REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak polerować felgi? Ekspert radzi

Marek Matejewski
Wypolerowane obręcze kół wyglądają atrakcyjnie, jednak warto wiedzieć, że o takie felgi należy wyjątkowo dbać. fot. Newspress
Wypolerowane obręcze kół wyglądają atrakcyjnie, jednak warto wiedzieć, że o takie felgi należy wyjątkowo dbać. fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Coraz częściej możemy spotkać samochody, których felgi błyszczą niczym lustro. Taki efekt uzyskuje się dzięki polerowaniu powierzchni obręczy.

Polerowanie felg staje się coraz bardziej popularne. Przed podjęciem decyzji warto się jednak zastanowić. Rzeczywiście wypolerowane obręcze kół wyglądają atrakcyjnie, jednak warto wiedzieć, że o takie felgi należy wyjątkowo dbać. Spolerowane stopy metali lekkich posiadają bezpośredni kontakt z warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo narażone są na działanie pyłu powstającego na skutek ścierania się tarcz i klocków hamulcowych.

REKLAMA

Niestety żadne z tych okoliczności nie służą polerowanym metalom. Dlatego aby wypolerowane felgi utrzymały swój blask, należy je regularnie myć, nawet kilka razy w tygodniu. Niestety, jeżeli posiadamy polerowane felgi, nie powinniśmy korzystać ze środków chemicznych w myjniach samoobsługowych. Czyszczenie tego rodzaju felg powinno odbywać się ręcznie przy użyciu miękkiej gąbki i czystej wody. Na samoobsługowej myjni możemy jedynie spłukać je wodą bez dodatku środków myjących.

Zobacz również: Na co zwracać uwagę przy zakupie felg tunerskich?

REKLAMA

Warto wiedzieć, że na polerowanych felgach nie powinno się jeździć zimą. Słone i żrące substancje zalegające w tym okresie na drogach potrafią zniszczyć cały efekt w kilka dni. Jeżeli pomimo to zdecydujemy się na spolerowanie felg warto poszukać doświadczonego warsztatu, który przeprowadzi zabieg. Przy takich usługach niezwykle ważne jest doświadczenie. Różne felgi wykonane są z innych stopów, a każdy z nich posiada inne właściwości.

Warto wybrać warsztat, który zajmuje się tylko polerowaniem, a nie świadczy takie usługi przy okazji. Doświadczony specjalista powinien pokazać nam bez obaw swoje przykładowe prace. Posiadanie polerowanych obręczy wymaga co prawda sporo zaangażowania w ich odpowiednie utrzymanie, jednak takie koła podnoszą znacznie atrakcyjność samochodu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polerować można nie tylko felgi. Jeśli chcemy, dobry specjalista potrafi wypolerować również spoilery i relingi dachowe, ramiona sportowych kierownic, dekle zaworowe i inne elementy.

Zobacz również: Jak odnowić felgi samochodowe?

Polerowane felgi wymagają specjalnego traktowania. Niewskazane jest również jeździć na nich zimą.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

Wysokie stężenie substancji rakotwórczych w pyle drogowym w centrum Warszawy. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA