REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polacy zaprojektują fotel przyszłości!

Subskrybuj nas na Youtube
Jak będzie wyglądał fotel przyszłości? Dowiemy się w czerwcu 2016 roku!
Jak będzie wyglądał fotel przyszłości? Dowiemy się w czerwcu 2016 roku!
Chevrolet

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył konkurs, w ramach którego wyłoniony ma być najlepszy pomysł na samochodowy fotel przyszłości. Fotel powinien być bezpieczny i wygodny, a przy tym łatwy do wdrożenia do produkcji. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami finansowymi oraz atrakcyjnymi stażami.

Będzie wygodny, pełen nowinek technologicznych i komfortowy – taki może być samochodowy fotel przyszłości. Jak dokładnie będzie wyglądał? O tym możemy przekonać się już niedługo, gdyż właśnie ruszył konkurs na zaprojektowanie takiego fotela.

REKLAMA

REKLAMA

- Szukamy innowacyjności, czekamy na osoby kreatywne, które zaproponują nowe rozwiązania łatwe do wprowadzenia za kilka lat. Jeżeli chodzi o nagrody są one bardzo atrakcyjne. Za pierwsze miejsce oferujemy roczny staż, wizytę w zagranicznej fabryce w mieście Kongsberg. Ponadto nagrodą jest również 5 tysięcy złotych. Nie zapomnieliśmy również o drugim i trzecim miejscu. Tutaj również oferujemy staż i nagrody pieniężne – mówi newsrm.tv  Natalia Kuszwara, specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków.

Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” skierowany jest do studentów szkół wyższych o profilu technicznym, z całej Polski. Przed młodymi przyszłymi inżynierami wielkie wyzwanie – przygotowanie projektu technicznego fotela przyszłości. – Musi być to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w siedzeniu samochodowym, w zakresie systemów komfortu, takich jak: ogrzewanie, wentylacja, systemy masażu, systemy podparcia lędźwiowego oraz bocznego, podparcia pleców, zagłówka, ustawienia optymalnej postawy podczas jazdy – tłumaczy Grzegorz Kasperczyk, Innovation and New Technology Leader Kongsberg Automotive Pruszków. Wysoko oceniane będą też prace zakończone prototypem przedstawionego rozwiązania. – O czym warto pamiętać? Cenimy lekkość i spójność konstrukcji fotela, wygodę, elastyczność oraz łatwość adaptacji systemów komfortu. Stawiamy na pomysłowość dodaje.

Zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać innowacyjne rozwiązania dotyczące fotela samochodowego,ze względów technicznych możliwe do wdrożenia w produkcję, z uwzględnieniem, że koszty wykonania przewidzianych w projekcie rozwiązań technicznych lub zastosowanych materiałów nie mogą być niewspółmiernie wysokie do funkcji użytkowej fotela. – Wierzymy w pomysłowość polskich studentów. Nasza firma pragnie docenić tych, którzy na tle środowiska akademickiego wyróżniają się kreatywnością. Chcielibyśmy dotrzeć do studentów, którzy posiadają nie tylko oryginalne pomysły, ale także odpowiednią wiedzę do ich realizacji – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

Zwycięzców poznamy już w czerwcu br., a przewidziano dla nich następujące nagrody:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych plantów Kongsberg Automotive;

II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków;

III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki w Kongsberg Automotive Pruszków.

REKLAMA

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja 2016 r. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursową (kadra zarządzająca firmy Kongsberg Automotive Pruszków) oraz Jury Honorowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskich wyższych uczelni technicznych. Kryterium wyboru laureatów stanowią m.in. ocena jakości projektu, odwołanie do tematyki konkursu, pomysłowość i innowacyjność. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.kainnovate.pl

Dla tych, którzy już teraz chcieliby zacząć przygodę z motoryzacją może też znaleźć się miejsce w fabryce. Absolwenci mogą skorzystać z programów stażowych. – Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie stażowym, który trwa rok.  Jest to program wyjątkowy. Stażysta podczas pobytu u nas ma możliwość poznania różnych obszarów w firmie. Co trzy miesiące stażysta rotuje do różnych działów i dzięki temu ma możliwość poznania wielu obszarów w naszej firmie – dodaje Natalia Kuszwara.

Obecnie firma poszukuje kadry inżynieryjnej na stanowiska tj. inżynier procesu, inżynier jakości, inżynier ds. nowych technologii, inżynier konstruktor, technicy utrzymania ruchu, automatycy.

Źródło: Newsrm.tv

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
R.Kubica: Le Mans to wyścig, który powinien zostać zakazany. Ludzie nie śpią przez dwa dni próbując się zdrzemnąć na krzesełku. Jak spalić 12 tys. kalorii w jedną noc

Robert Kubica uważa, że zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans było jego celem odkąd wystąpił w nim pierwszy raz w 2021 r. "Dało mi to mnóstwo pozytywnych emocji, mimo że był to jeden z trudniejszych momentów w mojej karierze" - powiedział podczas briefingu w Warszawie. Podkreślił wyczerpujący charakter tego wyścigu, a brak snu był jednym z poważniejszych wyzwań.

Do którego momentu dziecko musi jeździć w foteliku? Czy wiek dziecka ma znaczenie? Kto nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa? {przepisy}

Nie każdy musi zapinać pasy bezpieczeństwa, ale warto pamiętać, że za nieprzestrzeganie przepisów grożą mandaty. Czy wiesz do którego momentu dziecko musi podróżować w foteliku? Kto jest zwolniony z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa?

Rząd otwiera drogi dla pojazdów autonomicznych [projekt przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy umożliwiający testowanie pojazdów autonomicznych na polskich drogach. Nowe regulacje mają wesprzeć innowacje i rozwój branży motoryzacyjnej, dostosowując przepisy do wyzwań współczesnego transportu.

Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

REKLAMA

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

REKLAMA

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

REKLAMA