REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kradzież auta przed świętami - jak można się zabezpieczyć przed nią?

Włamanie do auta, złodziej
Włamanie do auta, złodziej

REKLAMA

REKLAMA

W okresie przedświątecznym panuje wzmożony ruch samochodów w pobliżu centr handlowych. To swoisty raj dla złodziei aut. Czym można się przed nimi ustrzec? Co zrobić by lepiej zabezpieczyć swój pojazd?

Kradzieże samochodów spod centr handlowych

Okres świąteczny to istny raj dla złodziei. Szał zakupów, większa ilość noszonej gotówki, roztargnienie i brak czujności sprzyjają amatorom cudzej własności. Dotyczy to nie tylko kieszonkowców. W grudniu chętniej kradzione są też samochody.

REKLAMA

Dni poprzedzające Święta Bożego Narodzenia. W sklepach tłok, a prezenty nie kupią się same. Po wielu godzinach zmagań szczęśliwi mniej lub bardziej wychodzicie na parking przed galerią handlową i po chwili padają słowa: „Gdzie jest samochód”? Jedna alejka, druga... „Jestem pewien, że zaparkowałem tutaj”. Niestety, auto zniknęło. Wezwanie policji, przegląd nagrań zarejestrowanych przez sklepowe kamery (o ile takowe są), wizyty na komisariacie. I nerwy, nerwy, nerwy, bo pojazdu zwykle nie udaje się odzyskać. Jak można tego uniknąć? Stosując system monitoringu.

Zobacz też: Najczęściej kradzione samochody w Polsce w 2014 roku

REKLAMA

„Urządzenia montowane w autach pozwalają namierzać skradzione samochody. Zaawansowana technologia w połączeniu z szybkością reakcji pozwalają na efektywne odzyskiwanie pojazdów” – mówi Dominika Włodarczyk, Key Account Manager w firmie Gannet Guard Systems. Zaznacza, że złodzieje coraz częściej stosują różnego rodzaju zagłuszarki sygnału GPS. Stąd od narzędzi monitorujących, które wykorzystują wyłącznie systemy satelitarne, skuteczniejsze są rozwiązania bazujące na łączności radiowej.

Według danych Gannet Guard Systems, grudniowe zgłoszenia dotyczące kradzieży aut stanowią od 15 do 19 proc. przyjmowanych przez cały rok. Jak twierdzi Mirosław Marianowski, przedstawiciel firmy, wynika to między innymi z faktu, że w tym okresie wzrastają wydatki samych złodziei. „Osoby zajmujące się kradzieżą aut też mają rodziny. Zwiększenie zainteresowania nielegalnym procederem nie dotyczy tylko kieszonkowców, którzy są najbardziej aktywną grupą przestępczą przed świętami Bożego Narodzenia. Również złodzieje samochodów starają się zdobyć jak najwięcej gotówki. Warto jednak zaznaczyć, że świat kradzieży aut rządzi się swoimi prawami i tam nic nie dzieje się z przypadku. Większość działań jest starannie zaplanowanych, a przestępcy nie kradną pojazdów dla siebie” – wyjaśnia Mirosław Marianowski z Gannet Guard Systems. „Na szczęście złodzieje też siadają do kolacji wigilijnych i nie zdarza nam się często odrywać od stołu, by ruszać na akcję w poszukiwaniu skradzionego samochodu właśnie 24 grudnia”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Sposoby na kradzież paliwa z baku

Źródło: materiały prasowe Gannet Guard Systems

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA