Budowa systemu audio
REKLAMA
REKLAMA
Wybór
REKLAMA
Oferta dystrybutorów car audio jest bardzo szeroka. Nie brakuje w niej radioodtwarzaczy, głośników, korektorów graficznych, procesorów dźwięku, ekranów LCD oraz wzmacniaczy. Przy wyborze sprzętu, oprócz zdrowego rozsądku i zasobności portfela, powinniśmy skupić się na określeniu celu, – czyli jakie wymagania stawiamy naszemu systemowi audio. Zakupienie najdroższych linii modelowych poszczególnych marek nie gwarantuje odniesienia sukcesu. Na dobry efekt składa się wiele czynników, począwszy od umiejętności manualnych, poprzez estetykę i staranność, a skończywszy na podstawowej wiedzy z zakresu akustyki i elektryki. Jednak przy odrobinie chęci stworzenia czegoś własnoręcznie, nie stanowi to bariery nie do pokonania.
Zobacz również: Gadżety samochodowe
Co kupić
Na podstawowy system audio składa się radioodtwarzacz (jednostka sterująca) i komplet głośników. Wiele odtwarzaczy, oprócz napędu CD czy DVD posiada obsługę formatów plików skompresowanych (MP3 czy WMA), możliwość podłączania dodatkowych urządzeń, wbudowane dyski twarde, wyjścia RCA oraz pod zmieniarkę, itd. Wyjścia RCA (wysokonapięciowe) służą do podłączenia wzmacniacza, które to stanowią o możliwościach rozszerzenia naszego systemu o dodatkowe „decybele”. W
zależności od tego czy mamy zamiar zbudować „kino domowe”, słyszeć każdy instrument podczas odsłuchu nagrania koncertu z filharmonii, czy też poczuć się jak na imprezie w klubie, od tego powinien zależeć nasz dobór sprzętu. Kierując się zasadą, iż system jest tak słaby jak najsłabsze jego ogniwo, będziemy skazani na powodzenie projektu.
Zobacz również: Jak usprawnić standardowy alarm samochodowy?
REKLAMA
REKLAMA