REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak pakować bagaże, gdy podróżujemy z dziećmi?

Dota Szymborska
fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego, o ile to możliwe, ograniczyć ilość przewożonych kabinie pasażerskiej przedmiotów. Podpowiadamy, jak pakować bagaże jadąc z dziećmi.

Kiedyś wyjeżdżając na wakacje, wrzucaliśmy do bagażnika torby podróżne, które następnie wyciągaliśmy z auta po przyjeździe na miejsce przeznaczenia. Kiedy zaczęliśmy podróżować z maluchem system pakowania uległ bardzo dużej zmianie. Ale po kolei. Po pierwsze rodzice małych dzieci obserwują duże „skurczenie“ się objętości bagażnika.

REKLAMA

Dzieje się tak, dlatego, że po włożeniu czy to złożonego wózka czy też łóżeczka turystycznego na resztę bagaży nie pozostaje wiele miejsca. Warto się zastanowić czy za cenę trochę większego spalania benzyny w czasie jazdy nie warto zaopatrzyć się w specjalny boks montowany na dachu? W przypadku podroży z dwójką maluchów może być to jedyne rozwiązanie pozwalające na zabranie np. dwóch łóżeczek turystycznych itp. 

Zobacz również:Jak podróżować ze starszym dzieckiem?

Pakując torby do bagażnika (wszystko jedno czy do „zwykłego“ czy do kufra na dachu) należy pamiętać o przygotowaniu specjalnej małej torby. Świetnie sprawdza się torba na zakupy (nie trzeba jej zapinać ani rozpinać, dostęp do niej jest bardzo łatwy), do której zapakujemy dwa komplety ubranek na zmianę dla naszych małych podróżników. W przypadku zalania soczkiem, wymiotów, spocenia się malucha nie będziemy zmuszeni rozpakowywać wszystkich toreb w poszukiwaniu potrzebnych ubranek.

Najpotrzebniejsze rzeczy, które pakujemy do kabiny w aucie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Tak jak w przypadku bagażnika, do którego włożyliśmy specjalną torbę z ubrankami na zmianę tak do kabiny przyda się nam kilka rzeczy, które ułatwią podróż z dzieckiem. Jeżeli nasz maluch pije mleko z butelki a my wybieramy się w długą podroż, warto zastanowić się nad zakupem specjalnego samochodowego podgrzewacza do butelek.

To praktyczne urządzenie może nam wiele ułatwić – nie będziemy musieli zatrzymywać się na stacjach benzynowych, szukać w barach kuchenek mikrofalowych czy prosić o miseczki z ciepłą wodą by podgrzać mieszankę dla dziecka. Pamiętajmy tylko o tym by podgrzewaczy używać tylko kiedy silnik jest włączony, unikniemy wtedy przykrych niespodzianek związanych z tym, że owszem podgrzaliśmy mleko dla malucha, lecz rozładowaliśmy akumulator.

Zobacz również:Jak walczyć z chorobą lokomocyjną dziecka?

Im mniej tym lepiej

Pamiętajmy, że w czasie wypadku, każdy przedmiot, który jest w kabinie może stanowić dla pasażerów, w tym naszego malucha olbrzymie zagrożenie. Niewinna zabawka, większa paczka mokrych chusteczek jest niczym pocisk, gdy dochodzi do wypadku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA