REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są zalety leasingu na samochód

Jakie są zalety leasingu na samochód.
Jakie są zalety leasingu na samochód.
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Leasing jest jedną z form finansowania zakupu samochodu do firm. Dlaczego zakup w leasingu jest tak ceniony przez przedsiębiorców?

Jak działa leasing?

Na podstawie umowy leasingu, leasingodawca nabywa wskazaną przez leasingobiorcę rzecz i udostępnia mu ją do korzystania za określonym wynagrodzeniem, co najmniej równym cenie nabytej rzeczy. Wynagrodzenie spłacane jest w ratach leasingowych, a po zakończeniu umowy leasingobiorca może wykupić przedmiot umowy na własność. „Taka forma finansowania inwestycji umożliwia zatrzymanie gotówki i przeznaczenie jej na inne, niezbędne działania. Pozwala to stworzyć bufor bezpieczeństwa na trudne, nieprzewidziane sytuacje biznesowe, i w efekcie zachować firmie płynność finansową” – wyjaśnia Kamil Muskus - Dyrektor Badań i Rozwoju z firmy Compass Money.

REKLAMA

Zobacz też: Leasing pojazdów ciężarowych

Zalety zakupu samochodu w leasingu

REKLAMA

„W Polsce z leasingu korzysta zaledwie co piąty przedsiębiorca, podczas gdy w zachodniej Europie średnia ta jest ponad dwa razy wyższa.” – mówi Kamil Muskus z Compass Money. Zdaniem Kamila Muskusa, Dyrektora Badań i Rozwoju wynika to głównie z niskiego poziomu wiedzy na temat zalet tej formy finansowania: „Niski wkład własny i oprocentowanie, możliwość uzyskania leasingu już od pierwszego dnia działalności oraz korzystanie z atrakcyjnych produktów dodatkowych, takich jak ubezpieczenia czy karty paliwowe – to tylko niektóre argumenty szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale wciąż za słabo kojarzone z leasingiem”.

Ekspert firmy Compass Money zwraca również uwagę na inne korzyści, czekające na leasingobiorcę: „Rata leasingowa zmniejsza podstawę opodatkowania, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami jest kosztem uzyskania przychodu. Warto także wspomnieć o braku branżowych ograniczeń w zakresie finansowania oraz elastyczności przy spłacie zobowiązania, najczęściej dostosowanej do potrzeb i możliwości przedsiębiorcy”.

Zobacz też: Leasing na przykładzie kalkulacji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Leasing konsumencki

Leasing pozwala wyposażyć firmę w niezbędne środki trwałe, takie jak samochody, maszyny budowlane, sprzęt biurowy czy nieruchomości. „Niemal zawsze ich zakup za gotówkę jest mniej opłacalny. W połączeniu z nieskomplikowanymi formalnościami czyni to leasing najtańszym i najbardziej dostępnym sposobem na sfinansowanie pomysłów na biznes” – podkreśla Kamil Muskus - Dyrektor Badań i Rozwoju z firmy Compass Money.

Od 2011 roku na rynku obecny jest także leasing konsumencki, dotyczący samochodów nowych i używanych. W przeciwieństwie do leasingu tradycyjnego, jest usługą stworzoną dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej, dzięki czemu również osoby prywatne mogą sfinansować zakup samochodu poprzez umowę leasingu.

Zobacz też: Umowa leasingu – co powinna zawierać?

W uzyskaniu optymalnie dopasowanego leasingu warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, takich jak Compass Money, która bazując w 100% na polskim kapitale współpracuje z ponad 20 sprawdzonymi i renomowanymi bankami oraz firmami leasingowymi. Dzięki temu pomaga klientom  znaleźć najatrakcyjniejsze oferty, dostosowane do ich spersonalizowanych potrzeb i możliwości finansowych. Doświadczeni doradcy Compass Money otaczają każdego klienta indywidualną opieką, stawiając sobie za cel pomoc w optymalnym wykorzystaniu wszystkich możliwości, jakie stwarza leasing.

 Źródło: Materiały prasowe Compass Money

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA