REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Aby wyjazd na piknik by udany, warto zatroszczyć się o prawidłowy stan auta oraz jego wyposażenie.
Aby wyjazd na piknik by udany, warto zatroszczyć się o prawidłowy stan auta oraz jego wyposażenie.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Piknik na łonie na natury to dla wielu osób świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną czy najbliższymi przyjaciółmi. Podpowiadamy co warto ze sobą zabrać i o czym pamiętać, aby piknik był udany.

Wysoka temperatura i piękne, słoneczne dni skłaniają do częstych wyjazdów poza miasto i przebywania na łonie natury. Zbytni pośpiech w przygotowaniach, bądź niedostateczna wiedza, powodują jednak czasem, że nie wszystko wychodzi po naszej myśli. Aby piknik był udany i w przyszłości był powodem do miłego jego wspominania, warto zadbać o kilka spraw.

REKLAMA

Bezpieczny dojazd

Pierwsze o co należy zadbać przed wybraniem się na piknik to prawidłowy stan techniczny auta. Sprawdzić należy sprawność układu hamulcowego, opon, wycieraczek szyb oraz zweryfikować poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, w tym hamulcowego i chłodniczego. Warto także zadbać o sprawnie działającą klimatyzacje. Oprócz tego auto musi czyste i zadbane, bowiem policja coraz większa wagę przykłada do czytelności tablic rejestracyjnych i stanu szyb, głównie przedniej. Zaniedbane auto może nasz kosztować grzywnę i punkty karne.

Zobacz też: Klimatyzacja samochodowa – jak używać

Prawidłowy przewóz bagażu

Źle zamocowany bagaż w kufrze auta, w trakcie gwałtownego hamownia może przyczynić się do poważnych obrażeń jadących w pojeździe osób. Rozsądny kierowca nie powinien zgodzić się na przewożenie pakunków na tylnej półce bagażnika, jeśli pojazd nie dysponuje specjalną siatką zabezpieczającą. Jeśli bagaż nie mieści się wewnątrz samochodu, warto zaopatrzyć się w zewnętrzny bagażnik dachowy, tzw. BOX, albo w prostszy w budowie kosz dachowy. W przypadku BOX-a można także zakupić specjalne torby, dopasowane kształtem do jego profilu.

Transport rowerów

Aby zwiększyć atrakcyjność pikniku warto zabrać ze sobą rowery, które pomogą eksplorować niedostępne dla auta tereny. Jednoślady można zamontować zarówno na dachu, wykorzystując w tym celu relingi dachowe, jak i w tylnej części auta, tuż za klapą kufra. W drugim przypadku potrzebne będą albo specjalna platforma na hak EUROWAY lub RIDE ON, albo bagażnik tylny czy ścienny. Ważne jest, aby przy zakupie zwrócić uwagę na maksymalny udźwig takiego mocowania oraz na jego markę. Zakup produktu niewiadomego pochodzenia wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia w trakcie jazdy. Może to spowodować poważne konsekwencje w ruchu drogowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak przewieźć rower?

Akcesoria

Udając się na piknik warto także pamiętać o rzeczach, które mają niebagatelny wpływ na komfort wypoczynku i bezpieczeństwo. Nieocenionym „kompanem” podróży jest sprawna lodówka turystyczna, która zapewni świeżość produktom spożywczym i pomoże schłodzić napoje. Jeśli wśród tych ostatnich będą także te zawierające alkohol, warto mieć przy sobie także alkomat, który sprawdzi trzeźwość kierowcy.  Przydać się mogą także takie rzeczy jak apteczka, zestaw kluczy, w tym klucza do kół, lewarek, latarka czy pompka powietrza. Przydać się mogą także kable rozruchowe.

Zobacz też: Alkomaty – jaki wybrać? Czym kierować się przy jego zakupie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.

REKLAMA

10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

Konfiskata samochodu i mandat za brak OC. Na to muszą uważać kierowcy

Kierowcy muszą uważać na szereg przepisów drogowych. Wysokość mandatów znacząco wzrosła już od 2022 roku. Jednak to nie wszystko. Bowiem w 2024 roku zostały wprowadzone kolejne ważne zmiany. W niektórych sytuacjach sąd może podjąć decyzję o przepadku auta. Na co należy uważać, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

REKLAMA