REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zmniejszyć emisję CO2 na lotniskach?

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi

REKLAMA

REKLAMA

Aby zmniejszyć poziom emisji CO2 na lotnisku we Frankfurcie, jego włodarze zakupili Mitsubishi Outlandery PHEV czyli hybrydowe auta typu SUV. Jakie dokładnie korzyści mają przynieść nowe auta lotnisku?

Mitsubishi Outlander PHEV na lotnisku we Frankfurcie

Mitsubishi Outlander PHEV, pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła, rozpoczął pracę na trzecim największym europejskim lotnisku we Frankfurcie. Od niedawna ta najpopularniejsza hybryda typu plug-in w Finlandii, odgrywa także ważną rolę na lotnisku Helsinki-Vantaa.

REKLAMA

Outlander PHEV na lotnisku: co będzie tam robił?

Na lotnisku we Frankfurcie - największym niemieckim porcie lotniczym i jednym z trzech największych w Europie, operator portu lotniczego testuje w codziennej eksploatacji pierwszy na świecie hybrydowy samochód w wersji SUV -Mitsubishi Outlander PHEV. Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych samochodów operator lotniska wzmacnia swoją strategię zrównoważonego rozwoju, w szczególności w zakresie redukcji emisji CO2. Personel zarządzania flotą przetestuje w pierwszej kolejności dwa nowe Outlandery PHEV w ramach rozszerzonej próby terenowej. Te przyjazne dla środowiska pojazdy weszły do użytku w operacyjnym obszarze działalności, a także w charakterze „pojazdu wahadłowego” dla pasażerów terminalu do obsługi lotnictwa ogólnego. Uwzględniając ich łączone systemy napędowe i optymalny zasięg funkcjonalny, obszar lotniska jest idealnym poligonem doświadczalnym do testowania Outlanderów PHEV. Dział zarządzania flotą lotniska postrzega siebie jako „laboratorium doświadczalne” alternatywnych systemów napędowych, mające na celu redukcję emisji w przestrzeni wokół samolotów. Sekcja ta już od 2010 roku wykorzystuje do zadań obsługi naziemnej elektryczne Mitsubishi i-MiEV, jako pierwsze masowo produkowane pojazdy elektryczne koncernu Mitsubishi. Są one używane między innymi jako pojazdy pilotujące specjalne transporty i sprawdziły się w trudnych codziennych sytuacjach. Spółka Fraport AG korzysta obecnie na lotnisku we Frankfurcie z floty około 3000 pojazdów silnikowych, z czego 15% stanowi flota zelektryfikowana. Peter Doepgen, odpowiedzialny w Ministerstwie Gospodarki Hesji za sektor pojazdów elektrycznych, przyjął z zadowoleniem zastosowanie pojazdów elektrycznych na lotnisku: „Wykorzystanie pojazdów elektrycznych na przedpolu lotniska pozwala zredukować emisję CO2 i pozostałe typy emisji. Dalsze wykorzystanie pojazdów elektrycznych uzupełnia szerokie spektrum środków, które będą wykorzystywane przy wsparciu rządu kraju Hesji w ramach projektu E-PORT-AN”.

Zobacz też: Auto z gwarancją do 300 000 km - Mitsubishi Outlander po liftingu

REKLAMA

Jerome Konn-Kruse, kierownik logistyki obsługi naziemnej (BVD) ze spółki Fraport AG, podkreślił nieustanne wysiłki spółki Fraport AG zmierzające do redukcji emisji na przedpolu wokół strefy obsługi statku powietrznego, dzięki wykorzystaniu pojazdów o alternatywnych napędach. „Jesteśmy to winni także ponad siedmiu tysiącom pracowników służb naziemnych”.

„Cieszy nas szczególnie to, że pierwszy hybrydowy SUV na świecie zdaje obecnie swój egzamin praktyczny na jednym z największych lotnisk międzynarodowych. Rozwój i sprzedaż pojazdów elektrycznych na dużą skalę nie jest dla nas celem samym w sobie, lecz stanowi część jasno określonej strategicznej wizji przyszłych form mobilności”, podkreślił dyrektor zarządzający MMD Automobile GmbH, Werner H. Frey. „Mitsubishi Motors zobowiązała się do przyjęcia odpowiedzialności za środowisko naturalne i zamierza do roku 2020 zwiększyć udział pojazdów elektrycznych w produkcji ogółem do 20%, dążąc tym samym do zmniejszenia emisji CO2 w całej flocie w tym czasie o 50% poniżej poziomu z 2005 roku”, powiedział Frey.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Samochód typu "Follow me": do czego służy?

Mitsubishi Outlander PHEV dostarczony operatorowi Finavia jest wykorzystywany, jako samochód „follow me”, który prowadzi samoloty na właściwe stanowisko postojowe.

Cechy Mitsubishi Outlandera PHEV czynią go idealnym autem do wymagających zadań. Na płycie lotniska przejazdy są zwykle bardzo krótkie, jednak czasem konieczne jest natychmiastowe przyspieszenie do pełnej prędkości. W takich sytuacjach zaletą jest wysoki moment obrotowy generowany przez silnik elektryczny. Atutem Outlandera PHEV jest również napęd na cztery koła, niskie zużycie paliwa, dobra widoczność oraz bezgłośny napęd hybrydowy. Samochód został dodatkowo przystosowany do pracy na lotnisku. Jego wyposażenie obejmuje m.in. lampy ostrzegawcze, trzy odbiorniki radiokomunikacji lotniczej oraz transponder dla radaru ruchu naziemnego i powietrznego. Port lotniczy Helsinki-Vantaa obsługuje rocznie około 15 milionów pasażerów.

Źródło: materiały prasowe Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA