REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Liberty Direct
Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.
dziecko w podróży/fot. Fotolia
dziecko w podróży/fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Samochodowe podróże z dzieckiem są wyzwaniem dla wszystkich rodziców. Nie tylko ze względu na to, że dzieci wymagają dużo uwagi i szybko się nudzą, ale również dlatego, że zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas podróży jest niezwykle istotne. Radzimy, jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

To prawda, że dzieci wymagają dużej uwagi, ale jeśli odpowiednio przygotujesz się do podróży, samochodowe wojaże mogą okazać się najlepszym punktem całego wyjazdu. Sprawdź już dzisiaj, czy na Twojej liście wakacyjnej znajdują się fotelik dla dziecka, kubek niekapek, zabawki oraz gry. Poniższe wskazówki pomogą Ci krok po kroku przygotować się do długo wyczekiwanego urlopu.

REKLAMA

Zobacz też: Podróże promowe autem z dziećmi

Bezpieczeństwo w trakcie podróży z dziećmi

W Polskim prawie ruchu drogowego istnieje zapis o fotelikach dla dzieci, który mówi, że dzieci do 12 roku życia, nieprzekraczające 150 cm wzrostu powinno przewozić się w foteliku ochronnym, który odpowiada wadze i wzrostowi malucha. W rozdziale 5, w art. 45 Kodeksu Drogowego jest również mowa o tym, że dziecka nie należy przewozić tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu, który wyposażony jest w poduszkę powietrzną dla pasażera. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje dziecko siedziało tuż obok Ciebie, a Twój samochód wyposażony jest w poduszkę powietrzną, możesz ją wyłączyć – o ile tako opcja jest dostępna w Twoim samochodzie.

Zobacz też: Używane Volvo XC60 - usterki

Fotelik dla dziecka

Na rynku dostępna jest cała gama fotelików dla dzieci. Niestety, ani kolor, ani materiał, z którego jest wykonany, ani nawet cena nie jest odpowiednim wyznacznikiem dobrze dobranego fotelika. Przy wybieraniu fotelika kieruj się wagą dziecka, ewentualnie wiekiem. Na opakowaniach fotelików znajdują się informacje dotyczące masy ciała dziecka, które może w nim bezpiecznie podróżować. Poniżej przedstawiamy podstawowe grupy fotelików dla dzieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

źródło: Przemysłowy Instytut Motoryzacji „PIMOT”

Sam montaż fotelika w samochodzie nie należy do trudnych. Wystarczy, że będziesz kierować się dołączoną do niego instrukcją.

Zobacz też: Czy można parkować samochodem w lesie, na plaży bądź nad jeziorem?

Jedzenie i picie podczas jazdy z dzieckiem

Jedzenie i picie w podróży jest raczej niebezpieczne. Wybierając się w podróż, szczególnie tą dłuższą, zaplanuj przerwy na posiłki. Przekąska poza samochodem, to nie tylko pretekst na rozprostowanie kości, ale również sposób, aby uniknąć niechcianych plam na tapicerce, okruchów. Spora część dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną, co również przemawia za tym, aby nie spożywać posiłków w trakcie jazdy. Rozwiązaniem awaryjnym, w sytuacji kiedy postój jest niemożliwy są specjalne kubki niekapki. Dzięki pokrywce z dzióbkiem, uchronią dziecko przed oblaniem siebie i tapicerki.

Zobacz też: Przewożenie psa w samochodzie - rozwiązania dostępne na rynku

Zabawy w trakcie podróży samochodem z dzieckiem

REKLAMA

Dzieci z natury nie lubią się nudzić. Długie podróże w aucie sprawiają, że maluchy, bardziej niż kiedykolwiek zaczynają marudzić. Aby temu zapobiec, możesz wykorzystać proste triki, które zajmą Twoją pociechę bez końca, pozytywnie wpłyną na jej rozwój psychiczny, a co najważniejsze sprawią, że wspomnienia z wakacji nabiorą kolorów.

Niepodważalnym atutem „gier samochodowych” jest wspólna zabawa. Należy pamiętać jednak, że kluczową zasadą takich zabaw powinno być dostosowanie jej poziomu trudności do wieku i możliwości malucha.

Do najprostszych gier należą wszelkiego rodzaju gry słowne, angażujące dziecko do kreatywnego myślenia oraz do skupienia. Co więcej, zabawy typu „wszystko na literę...” czy popularne skojarzenia lub rymowanki pomogą wzbogacić język w nowe zwroty.

Kolejnym rozwiązaniem na umilenie czasu w trakcie podróży jest wspólne śpiewanie piosenek lub słuchanie tak popularnych w dzisiejszych czasach e-booków. Z pomocy zabawek korzystaj w ostateczności, tak samo jak z opcji rysowania, kolorowania i czytania, bo te zabawy mogą być bardzo kłopotliwe w trakcie jazdy.

Nie masz pomysłu na zabawy w samochodzie? Sprawdź propozycje na https://www.libertydirect.pl/o-firmie/akcje-spoleczne.html

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA