Jakie są zalety leasingu na samochód
REKLAMA
REKLAMA
Jak działa leasing?
Na podstawie umowy leasingu, leasingodawca nabywa wskazaną przez leasingobiorcę rzecz i udostępnia mu ją do korzystania za określonym wynagrodzeniem, co najmniej równym cenie nabytej rzeczy. Wynagrodzenie spłacane jest w ratach leasingowych, a po zakończeniu umowy leasingobiorca może wykupić przedmiot umowy na własność. „Taka forma finansowania inwestycji umożliwia zatrzymanie gotówki i przeznaczenie jej na inne, niezbędne działania. Pozwala to stworzyć bufor bezpieczeństwa na trudne, nieprzewidziane sytuacje biznesowe, i w efekcie zachować firmie płynność finansową” – wyjaśnia Kamil Muskus - Dyrektor Badań i Rozwoju z firmy Compass Money.
REKLAMA
Zobacz też: Leasing pojazdów ciężarowych
Zalety zakupu samochodu w leasingu
REKLAMA
„W Polsce z leasingu korzysta zaledwie co piąty przedsiębiorca, podczas gdy w zachodniej Europie średnia ta jest ponad dwa razy wyższa.” – mówi Kamil Muskus z Compass Money. Zdaniem Kamila Muskusa, Dyrektora Badań i Rozwoju wynika to głównie z niskiego poziomu wiedzy na temat zalet tej formy finansowania: „Niski wkład własny i oprocentowanie, możliwość uzyskania leasingu już od pierwszego dnia działalności oraz korzystanie z atrakcyjnych produktów dodatkowych, takich jak ubezpieczenia czy karty paliwowe – to tylko niektóre argumenty szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale wciąż za słabo kojarzone z leasingiem”.
Ekspert firmy Compass Money zwraca również uwagę na inne korzyści, czekające na leasingobiorcę: „Rata leasingowa zmniejsza podstawę opodatkowania, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami jest kosztem uzyskania przychodu. Warto także wspomnieć o braku branżowych ograniczeń w zakresie finansowania oraz elastyczności przy spłacie zobowiązania, najczęściej dostosowanej do potrzeb i możliwości przedsiębiorcy”.
Zobacz też: Leasing na przykładzie kalkulacji
Leasing konsumencki
Leasing pozwala wyposażyć firmę w niezbędne środki trwałe, takie jak samochody, maszyny budowlane, sprzęt biurowy czy nieruchomości. „Niemal zawsze ich zakup za gotówkę jest mniej opłacalny. W połączeniu z nieskomplikowanymi formalnościami czyni to leasing najtańszym i najbardziej dostępnym sposobem na sfinansowanie pomysłów na biznes” – podkreśla Kamil Muskus - Dyrektor Badań i Rozwoju z firmy Compass Money.
Od 2011 roku na rynku obecny jest także leasing konsumencki, dotyczący samochodów nowych i używanych. W przeciwieństwie do leasingu tradycyjnego, jest usługą stworzoną dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej, dzięki czemu również osoby prywatne mogą sfinansować zakup samochodu poprzez umowę leasingu.
Zobacz też: Umowa leasingu – co powinna zawierać?
W uzyskaniu optymalnie dopasowanego leasingu warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, takich jak Compass Money, która bazując w 100% na polskim kapitale współpracuje z ponad 20 sprawdzonymi i renomowanymi bankami oraz firmami leasingowymi. Dzięki temu pomaga klientom znaleźć najatrakcyjniejsze oferty, dostosowane do ich spersonalizowanych potrzeb i możliwości finansowych. Doświadczeni doradcy Compass Money otaczają każdego klienta indywidualną opieką, stawiając sobie za cel pomoc w optymalnym wykorzystaniu wszystkich możliwości, jakie stwarza leasing.
Źródło: Materiały prasowe Compass Money
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.