REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zmniejszyć emisję CO2 na lotniskach?

Subskrybuj nas na Youtube
Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi

REKLAMA

REKLAMA

Aby zmniejszyć poziom emisji CO2 na lotnisku we Frankfurcie, jego włodarze zakupili Mitsubishi Outlandery PHEV czyli hybrydowe auta typu SUV. Jakie dokładnie korzyści mają przynieść nowe auta lotnisku?

Mitsubishi Outlander PHEV na lotnisku we Frankfurcie

Mitsubishi Outlander PHEV, pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła, rozpoczął pracę na trzecim największym europejskim lotnisku we Frankfurcie. Od niedawna ta najpopularniejsza hybryda typu plug-in w Finlandii, odgrywa także ważną rolę na lotnisku Helsinki-Vantaa.

REKLAMA

Outlander PHEV na lotnisku: co będzie tam robił?

Na lotnisku we Frankfurcie - największym niemieckim porcie lotniczym i jednym z trzech największych w Europie, operator portu lotniczego testuje w codziennej eksploatacji pierwszy na świecie hybrydowy samochód w wersji SUV -Mitsubishi Outlander PHEV. Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych samochodów operator lotniska wzmacnia swoją strategię zrównoważonego rozwoju, w szczególności w zakresie redukcji emisji CO2. Personel zarządzania flotą przetestuje w pierwszej kolejności dwa nowe Outlandery PHEV w ramach rozszerzonej próby terenowej. Te przyjazne dla środowiska pojazdy weszły do użytku w operacyjnym obszarze działalności, a także w charakterze „pojazdu wahadłowego” dla pasażerów terminalu do obsługi lotnictwa ogólnego. Uwzględniając ich łączone systemy napędowe i optymalny zasięg funkcjonalny, obszar lotniska jest idealnym poligonem doświadczalnym do testowania Outlanderów PHEV. Dział zarządzania flotą lotniska postrzega siebie jako „laboratorium doświadczalne” alternatywnych systemów napędowych, mające na celu redukcję emisji w przestrzeni wokół samolotów. Sekcja ta już od 2010 roku wykorzystuje do zadań obsługi naziemnej elektryczne Mitsubishi i-MiEV, jako pierwsze masowo produkowane pojazdy elektryczne koncernu Mitsubishi. Są one używane między innymi jako pojazdy pilotujące specjalne transporty i sprawdziły się w trudnych codziennych sytuacjach. Spółka Fraport AG korzysta obecnie na lotnisku we Frankfurcie z floty około 3000 pojazdów silnikowych, z czego 15% stanowi flota zelektryfikowana. Peter Doepgen, odpowiedzialny w Ministerstwie Gospodarki Hesji za sektor pojazdów elektrycznych, przyjął z zadowoleniem zastosowanie pojazdów elektrycznych na lotnisku: „Wykorzystanie pojazdów elektrycznych na przedpolu lotniska pozwala zredukować emisję CO2 i pozostałe typy emisji. Dalsze wykorzystanie pojazdów elektrycznych uzupełnia szerokie spektrum środków, które będą wykorzystywane przy wsparciu rządu kraju Hesji w ramach projektu E-PORT-AN”.

Zobacz też: Auto z gwarancją do 300 000 km - Mitsubishi Outlander po liftingu

REKLAMA

Jerome Konn-Kruse, kierownik logistyki obsługi naziemnej (BVD) ze spółki Fraport AG, podkreślił nieustanne wysiłki spółki Fraport AG zmierzające do redukcji emisji na przedpolu wokół strefy obsługi statku powietrznego, dzięki wykorzystaniu pojazdów o alternatywnych napędach. „Jesteśmy to winni także ponad siedmiu tysiącom pracowników służb naziemnych”.

„Cieszy nas szczególnie to, że pierwszy hybrydowy SUV na świecie zdaje obecnie swój egzamin praktyczny na jednym z największych lotnisk międzynarodowych. Rozwój i sprzedaż pojazdów elektrycznych na dużą skalę nie jest dla nas celem samym w sobie, lecz stanowi część jasno określonej strategicznej wizji przyszłych form mobilności”, podkreślił dyrektor zarządzający MMD Automobile GmbH, Werner H. Frey. „Mitsubishi Motors zobowiązała się do przyjęcia odpowiedzialności za środowisko naturalne i zamierza do roku 2020 zwiększyć udział pojazdów elektrycznych w produkcji ogółem do 20%, dążąc tym samym do zmniejszenia emisji CO2 w całej flocie w tym czasie o 50% poniżej poziomu z 2005 roku”, powiedział Frey.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Samochód typu "Follow me": do czego służy?

Mitsubishi Outlander PHEV dostarczony operatorowi Finavia jest wykorzystywany, jako samochód „follow me”, który prowadzi samoloty na właściwe stanowisko postojowe.

Cechy Mitsubishi Outlandera PHEV czynią go idealnym autem do wymagających zadań. Na płycie lotniska przejazdy są zwykle bardzo krótkie, jednak czasem konieczne jest natychmiastowe przyspieszenie do pełnej prędkości. W takich sytuacjach zaletą jest wysoki moment obrotowy generowany przez silnik elektryczny. Atutem Outlandera PHEV jest również napęd na cztery koła, niskie zużycie paliwa, dobra widoczność oraz bezgłośny napęd hybrydowy. Samochód został dodatkowo przystosowany do pracy na lotnisku. Jego wyposażenie obejmuje m.in. lampy ostrzegawcze, trzy odbiorniki radiokomunikacji lotniczej oraz transponder dla radaru ruchu naziemnego i powietrznego. Port lotniczy Helsinki-Vantaa obsługuje rocznie około 15 milionów pasażerów.

Źródło: materiały prasowe Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA