REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aplikacje na smartfona, które przydadzą się w podróży

Telefon fot. Fotolia
Telefon fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co piąty Polak używa urządzenia typu smartfon, a liczba użytkowników tego typu telefonów będzie systematycznie rosła. Sprzyjają temu coraz atrakcyjniejsze oferty pakietów internetowych. Jednym z najczęściej wybieranych zastosowań jest używanie telefonu jako nawigacji GPS. Czy niedługo wyprze ona z rynku tradycyjne urządzenia nawigacyjne?

Jak wynika z tegorocznego badania IIBR – Mobilny konsument w świecie mobilnego internetu, korzystanie
z nawigacji GPS w swoim smartfonie deklaruje już 62% respondentów. Jest to obok tradycyjnej funkcji komunikacji jedno z trzech najczęstszych zastosowań tego typu telefonu. Tyle samo osób najczęściej wykorzystuje telefon do przeglądania informacji na portalach społecznościowych, niewiele więcej (68%) do sprawdzania poczty elektronicznej.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę wzrost popularności smartfonów sieci komórkowe prześcigają się w dostarczaniu klientom coraz tańszych i skrojonych na miarę pakietów internetowych. Dzięki nim użytkownicy nie muszą obawiać się horrendalnych rachunków za połączenia internetowe. Najczęściej po wykorzystaniu wykupionego pakietu nie płacą już nic więcej, a jedynie spada prędkość transferu danych.

Zobacz też: Jak radzić sobie w podróży z marudzącymi dziećmi? Ekspert TomTom radzi

REKLAMA

Dzięki temu użytkownicy smartfonów mogą do woli korzystać z przeróżnych gier i aplikacji dostępnych
w tzw. marketach. Wiele z nich ma praktyczne zastosowanie jak np. wyszukiwarka bankomatów, rozkład jazdy pociągów czy wspomniane wcześniej nawigacje GPS. Korzystanie z nawigacji w telefonie jest bardzo wygodne, bo nie wymaga kupowania osobnego urządzenia – mając smartfona mamy 2w1. A warto zauważyć, że nawigacyjne urządzenia dedykowane są nierzadko drogie, a do tego wymagają wykupienia licencji.

Aplikacje na smartfony oferujące nawigację też nie zawsze są bezpłatne, ale ich ceny są bez porównania niższe niż osobnych urządzeń, które można zakupić nawet za parę tysięcy złotych. Abonament za korzystanie z aplikacji kształtuje się w granicach kilku do kilkudziesięciu złotych. Z opcji darmowych coraz popularniejsze są Google Maps oraz Yanosik. Pierwsza z wymienionych aplikacji może pochawlić się trójwymiarowymi budynkami na mapie oraz możliwością wyszukiwania takich miejsc jak np. kina czy restauracje. Yanosik z kolei, poza wyznaczaniem trasy, oferuje też inne możliwości jak pokazywanie trafficu – czyli prędkości z jaką jeżdżą aktualnie kierowcy na danym obszarze, co pozwala na ominięcie korków. Opcja zbawienna szczególnie w miastach, w których panują roboty drogowe. Aplikacja ta pełni też inną ciekawą rolę - legalnego antyradaru. Ostrzega użytkownika przed kontrolą drogówki czy fotoradarem, co w obliczu rozwijania sieci fotoradarów o kolejne 300 sztuk może okazać się pomocne. Jak widać smartfon może z powodzeniem służyć nam kompleksową pomocą w podróży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak przygotować się do jazdy z pilotem, mapą i nawigacją?

Nawigacyjne aplikacje na smartfony w niczym nie są gorsze od tych tradycyjnych urządzeń i pomału zaczynają wpływać na spadek ich sprzedaży.  Jak wynika z danych zgromadzonych przez portal Ceneo.pl w zeszłym roku nawigacje samochodowe nadal znajdowały się w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych produktów, jednak w porównaniu z rokiem 2010 ich sprzedaż spadła i można pokusić się o przypuszczenie, że tendencja ta się utrzyma. GfK Polonia przewiduje, iż rynek nawigacji GPS skurczy się
w tym roku o ok. 12-14%.

Źródło: Creandi.pl

Czynności wykonywane w sieci za pomocą smartfonów.
Creandi.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA