REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co Polacy myślą o autostradach?

Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl

REKLAMA

REKLAMA

Autostrady w Polsce to dla większości rodaków dość nowe zjawisko. Na portalu korkowo.pl przeprowadzono ankietę, w której zapytano o zdanie Polaków na temat autostrad. Zapraszamy do zapoznania się z jej wynikami.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili zapytać kierowców co sądzą o autostradach.

REKLAMA

Kto odpowiadał?

W internetowej ankiecie wzięło udział 150 osób. Co ciekawe to panowie wykazali większa chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Stanowili oni 76 procent ankietowanych. Wyraźnie widać też przewagę młodszej grupy respondentów. Ponad 80 procent z nich stanowiły osoby pomiędzy 18 a 35 rokiem życia.

36 procent ankietowanych deklarowało, że liczba pokonywanych przez nich rocznie kilometrów wynosi między 10 a 20 tys. km. 29 procent badanych rocznie przejeżdża do 10 tys. km. W mniejszości są kierowcy, którzy pokonują 20-20 tys. km jest ich 16 proc. Prawie 19 procent ankietowanych wskazało, że liczba przejeżdżanych przez nich kilometrów przekracza liczbę 30 tys.

Zobacz też: Świąteczna wyprawa samochodem z Wysp do Polski – cz.1. o czym nie zapomnieć

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Krajowa czy autostrada?

Mając do wyboru bezpłatną drogę krajową i płatną autostradę ponad połowa ankietowanych (55 proc.) wybrała zwykłą drogę. Autostradą w podroż wybrałoby by się 45 proc badanych.

Co ma największy wpływ na częstotliwość korzystania przez kierowców autostrad? Ankietowani mieli ocenić (w 5 stopniowej skali), jak silny wpływ na podjęcie decyzji ma 6 czynników: komfort jazdy, szybszy dojazd do celu, dogodne połączenia, lepsza nawierzchnia drogi, oszczędność paliwa i bezpieczeństwo. Jak się okazało, badani cenią sobie szybszy dojazd do celu i komfort jazdy.

Wady i marzenia

Co jest zatem wadą polskich autostrad?

Ankietowali mieli do wyboru 5 odpowiedzi, które przedstawia poniższy wykres.

Okazało się, że tym co najbardziej nie podoba się kierowcom jest z jednej strony cena autostrad, ale z drugiej ich niewystarczająca liczba. Czy czekają nas zmiany na lepsze? Niestety żadne znaki na niebie ziemi nie wskazują aby ceny autostrad miały ulec obniżeniu. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że cały czas powstają ich nowe odcinki.

Zobacz też: Jak kierowcy powinni dbać o oczy?

REKLAMA

Badani byli poproszeni także o określenie tego, ile musiałby kosztować przejazd autostradami aby korzystali z nich częściej? Obecnie opłata za przejechanie 100km wynosi średnio ok. 25 zł. Jak można się spodziewać, znakomita większość ankietowanych deklarowała, że korzystałaby z autostrad częściej gdyby koszt przejechania 100km wynosił 10 lub był darmowy. Póki co takie życzenia pozostaną w sferze marzeń.

Jak można wnioskować na podstawie ankiety, badani doceniają zalety autostrad choć nadal preferują podróż drogami krajowymi. Autostrady zapewne cieszyłyby się większą popularnością gdyby przejazd nimi był nieco tańszy.

Dane pochodzą z ankiety internetowej przygotowanej przez serwis Korkowo.pl a przeprowadzonej między 01.10.2012 – 16.10.2012. W badaniu wzięło udział 150 respondentów.

Źródło: Creandi.pl

Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Co Polacy myślą o autostradach? Ankieta Korkowo.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA