REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak podróżować z niemowlakiem?

Dota Szymborska
fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Nie możemy zgodzić się ze zdaniem: „Małe dziecko – mały kłopot“, gdyż podróż z kilkumiesięcznym maluszkiem to nie lada wyzwanie. Radzimy jak przygotować się do podróży z niemowlakiem.

Gdy wybieramy się w podróż z niemowlakiem pomyślmy wcześniej o tym, co może się nam przydać w aucie, a co możemy zapakować do bagażnika auta. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa ważne jest by w kabinie było jak najmniej rzeczy, które w razie wypadku mogłyby stanowić zagrożenia dla pasażerów. Jest jednak kilka rzeczy, które muszą znaleźć się w tak zwanym bagażu podręcznym.

REKLAMA

Zobacz również: ISOFIX: co to jest?

Oto lista: pieluszki na zmianę, nawilżone chusteczki, zestaw ubranek na zmianę, woda do picia, (jeżeli maluszek pije z butelki), pieluszka tetrowa, kocyk, ewentualnie ulubione zabawki. Pakując bagażnik warto pomyśleć o oddzielnej torbie na bagaż maluszka, łatwiej wtedy znaleźć potrzebne rzeczy np. kolejny zestaw ubranek na przebranie.

Odpowiednia pora na podróż

Im mniejsze dziecko tym częściej ucina sobie drzemki w czasie dnia. Jeżeli znamy porę, kiedy nasz maluszek śpi najdłużej postarajmy się, by na ten czas przypadła podróż samochodem. Czasem uda nam się dojechać na miejsce (dystanse, których przejechanie zajmuje około 2-3 godzin) zanim maluszek się obudzi. Jeżeli dobrze nam się prowadzi auto w nocy, zastanówmy się nad wyjazdem wieczornym. Pamiętajmy, że przemęczony maluch nie będzie mógł usnąć, a marudzący brzdąc nikomu nie umila podróży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Czym się kierować wybierając fotelik dla dziecka?

Nie ma nic gorszego niż płaczące w aucie dziecko, na małej powierzchni jego płacz jest dużo bardziej uciążliwy dla pozostałych pasażerów niż np., gdy popłakuje w domu. Warto zadbać o komfort jazdy maluszka, ubrać w rzeczy, które nie krępują ruchów, wystarczy przecież, że dziecko jest przypięte pasami w foteliku. Na każdym postoju wyjmować maluszka z nosidełka tak by jego i kręgosłup odpoczął od skulonej pozycji, w jakiej podróżuje.

Temperatura w aucie

Bardzo ważne, by w czasie podróży maluch nie marzł ani nie był przegrzewany. Ciężko znaleźć złoty środek, lecz jeżeli będziemy pamiętali by różnica temperatury między wnętrzem auta a otoczeniem nie wynosiła więcej niż 5 stopni, z pewnością nie przeziębimy maluszka. Lepiej dobrze wyregulować klimatyzację niż na zmianę otwierać i zamykać okna. Gdy nie posiadamy klimatyzacji w aucie, zadbajmy o to by dziecko nie było narażone na przeciągi.

Jazda z dzieckiem

Niemowlak z pewnością nie jest pasażerem, który lubi rajdową jazdę, dlatego pamiętajmy by nie hamować zbyt ostro, spokojnie wchodzić w zakręty. Maluch, który zostanie obudzony gwałtownym hamowaniem z pewnością będzie głośno płakał. Kolejną ważną rzeczą jest przyciszenie muzyki, niemowlak bombardowany jest nowymi wrażeniami, wciąż zmieniają się obrazy za oknem, jeżeli do tego dojdzie głośna muzyka to z pewnością zmęczy to małego pasażera.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, wjechała samochodem w dom

Pijana 36-latka wjechała reanult megane w ogrodzenie, a następnie w budynek. Właścicielka posesji, przebywająca w domu doznała obrażeń. Kierującej grozi do trzech lat więzienia.

Jak zaoszczędzić na transporcie? Oto najbardziej ekonomiczne opcje

Wydatki na transport to często całkiem spora część domowego budżetu. Paliwo, ubezpieczenie pojazdu, koszty eksploatacji, parking stanowią duże obciążenie finansowe. Jak zoptymalizować wydatki w zakresie podróżowania? Czy nowoczesne środki transportu są dobrą opcją na oszczędności? 

KGP: 100 139 interwencji, 377 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 139 interwencji.

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni. Od najbliższego piątku zacznie obowiązywać nowa, rozszerzona sieć płatnych dróg. Obejmie ona zarówno drogi ekspresowe jak i autostrady.

REKLAMA

Nie zmieniłeś opon? Możesz dostać 3000 zł grzywny

W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi i wynikającymi z tego – coraz gorszymi warunkami na drogach – listopad to najlepszy czas na wymianę opon i sprawdzenie ich stanu technicznego. Czy w Polsce wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa i w jakich sytuacjach – w związku z brakiem zmiany ogumienia samochodu – kierowca może zostać ukarany grzywną? 

Policja zatrzymała pędzące auto, które prowadził 15-latek

15-latek prowadził samochód bez uprawnień, przekroczył prędkość i wiózł pasażerów bez pasów bezpieczeństwa. Odpowie przed sądem rodzinnym. 

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Czy warto kupić całoroczne?

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Lepiej założyć je o tydzień za wcześnie niż o tydzień za późno. Nie warto czekać na pierwsze przymrozki. 

Pijany przewoził autem troje dzieci

Kierowca zatrzymany do kontroli miał prawie promil alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoził trójkę dzieci. 

REKLAMA

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan. Do 2026 r. na polskiej sieci dróg szybkiego ruchu ma funkcjonować ponad 70 urządzeń ułatwiających usuwanie śniegu i lodu z pojazdów ciężarowych.

KGP: 107 085 interwencji, 434 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 085 interwencji.

REKLAMA