REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend: ziemia lubuska cz. II

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kajetan Puszek
Fot. Moto.Wieszjak.pl Peugeot RCZ 1.6 200 KM
Fot. Moto.Wieszjak.pl Peugeot RCZ 1.6 200 KM

REKLAMA

REKLAMA

Trasa naszej wycieczki rozpoczyna się w Lubniewicach. Niespełna 2 tys. miasteczko położone jest między jeziorami Lubniewsko, Lubiąż i Krajnik. Jest uważane za jeden z najpiękniejszych zakątków ziemi lubuskiej.

W Lubniewicach – iście letniskowej miejscowości - warto zobaczyć gotycki kościół z neogotycką wieżą pochodzącą z XIX wieku. Przy wschodnim brzegu jeziora Lubiąż na uwagę zasługuje neoklasycystyczny pałac pochodzący z 1793 roku. Z Lubniewic przemieszczamy się do Świerkocina. Musimy dojechać do drogi nr 133, następnie w Krzeszycach skręcić w prawo i skierować się na Bogdaniec drogą nr 131. W Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które podzielone jest na sekcję: Afryka, Indie, Mongolia oraz Ameryka południowa. Po tym rozległym terenie podróżujemy samochodem, wokół którego poruszają się stadka antylop, bawołów i strusi. Na miejscu zorganizowane jest także specjalne zoo dla dzieci. Bilety dla osób indywidualnych wynoszą 35 złotych. Dzieci poniżej 4 lat nie są objęte płatnym wejściem.

REKLAMA

Zobacz również: Wyjazd samochodem na Węgry

Muzeum czynne jest od 23 kwietnia do 30 kwietnia, w godz. 10:00 – 18:00 przez 7 dni w tygodniu. Od 1 maja – 31 sierpnia, czynne codziennie w godz. 10:00 – 19:00, we wrześniu możemy je odwiedzać codziennie w godz. 10:00 – 18:00.

W Słońsku znajduje się rezerwat przyrody, który jest jednocześnie największym skupiskiem ptaków w Europie. Stwierdzono tutaj aż 240 różnych gatunków ptactwa. Do rezerwatu prowadzi droga nr.133 w kierunku Kostrzyna.

Jak dojechać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Miejscowości, które będziemy przemierzać znajdują się pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim a Kostrzynem nad Odrą. Odległość z Kostrzyna do Słońska wynosi zaledwie 14 km. Świerkocin jest położony natomiast 20 km na północny zachód od Gorzowa Wielkopolskiego. Z Poznania dojedziemy do miejscowości Lubniewice drogą nr E 30 i trasą 137 w ponad dwie godziny. Pokonamy wówczas 138 kilometrów. Z Gdańska do Lubniewic prowadzi trasa nr 22. Część drogi pokonujemy odcinkiem autostrady A1. Łączna odległość to 356 kilometrów, na której pokonanie będziemy potrzebować w granicach 5 i pół godziny.

Baza noclegowa/gastronomia

Ośrodek wypoczynkowy „Laguna”. Ośrodek wynajmuje domki typu "Mikołajka”. 4 osobowy za 150,oo zł/doba poza sezonem a w sezonie za 170 zł/doba.

Dostępne są także domki typu "Brda" ( 6 osobowe ) - 190 zł/doba poza sezonem a w sezonie 230 zł /doba. Na terenie ośrodka znajduje się kąpielisko strzeżone wraz z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Obiekt posiada pole do minigolfa.

Tel. 501-439-308
os. Świerczów
69-210 Lubniewice
woj. lubuskie
Polska

Dom wypoczynkowy „Anulka” . Prywatna kwatera dysponująca 1,2,3,4- osobowymi pokojami za cenę od 30 złotych od osoby.

Tel. (95) 723-07-47

l. Świerczewskiego 17
69-210 Lubniewice
woj. lubuskie
Polska

Ośrodek wypoczynkowy „Exploris” . Domki letniskowe usytuowane nad jeziorem Lubiąż. Oferta przeznaczona dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w lesie.
Lubniewice
69-210 Lubniewice
woj. lubuskie
Polska
Tel (95) 755-03-50

Zobacz również: Wyjazd samochodem do San Marino

Restauracja „Leśna”, 69-210 Lubniewice, ul. Leśna, tel. (095) 755 70 54, 691 361 023
www.lesna.lubniewice.pl
e-mail: aj-zyluk@o2.pl

Restauracja „Rusałka”, 69-210 Lubniewice, Pl. Wolności 6, Tel. (095) 755 70 17,
www.rusalka.acs.pl,
e-mail: rusalka@acs.pl, phurusalka@neostrada.pl

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

REKLAMA

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA