zobacz również: Czy autoklimatyzacja zwiększa zużycie paliwa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Taryfikator mandatów 2024: ile zapłacisz za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Nowe przepisy ruchu drogowego na 2024 rok wprowadzają większe kary dla kierowców. Obejmują one nie tylko wysokie mandaty, ale także możliwość konfiskaty pojazdu za jazdę pod wpływem alkoholu. Mandaty za kilka wykroczeń mogą wynieść do 6000 zł. A jeśli sprawa trafi do sądu, grzywna może sięgnąć 30 tys. zł. Ponadto od 14 marca 2024 roku kierowcy prowadzący pod wpływem alkoholu mogą stracić swoje pojazdy. Wzrost wysokości mandatów zapoczątkowano już w 2022 roku, kiedy to maksymalna kwota mandatu wzrosła aż dziesięciokrotnie. Nowy taryfikator mandatów przewiduje wysokie kary za różne wykroczenia drogowe. Na co zwrócić uwagę i jakich przepisów przestrzegać, by ich uniknąć?

Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę. Miał ponad 2,7 promila

W powiecie płońskim, na terenie gminy Joniec w niedzielę 18 sierpnia doszło do obywatelskiego zatrzymania. Nietrzeźwy kierowca miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

S7 na odcinku między Miechowem a Szczepanowicami oddana do ruchu

S7 na odcinku między Miechowem a Szczepanowicami oddana do ruchu. Dzięki temu, podróżujący pomiędzy Krakowem, a Warszawą mogą jechać przez blisko 260 km drogą ekspresową. Zdaniem ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka jest to jedna z najważniejszych arterii w Polsce.

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych? Policja nie zawsze może go wystawić

Korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych rozpraszających przechodnia przekraczającego drogę lub torowisko – co do zasady – jest zabronione i zagrożone mandatem. Nie jest to jednak zakaz bezwzględny. W jakich sytuacjach, policja nie może ukarać pieszego korzystającego z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych?

REKLAMA

KGP: 119 549 interwencji, 503 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 119 549 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 343 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Sprzedawali wynajmowane samochody. Zatrzymano siedem osób

Sprzedawali wynajmowane samochody. Zatrzymano siedem osób zamieszanych w przestępczy proceder. Wynajmowali samochody, podrabiali dokumenty do samochodów, a następnie je sprzedawali. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zalany samochód. Zostawić czy próbować uruchomić?

W ostatnim tygodniu, w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, doszło do wielu zalań i podtopień. Co zrobić w przypadku zalanego samochodu? Zostawić, czy próbować uruchomić? Ekspertka z Polskiej Izby Ubezpieczeń radzi co zrobić w przypadku zalania samochodu.

Przebywasz w szpitalu i zapomniałeś wykupić ubezpieczenie OC samochodu? Możesz zostać obciążony wysoką karą. Jest stanowisko UFG po interwencji RPO: taka opłata, pobierana jest w interesie poszkodowanego

W związku z ostatnią interwencją Rzecznika Praw Obywatelskich do Ministra Finansów w sprawie wysokich i niezaskarżalnych kar za brak ważnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, którymi – jak wynika z interwencji – niekiedy karane są nawet osoby nie ponoszące winy za niewykupienie na czas ubezpieczenia, ponieważ np. przebywały w tym czasie w szpitalu – mówi się przede wszystkim o kwestiach problematycznych z punktu widzenia ukaranych. Stawiając się w roli poszkodowanego w wypadku z udziałem nieubezpieczonego pojazdu – można jednak spojrzeć na sprawę z nieco innej perspektywy. UFG przedstawiło swoje stanowisko w sprawie interwencji Rzecznika. 

REKLAMA

Więcej czasu dla Ośrodków Szkolenia Kierowców i wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym. M.in. przedłużono okres przejściowy dla Ośrodków Szkolenia Kierowców i wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

Od 1 listopada 2024 r. obowiązek rejestracji w systemie SENT. Ważne zmiany w delegowaniu kierowców w transporcie drogowym

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym. Chodzi o obowiązek rejestracji w systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi.

REKLAMA