REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Steruj domem poprzez smartfona

 Connected Life Magazine
Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.
Steruj domem poprzez smartfona. Fot. Fotolia
Steruj domem poprzez smartfona. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Systemy przeznaczone do domów inteligentnych stają się coraz popularniejsze. Dzięki nim z poziomu smartfona możemy sterować m.in. temperaturą we wnętrzach (w tym w garażu), a nawet zamknąć okna, czy bramę wjazdową.

Czy przed nami kolejna wojna standardów? Tym razem do rywalizacji przystąpiły firmy tworzące rozwiązania dla domów inteligentnych. I to nie byle jakie firmy: wielkie koncerny znane na całym świecie. Własne rozwiązania prezentują nie tylko giganci elektroniki tacy jak Apple, LG czy Samsung, ale także firmy znane z działalności w wielu branżach i sektorach przemysłu takie jak Bosch. Niemcy przedstawili nową wizję rozwiązań dla miłośników domów zaawansowanych technologicznie.

REKLAMA

Zobacz też: Jaką lampę warsztatową wybrać?

REKLAMA

Dom inteligentny wg Boscha to budynek wyposażony w kompleksowy system energetyczny. Firma zajęła się tym, czego przynajmniej na razie unikają giganci elektroniki: zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury bez której trudno byłoby o energię, ciepło i właściwe chłodzenie. Całość reklamowana jest jako energetyczne rozwiązanie connected dla gospodarstw domowych.

Niemcy stworzyli kompleksowy system złożony z paneli solarnych, modułów grzewczych, pomp ciepła, smart termostatów, a także magazynu energii, by uzyskać jak najlepszą samowystarczalność domu. Intencją projektantów było uzyskanie nie tylko jak najniższego zużycia energii, ale  i przynajmniej częściowego uniezależnienia się od tradycyjnego dostawcy energii. Przy okazji nie zabrakło gadżetów, bez których trudno sobie wyobrazić smart home. Stąd domownicy mają dostęp do zdalnie sterowanego termostatu regulującego temperaturę nie tylko na podstawie bieżącej pogody, lecz również prognozy udostępnianej w trybie on-line. Sprzęt, podobnie jak słynny już termostat Nest, rozpoznaje kiedy mieszkanie lub dom opuścili wszyscy domownicy i na tej podstawie koryguje pracę systemu grzewczego i chłodzącego (przecież nie ma potrzeby utrzymywać takiej samej temperatury, gdy dom stoi pusty).

Zobacz też: Samochody zasilą mieszkania

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z perspektywy użytkownika nowy system Boscha może być zarządzany za pośrednictwem aplikacji w smartfonie czy tablecie. W dowolnej chwili da się nie tylko skonfigurować działanie całego zestawu, ale także sprawdzić jego stan pracy. To oczywiście najmodniejszy gadżet, którym zwykle chwalą się producenci domowej automatyki. Najczęściej jednak pomijają jedno: dobrze skonfigurowany system nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika. W przeciwnym wypadku świadczy o słabej pracy integratora.

Nie trudno o wrażenie, że Bosch z istniejących już rozwiązań stworzył gotowy ekosystem. Mając w portfolio rozwiązania z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji, termostatów i techniki solarnej łatwo przygotować gotowy zestaw. Osobną kwestią pozostaje zdolność do integracji z innymi systemami domowej automatyki, by uwolnić domowników od problemu używania kilku aplikacji do zarządzania całym wyposażeniem domu. Ale o tym zwykle wspomina się już dość rzadko.

Tekst: Tomasz Okurowski

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

REKLAMA

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

REKLAMA