REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Audi A4 B5: kontrola nadwozia

Robert Kuśpiel
Kontrola nadwozia w Audi A4 B5.
Kontrola nadwozia w Audi A4 B5.

REKLAMA

REKLAMA

Kontrola nadwozia to jedne z najłatwiejszych czynności, które możemy wykonać samemu w dowolnym czasie. W poradniku tym przedstawimy jak dokonać takiego przeglądu w Audi A4 B5.

Zaczynamy od kontroli wszystkich elementów karoserii. Sprawdzamy dokładnie czy nie ma śladów korozji. Najlepiej robić to przy świetle dziennym widać wtedy wszystkie uszkodzenia powłoki lakierniczej. Niewielkie ubytki można naprawić samemu. Polecamy dokupić lakier po jego kodzie lub dobrać u lakiernika. Najlepiej udać się do takiego zakładu, który ma bardzo dobrą opinie w okolicy naszego miejsca zamieszkania.

REKLAMA

Zobacz też: Audi A4 B5: kontrola układu hamulcowego

REKLAMA

Niewielkie rysy nie kwalifikują się do malowania. W większości przypadków wystarczy dokładne wypolerowanie za pomocą pasty. Pamiętajmy, żeby robić to czystą szmatką i na dokładnie umytym elemencie. Po dokładnych oględzinach karoserii przechodzimy do wyczyszczenia zagłębienia pod szybą przednią. Jest to miejsce, w którym gromadzą się wszelkie nieczystości.

Otwieramy przednią maskę i wyjmujemy liście i inne zanieczyszczenia. Przy okazji warto sprawdzić zawory ściekowe, czy nie są zapchane. Jeden odpływ znajduje się pod akumulatorem drugi natomiast analogicznie po drugiej stronie. Nie należy doprowadzać do zapchania tych zaworów. Mając już otwartą maskę warto pomyśleć o wymianie wkładu filtru przeciwpyłkowego.

Znajduje się on z prawej strony pod przednią szybą. Na początku odłączamy osłonę z prawej strony, w tym celu wystarczy obrócić zaciski o ¼ obrotu i odkręcić śrubę znajdującą się na dole. Następnie wyjmujemy do przodu element ściekowy i odłączamy wkład filtru. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Warto sprawdzić uszczelkę w obudowie filtru, czy jest prawidłowo zamocowana.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Audi A4 B5: wymiana filtru paliwa i powietrza

REKLAMA

Teraz przechodzimy do kontroli i konserwacji zamków i ograniczników drzwi. W tej operacji dobrze sprawdza się WD40. Po otwarciu drzwi będą widoczne ograniczniki. Smarujemy je dokładnie w drzwiach przednich i tylnych. Nadmiar smaru z sąsiadujących elementów wycieramy za pomocą papierowych ręczników. Podobnie postępujemy w przypadku bębenków zamków drzwi.

Najlepiej aplikować preparat za pomocą cienkiej rurki (zazwyczaj w zestawie z smarem w sprayu). Bardzo często taki zabieg pomaga w przypadku zacinającego się kluczyka w zamku drzwi. W przypadku szyberdachu musimy dokładnie oczyścić prowadnice, po czym dokładnie je smarujemy.

Jednak pamiętajmy, że nic nie zastąpi nam regularnego mycia auta. Częste wizyty na myjni, zwłaszcza w okresie zimowym, zdecydowanie zmniejszają ryzyko powstania korozji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

REKLAMA

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy. Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha zapewnił, że osoby łamiące sądowy zakaz będą surowo karane i najmocniej odczują proponowane przez nas zmiany. Projekt nowego prawa jest już przygotowany.

Badanie techniczne pojazdu 2025 r. Ile wynosi?

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, każdy właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru, przyczepy lub samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego. Ile wynosi badanie techniczne pojazdu w 2025 r.?

REKLAMA