REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie auta mają problemy z korozją?

Hyundai i30
Hyundai i30
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Sól rozsypywana na ulicach podczas zimy to jeden z czynników sprzyjających występowaniu korozji. Producenci aut chcąc poczynić oszczędności nie zawsze odpowiednio dobrze zabezpieczyli swoje produkty przed niszczycielskim działaniem rdzy. Jakie auta są podatne na rdzę bardziej niż inne?

Skąd się bierze rdza na autach?

Na skutek mechanicznych uszkodzeń powłoki zabezpieczającej przed korozją lub po nieprofesjonalnie wykonanych naprawach blacharskich w pierwszej kolejności pojawia się rdzawy nalot. Jeśli w porę nie zareagujemy rdza wgryza się coraz bardziej i naprawa skorodowanych elementów jest trudniejsza i droższa.

REKLAMA

Zimowe warunki sprzyjają pojawianiu się ognisk korozji. Na początku „ruda” atakuje najsłabiej zabezpieczone punkty, takie jak podwozie i elementy zawieszenia. Kierowcy niezwykle rzadko oglądają podwozia swoich samochodów, więc producenci oszczędzają na dobrych zabezpieczeniach antykorozyjnych.

Zobacz też: Ile kosztuje dojeżdżanie do pracy spoza miasta?

Jakie nowe auta rdzewieją bardziej niż inne?

Eksperci z Magazynu „Auto Świat” przygotowali listę samochodów, które wyjeżdżały z fabryki z gorszym zabezpieczeniem antykorozyjnym, niż inne modele. W efekcie już po kilku latach użytkowania pojawiły się u nich poważne uszkodzenia spowodowane przez rdzę.

Warto znać słabe punkty samochodu, którego zakup bierzemy pod uwagę. Pozwoli to na dokładniejsze sprawdzenie każdego egzemplarza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mercedes-Benz klasy B

Rdza w tym modelu atakuje  dolne krawędzie drzwi, klapy bagażnika i spawy przy kielichach amortyzatorów.

Ford Mondeo II

Po wprowadzeniu Forda Mondeo II generacji okazało się, że ma on poważne problemy z rdzą, która występuje głównie na rantach drzwi, masce i klapie bagażnika. Po liftingu problem został wyeliminowany.

Nissan Navara

Duża popularność tego auta wśród właścicieli firm, którzy zakupili pickupa w celu uzyskania ulg podatkowych, oznacza, że niebawem rynek wtórny będzie pełen ofert Navary nie używanej w terenie. Mimo takiego traktowania rdza pojawia się w kilku miejscach takich jak wydech, rama i podwozie. Warto też zwrócić uwagę na stan felg. W segmencie pickupów problem korozji jest wyjątkowo popularny.

Suzuki Swift

Zbyt słabe zabezpieczenie antykorozyjne dało się we znaki wielu właścicielom Swifta. Rdzewieje wydech, podwozie i wnętrze bagażnika. Suzuki przyznało się do błędu i usuwało rdzę w ramach napraw gwarancyjnych.

Mazda 6

Pierwsza generacja Mazdy 6 ma poważne problemy z korozją. Egzemplarze wyprodukowane przed 2006 r. mają często skorodowane krawędzie drzwi, maskę, podwozie i nadkola. Warto też zwrócić uwagę na stan profili zamkniętych.

Suzuki Jimny

To już drugie Suzuki wymienione w zestawieniu Magazynu „Auto Świat”. Ta dzielna terenówka rdzewieje najczęściej od spodu. Najbardziej narażonymi na rdzę elementami są: podwozie i rama.

Mercedes-Benz klasy E (W210)

Popularny wśród taksówkarzy „Okularnik” również nie został odpowiednio zabezpieczony przed rdzą. Ramki okien i dolna część drzwi, nadkola, kielichy, zawieszenie, podwozie, progi oraz błotniki to miejsca, które „ruda” upodobała sobie najbardziej.

Hyundai i30

Pierwszy model Hyundaia zapowiadający nową jakość nie ustrzegł się przed błędami. Rdza pojawia się na rantach drzwi i tylnej klapie.

Zobacz też: Renault 18 - historia modelu

Jak zabezpieczyć auto przed rdzą?

Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne można wykonać w wyspecjalizowanym warsztacie.

Dwie najpopularniejsze metody to:

natryśnięcie sztywnej masy bitumicznej lub polimerowej na podwozie (koszt w zależności od typu auta od 400 do ok. 1000 zł),

zabezpieczenie podwozia za pomocą olejów penetrujących lub specjalnego wosku (cena: 350-600 zł).

Źródło: autoswiat.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA