REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend: Elbląg – Krynica Morska

Kajetan Puszek
fot. BMW
fot. BMW

REKLAMA

REKLAMA

Weekendowy wyjazd, który zaczniemy w Elblągu, wiódł będzie przez terytorium Mierzei Wiślanej. Po przejeździe przez Nowy Dwór Gdański i Stegnę, będziemy delektować się mozaiką nadmorskiego krajobrazu. Ukoronowaniem wyprawy będzie widok Morza Bałtyckiego widziany z perspektywy latarni w Krynicy Morskiej.

Jak dojechać ?

REKLAMA

Z Warszawy do Elbląga najlepiej pojechać trasą E77 przez Płońsk, Mławę, Nidzicę, Ostródę. Przejazd zajmuje w granicach 4 godz. 14 minut i będzie kosztować ok. 120 złotych. Z Zielonej Góry trasą E30 przez Gniezno, Bydgoszcz, Malbork. Trasę przejedziemy w 6 i pół godziny. Opcjonalnie można pojechać autostradą A1 przez Świebodzin , Szamotuły i Bydgoszcz. Zaoszczędzimy wówczas 46 km, ale będziemy musieli zapłacić za wjazd na autostradę.

Elbląg – Nowy Dwór Gdański – Stegna – Krynica Morska

Zobacz również: Samochodem po Polsce: motele

Przebieg trasy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Elbląg może poszczycić się przede wszystkim Starówką, na której znajdziemy Katedrę św. Mikołaja, Centrum Sztuki Galeria El., Muzeum znajdujące się w budynku dawnego gimnazjum Elbląskiego. Brama Targowa, stanowiąca niegdyś fragment murów obronnych, kamienice renesansowe przy ulicy Mostowej 17 i Stary Rynek 3, należą do prawdziwych wizytówek miasta. Starówka położona jest w zachodniej części Elbląga, więc aby się do niej dostać należy przejechać most przy ul. Tysiąclecia. Pozostałe mosty przeznaczone są dla pieszych. Stare miasto otoczone jest ulicami : Tysiąclecia, Rycerską i Portową. Wokół starówki bez problemu zaparkujemy na którymś z miejscowych parkingów. Zachęcamy do skorzystania z usług żeglugi ostródzko – elbląskiej, za pośrednictwem której udamy się Ostródy. Kanał funkcjonuje na zasadzie śluz i pochylni, które statki pokonują na wózkach szynowych.

Następnym przystankiem jest Nowy Dwór Gdański. Kierujemy się drogą na południowy zachód, dojeżdżamy do trasy 7/E77. Znajdujemy się w „Stolicy Żuław” – tutaj usytuowane są bardzo duże połacie depresji. W centrum na szczególną uwagę zasługują zespoły starego budownictwa, kompleks budynków przy ul. Sikorskiego, wieża ciśnień, most zwodzony, kościół czy dawna fabryka oraz mleczarnia.

Z Nowego Dworu Gdańskiego trasą nr.502 udajemy się do Stegny. Droga zajmie nam ok. 20 minut. Stegna to przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa – stanowi doskonały punkt wypadowy do Trójmiasta (50km) czy Malborka (35 km). Kurort zapewnia doskonały wypoczynek na piaszczystych plażach.

Zobacz również: Województwo zachodniopomorskie: Cedynia

Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki jest Krynica Morska – oddalona 24 minuty jazdy na północ od Stegny. Krynicę Morską otacza od północy Morze Bałtyckie a od południa Zalew Wiślany. Ważną atrakcją jest Wielbłądzi Garb (48,5 m n.p.m.), czyli najwyższa wydma regionu, z której rozciąga się przepiękny widok. We wschodniej części kurortu znajduje się Latarnia Morska, czynna w sezonie od 10 – 13 oraz od 16 – 18. Ul. Żołnierska 1 b. Poza wieżą widokową znajduje się tam także galeria zdjęć dokumentujących rozwój Krynicy.

Baza noclegowa

- pokoje Gościnne „KEJA” w Stegnach; położone 20 minut od morza. Pokoje: 2,3,4 osobowe w cenie od 100 do 150 zł, w standardzie samodzielna łazienka, parking, Internet wifi.

- „Zajazd Żuławy” w Kazimierzowie ; hotel położony jest 3 km. od Centrum Elbląga. W standardzie pokoju znajdziemy telewizor, Internet wi-fi oraz łazienkę. Na miejscu znajduje się restauracja oraz bezpłatny parking.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA