REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend: Elbląg – Krynica Morska

Kajetan Puszek
fot. BMW
fot. BMW

REKLAMA

REKLAMA

Weekendowy wyjazd, który zaczniemy w Elblągu, wiódł będzie przez terytorium Mierzei Wiślanej. Po przejeździe przez Nowy Dwór Gdański i Stegnę, będziemy delektować się mozaiką nadmorskiego krajobrazu. Ukoronowaniem wyprawy będzie widok Morza Bałtyckiego widziany z perspektywy latarni w Krynicy Morskiej.

Jak dojechać ?

REKLAMA

Z Warszawy do Elbląga najlepiej pojechać trasą E77 przez Płońsk, Mławę, Nidzicę, Ostródę. Przejazd zajmuje w granicach 4 godz. 14 minut i będzie kosztować ok. 120 złotych. Z Zielonej Góry trasą E30 przez Gniezno, Bydgoszcz, Malbork. Trasę przejedziemy w 6 i pół godziny. Opcjonalnie można pojechać autostradą A1 przez Świebodzin , Szamotuły i Bydgoszcz. Zaoszczędzimy wówczas 46 km, ale będziemy musieli zapłacić za wjazd na autostradę.

Elbląg – Nowy Dwór Gdański – Stegna – Krynica Morska

Zobacz również: Samochodem po Polsce: motele

Przebieg trasy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Elbląg może poszczycić się przede wszystkim Starówką, na której znajdziemy Katedrę św. Mikołaja, Centrum Sztuki Galeria El., Muzeum znajdujące się w budynku dawnego gimnazjum Elbląskiego. Brama Targowa, stanowiąca niegdyś fragment murów obronnych, kamienice renesansowe przy ulicy Mostowej 17 i Stary Rynek 3, należą do prawdziwych wizytówek miasta. Starówka położona jest w zachodniej części Elbląga, więc aby się do niej dostać należy przejechać most przy ul. Tysiąclecia. Pozostałe mosty przeznaczone są dla pieszych. Stare miasto otoczone jest ulicami : Tysiąclecia, Rycerską i Portową. Wokół starówki bez problemu zaparkujemy na którymś z miejscowych parkingów. Zachęcamy do skorzystania z usług żeglugi ostródzko – elbląskiej, za pośrednictwem której udamy się Ostródy. Kanał funkcjonuje na zasadzie śluz i pochylni, które statki pokonują na wózkach szynowych.

Następnym przystankiem jest Nowy Dwór Gdański. Kierujemy się drogą na południowy zachód, dojeżdżamy do trasy 7/E77. Znajdujemy się w „Stolicy Żuław” – tutaj usytuowane są bardzo duże połacie depresji. W centrum na szczególną uwagę zasługują zespoły starego budownictwa, kompleks budynków przy ul. Sikorskiego, wieża ciśnień, most zwodzony, kościół czy dawna fabryka oraz mleczarnia.

Z Nowego Dworu Gdańskiego trasą nr.502 udajemy się do Stegny. Droga zajmie nam ok. 20 minut. Stegna to przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa – stanowi doskonały punkt wypadowy do Trójmiasta (50km) czy Malborka (35 km). Kurort zapewnia doskonały wypoczynek na piaszczystych plażach.

Zobacz również: Województwo zachodniopomorskie: Cedynia

Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki jest Krynica Morska – oddalona 24 minuty jazdy na północ od Stegny. Krynicę Morską otacza od północy Morze Bałtyckie a od południa Zalew Wiślany. Ważną atrakcją jest Wielbłądzi Garb (48,5 m n.p.m.), czyli najwyższa wydma regionu, z której rozciąga się przepiękny widok. We wschodniej części kurortu znajduje się Latarnia Morska, czynna w sezonie od 10 – 13 oraz od 16 – 18. Ul. Żołnierska 1 b. Poza wieżą widokową znajduje się tam także galeria zdjęć dokumentujących rozwój Krynicy.

Baza noclegowa

- pokoje Gościnne „KEJA” w Stegnach; położone 20 minut od morza. Pokoje: 2,3,4 osobowe w cenie od 100 do 150 zł, w standardzie samodzielna łazienka, parking, Internet wifi.

- „Zajazd Żuławy” w Kazimierzowie ; hotel położony jest 3 km. od Centrum Elbląga. W standardzie pokoju znajdziemy telewizor, Internet wi-fi oraz łazienkę. Na miejscu znajduje się restauracja oraz bezpłatny parking.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA