REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów?

Subskrybuj nas na Youtube
Monitoring pojazdów
Monitoring pojazdów
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Dokładna lokalizacja auta w danym momencie, informacje o jego prędkości czy próbie włamanie - to jedne z wielu korzyści jakie daje monitoring pojazdu. Jakie są główne zalety tego rozwiązania?

Monitorowanie samochodu i zachowań kierowcy

Od możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, przez zautomatyzowanie pracy po zwiększenie efektywności działań. Zalet stosowania systemów monitoringu pojazdów nie warto lekceważyć, bo zyskać może dzięki nim każda firma, niezależnie od liczby samochodów, którymi dysponuje.

REKLAMA

Lokalizowanie pojazdów i kontrolowanie parametrów ich pracy nie jest niczym nowym. Bazujące na tych funkcjach systemy monitoringu obecne są na rynku od lat, ale ich popularność w ostatnim czasie znacznie rośnie. Przedsiębiorcy coraz częściej doceniają to rozwiązanie ze względu na zapewniane korzyści, bezpośrednio przekładające się na prowadzony biznes.

Zobacz też: Monitoring auta sposobem nadzoru młodego kierowcy?

„Rzecz nie tylko w kontrolowaniu działań pracowników i ograniczaniu kosztów, ale także w możliwościach zwiększenia zysków i poprawienia wydajności będących efektem usprawnienia funkcjonowania firmy” – mówi Dominika Włodarczyk z firmy Gannet Guard Systems. I wskazuje na powody, dla których system monitoringu ma istotne znaczenie w prowadzonym biznesie. „Chodzi
o oszczędność czasu, łatwiejsze zarządzanie środkami mobilnymi, automatyzację pracy, a także praktyczne wykorzystanie informacji związanych z eksploatowaniem pojazdów, pozwalających
usprawnić łańcuch decyzyjny”.

10 powodów, dla których warto korzystać z monitoringu pojazdów*

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. Oszczędność pieniędzy – dzięki możliwości kontrolowania zużycia paliwa, pokonywanych tras i czasu spędzanego w trasie, zarządca floty jest w stanie ograniczyć nadużycia
    i kradzieże.
  2. Oszczędność czasu – dzięki modułom zainstalowanym w samochodach, zarządca floty ma wszystkie informacje dotyczące pojazdów w jednym miejscu. Korzystając z serwisu webowego lub aplikacji otrzymuje przypomnienia o kończącym się ubezpieczeniu, zbliżającej dacie badania technicznego czy przeglądu gwarancyjnego.
  3. Bezpieczeństwo – świadomość tego, że samochód jest monitorowany chociażby pod kątem rozwijanych prędkości, a pracodawca może wyciągnąć konsekwencje wobec pracownika zachowującego się nieodpowiedzialnie, wpływa pozytywnie na styl jazdy. A alerty dotyczące np. otwarcia drzwi czy zastosowania zagłuszarki sygnałów GPS/GSM oraz możliwość namierzenia samochodu zapobiegają kradzieżom.
  4. Zarządzanie sprzętem – system pozwala na sprawdzanie bieżącego statusu pojazdu (m.in. włączenie/wyłączenie silnika, tankowanie, praca na biegu jałowym), analizę tras przejazdu
    i przebytych dystansów oraz rozliczenie czasu prywatnego i służbowego (ważne z punktu widzenia przepisów podatkowych). Dzięki temu łatwej jest podejmować decyzje związane bezpośrednio z eksploatacją pojazdu i jego serwisowaniem oraz wyliczać koszty użytkowania.
  5. Zarządzanie pracownikami – z monitorowaniem pozycji i parametrów samochodu bezpośrednio wiążą się możliwości kierowania zespołem. W grę wchodzi nie tylko lokalizacja online kierowcy, ale też jego identyfikacja (jeśli np. tylko wybrane osoby są uprawnione do korzystania z danego pojazdu), weryfikacja czasu spędzanego na wykonywaniu zadań z użyciem auta oraz przerw w pracy. Umożliwia to łatwiejsze i bardziej precyzyjne rozliczanie obowiązków i zapobiega nadużyciom.
  6. Edukacja – stosowanie monitoringu pozwala wychwycić niebezpieczne zachowania
    i zarekomendować kierowcy zmianę stylu jazdy.
  7. Integracja z innymi systemami – systemy monitoringu pojazdów mogą zostać połączone np. z tachografami, by zapewnić zdalną kontrolę nad czasem pracy kierowców. Da się je również implementować w większe systemy ERP służące wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem.
  8. Automatyzacja pracy – dzięki funkcjom systemów monitoringu istnieje możliwość wysyłania zdalnie np. zleceń do kierowców oraz raportowania działań przez zmotoryzowanych pracowników.
  9. Wykrywanie nadużyć – zdefiniowanie indywidualnych alarmów informujących
    o nietypowych zdarzeniach takich jak postoje, gwałtowne ubytki paliwa, zbyt długa praca na biegu jałowym lub uruchomienie silnika w godzinach niewynikających z grafiku umożliwiają zarządcy floty reakcję i wyciąganie konsekwencji.
  10. Łatwy dostęp do informacji – dane z systemu monitoringu są dostępne za pomocą aplikacji mobilnej lub strony www. Możliwość reagowania z każdego niemal miejsca na świecie
    i o każdej porze, pozwala ograniczyć koszty oraz usprawnić procesy logistyczne.

Źródło: materiały prasowe Gannet Guard Systems

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy obowiązek dla dzieci na rowerach i hulajnogach – kaski już wkrótce wymagane!

Podczas posiedzenia Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapadła ważna decyzja dotycząca bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg. Uchwała zakłada obowiązek noszenia kasków ochronnych przez dzieci i młodzież do 16. roku życia podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną oraz urządzeniami transportu osobistego.

KGP: 112 965 interwencji, 419 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 965 interwencji. Byli wzywani do 419 wypadków drogowych.

1500 zł mandatu i 10 punktów karnych za stłuczkę? Jak tego uniknąć? Wystarczy smartfon z aplikacją mObywatel

Kolizja na drodze to stres, mandaty, punkty karne i długie czekanie na patrol. Na szczęście już niedługo w niektórych przypadkach będzie można tego wszystkiego uniknąć. Legalnie, szybko i bez papierologii. Sprawdź, co się zmieni i jak wkrótce będziesz mógł oszczędzić nawet 1500 zł.

Taniej na stacjach! Już w przyszłym tygodniu kierowcy zatankują wyraźnie taniej – znamy nowe ceny paliw

Nadchodzą spadki cen paliw, które wielu kierowców przyjmie z ulgą. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują wyraźne obniżki cen benzyny 95-oktanowej oraz autogazu, które pojawią się już w nadchodzącym tygodniu. Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się w wakacyjne podróże – będzie taniej przy dystrybutorze.

REKLAMA

Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

REKLAMA

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

REKLAMA