REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Honda Civic Tourer chce pobić rekord Guinnessa!

Subskrybuj nas na Youtube
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda

REKLAMA

REKLAMA

Honda chce pobić rekord świata w rzeczywistym zużyciu paliwa. Auto, które ma tego dokonać to Civic Tourer z silnikiem 1.6 i-DTEC, a trasa próby będzie przebiegać przez 24 państwa! Czekamy z niecierpliwością na jej wyniki!

Honda Civic kombi 1.6 diesel będzie najoszczędniejsza na świecie?

Honda podejmuje próbę pobicia REKORDU GUINNESSA™ w zakresie niskiego zużycia paliwa podczas wyprawy przez Europę na dystansie 13 000 kilometrów

REKLAMA

Honda zweryfikuje zużycie paliwa oszczędnego silnika 1,6 litra i-DTEC w rzeczywistych warunkach eksploatacji, biorąc udział w wyprawie wiodącej przez 24 państwa Unii Europejskiej (łącznie 13 000 kilometrów), której celem jest ustanowienie nowego REKORDU GUINNESSA w zakresie niskiego zużycia paliwa.

W poniedziałek, 1 czerwca 2015 roku, dwóch członków zespołu badawczo-rozwojowego z należącego do Hondy centrum European Research & Development (R&D) rozpocznie podróż po Europie modelem Civic Tourer. Pracownicy Hondy wyruszą z Aalst w Belgii w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc się w stronę Holandii i Niemiec, aby po około 25 dniach i przejechaniu łącznie 13 614 kilometrów, powrócić do miejsca startu.

REKLAMA

Honda podejmuje próbę bicia REKORDU GUINNESSA po przeprowadzeniu kilku niezależnych testów, które potwierdziły, iż jednostka 1,6 litra i-DTEC zużywa mniej paliwa w rzeczywistych warunkach drogowych, niż deklaruje producent. Japońska firma chce więc pochwalić się osiągami swojej zaawansowanej konstrukcji i wprowadzić nowe standardy w tej klasie, ustanawiając nowy REKORD GUINNESSA. Podobna próba jeszcze nigdy nie była podejmowana w Europie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgodnie z wytycznymi KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA, podczas próby bicia rekordu, w samochodzie - przez całą podróż - muszą znajdować się obaj kierowcy. Będą nimi Fergal McGrath i Julian Warren, koledzy pracujący od około 18 lat w dziale badawczo-rozwojowym Hondy przy europejskiej fabryce firmy w Swindon w Wielkiej Brytanii. Śmiałkowie zobowiązali się, iż każdy z nich pokona codziennie około 592 kilometrów w 7,5 godziny.

REKLAMA

Fergal McGrath: „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie próby, a jednocześnie przeraża nas skala tego przedsięwzięcia, które wymagało bardzo starannego zaplanowania. Wierzymy, że po powrocie do Brukseli - 25 czerwca - będziemy mogli świętować sukces. Wcześniej musimy jednak spędzić ponad 170 godzin za kierownicą!”

Oficjalna nazwa REKORDU GUINNESSA brzmi „Najniższe zużycie paliwa - wszystkie 24 państwa Unii Europejskiej”, a wydajność paliwowa będzie mierzona w litrach na 100 kilometrów oraz w milach na galon. Jeśli próba zakończy się sukcesem, nowy rekord będzie obowiązywał wszystkie samochody osobowe, w tym modele hybrydowe i elektryczne. W oparciu o rygorystyczne założenia, załoga samochodu biorącego udział w próbie bicia rekordu musi zgromadzić w każdym z 24 wymienionych państw określone dowody, jak na przykład zapis w dzienniku pokładowym dotyczący spalania/przebiegu, odczyt GPS, nagranie wideo, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków, co będzie gwarancją tego, iż zespół rzeczywiście odwiedził te państwa.

W celu dokładnego śledzenia trasy przejazdu, czasu podróży i pokonanego dystansu, samochód został wyposażony w urządzenie lokacyjne dostarczone przez firmę TRACKER (będącą częścią Tantalum Corporation) - eksperta w dziedzinie rozwiązań telematycznych dla flot oraz odzyskiwania skradzionych aut. Urządzenie zapewni dokładne informacje przekazywane w czasie rzeczywistym, dzięki którym Honda będzie mogła dostarczyć arbitrom KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA wiarygodne dane zebrane w sposób automatyczny podczas całej podróży. Miłośnicy Hondy będą mogli na bieżąco śledzić przebieg podróży na stronie http://www.tracker.co.uk/RealFuelChallenge.

Samochód biorący udział w próbie bicia rekordu musi być modelem seryjnym, w którym nie wprowadzono żadnych modyfikacji mogących wpłynąć na wynik. Fakt ten potwierdzi niezależny świadek na początku i na końcu próby. Samochód może jechać wyłącznie po lądzie, dlatego trasa nie obejmuje Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru i Malty, które wraz z pozostałymi państwami należą do Unii Europejskiej. Ponadto, auto musi być tankowane do pełna na każdym postoju na stacji benzynowej, co ma zapobiec wpływaniu na wynik zużycia paliwa poprzez obniżanie masy własnej auta.

Kate Saxton, manager – European PR Communications, Honda Motor Europe, komentuje: „Od momentu debiutu w 2013 roku, silnik 1,6 litra i-DTEC nieustannie potwierdza swoją doskonałą wydajność paliwową w rzeczywistych warunkach eksploatacji w modelach Civic, Civic Tourer i CR-V, a teraz może również sprawdzić się w wydarzeniu zakrojonym na ogromną skalę. Jesteśmy przekonani, że wynik tego testu będzie pozytywny i życzymy naszemu zespołowi powodzenia w realizacji tego trudnego zadania.”

24 państwa, przez które przejedzie Honda Civic Tourer, w kolejności alfabetycznej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Włochy.

Śledź próbę bicia rekordu Hondy: #RealFuelChallenge lub na Twitterze @FergalandJulian

Źródło: materiały prasowe Honda

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

REKLAMA

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA