REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakup ubezpieczenia online. Czy to takie proste?

internet bezpieczeństwo fot. shutterstock
internet bezpieczeństwo fot. shutterstock
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ubezpieczenie samochodu z powodzeniem można kupić... bez wychodzenia z domu. A to szczególnie ważne w czasach koronawirusa. Do tego celu kierowca potrzebuje wyłącznie komputera lub komórki! Jakie dane powinien przygotować i jak wygląda zakup ubezpieczenia online?

Podczas zakupu ubezpieczenia online kierowca może pójść w jednym z dwóch kierunków. Po pierwsze może wybrać tego samego ubezpieczyciela, którego wybierał do tej pory. W takim przypadku powinien odpalić w przeglądarce jego witrynę i skorzystać z kalkulatora. Do niego wprowadzić należy wszystkie dane dotyczące pojazdu i kierowcy lub kierowców. Na tej podstawie przygotowana zostanie kalkulacja kilku ofert. Na ogół firmy przedstawiają cenę bazowego OC, rozbudowanego OC o opcje dodatkowe czy różnych wersji pakietu OC + AC. Cena podawana jest w przypadku płatności w jednej, jak i wielu ratach.

REKLAMA

Zakup ubezpieczenia online - jak znaleźć nową firmę?

REKLAMA

Jak zmienić firmę? Może się okazać, że kierowca nie jest zadowolony ze wsparcia jakiego udzielił mu ubezpieczyciel, u którego ma obecnie wykupioną polisę. W takim przypadku zakup OC online powinien być poprzedzony researchem. We wskazaniu instytucji, której propozycją warto się zainteresować, przydać się mogą m.in. regularnie przygotowywane rankingi najlepszych czy też najtańszych polis. Tych można poszukiwać w wyszukiwarce. Kierowca korzystając z sieci ma też możliwość sprawdzenia opinii żywych użytkowników. W tym celu wystarczy przejrzeć np. komentarze czy dyskusje pojawiających się na forach motoryzacyjnych.

Jak porównać oferty? Można otworzyć strony kilku ubezpieczycieli. Skorzystanie z takiego schematu jest niestety mało komfortowe. Kierowca musi bowiem otworzyć kilka okien i w każdym podawać te same dane. Czy są zatem sposoby łatwiejsze? Oczywiście. Zakup ubezpieczenia online jest bowiem możliwy także za pośrednictwem firm porównujących oferty. Przykłady takie można mnożyć, a najbardziej znane marki to Ubea.pl, Mubi.pl, Rankomat.pl czy Mfind.pl. W czym ich oferta jest lepsza? Kierowca raz podaje dane dotyczące pojazdu i siebie oraz otrzymuje ofertę nawet kilkudziesięciu polis. Po dokonaniu konkretnego wyboru porównywarki umożliwiają zakup.

Zakup ubezpieczenia online - cena ważna, ale nie najważniejsza!

REKLAMA

Cena bez wątpienia jest kluczowa w przypadku poszukiwania polisy OC. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie oferty ubezpieczenia samochodu online są takie same. A różnią się często również zakresem obowiązywania ochrony. Przykład? Poza podstawowym OC niektóre firmy oferują usługi dodatkowe w postaci polisy NNW, ubezpieczenia szyb czy assistance. W ten sposób niezwykle ważnym elementem procesu podejmowania decyzji przez kierowcę musi się stać analiza oferty. Może się bowiem okazać, że polisa OC w jednej z dwóch firm będzie o kilkanaście złotych droższa, ale zaoferuje zdecydowanie wyższy poziom ochrony. Dopłata wtedy stanie się opłacalna!

Zakup ubezpieczenia online jest wygodny dla kierowcy z kilku powodów. Ten oszczędza czas - w końcu nie musi jechać do agenta, a wszystkie formalności załatwia w zaciszu własnego domu i w razie potrzeby może skorzystać z pomocy telefonicznego biura obsługi. A do tego polisa może zacząć obowiązywać tak naprawdę zaraz po złożeniu stosownej dyspozycji oraz z uwagi na fakt podpisania umowy na odległość, kupujący otrzymuje 30-dniowy termin na odstąpienie od niej. Dodatkową korzyścią są atrakcyjne oferty cenowe. Z uwagi na korzystanie z kanału elektronicznego ubezpieczyciele często proponują klientom dodatkowe zniżki podczas wykupywania polisy online.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Informacje o pojeździe:

  • marka i model
  • rok produkcji
  • data pierwszej rejestracji
  • pojemność silnika
  • rodzaj nadwozia
  • przebieg
  • planowany przebieg w ciągu roku
  • rok nabycia
  • numer rejestracyjny
  • miejsce parkowania nocą
  • poprzedni ubezpieczyciel
  • moment startu nowej polisy
  • forma użytkowania - prywatnie czy zawodowo
  • czy pojazd będzie eksploatowany za granicą?

Informacje o kierowcy:

  • imię, nazwisko PESEL
  • rok uzyskania prawa jazdy
  • miejsce zamieszkania
  • płeć
  • stan cywilny
  • liczba dzieci i ich wiek
  • dane współwłaścicieli
  • historia szkodowości
  • dane dotyczące dodatkowych kierowców

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA