REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Volkswagen sadzi lasy. Po raz drugi! Tym razem 3,5 ha drzew

Volkswagen sadzi lasy
Volkswagen sadzi lasy. Po raz drugi! Tym razem 3,5 ha drzew
Materiały prasowe Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen sadzi lasy. To kontynuacja programu. Po każdym teście dziennikarskim samochodu z silnikiem spalinowym sadzone jest 70 drzew.

Volkswagen sadzi lasy. W roku 2023 3,5 ha lasów!

REKLAMA

Volkswagen w 2021 roku uruchomił projekt kompensacji śladu węglowego samochodów testowych z parku prasowego. Po każdym teście samochodu napędzanego silnikiem spalinowym, zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. W 2023 roku nowe nasadzenia odbędą się na pograniczu Puszczy Boreckiej i w okolicy Chyżnego. Zakup sadzonek, które pojawią się wiosną i jesienią 2023 roku na ok. 3,5 ha sfinansowała marka Volkswagen.

REKLAMA

Marka Volkswagen w związku ze swoją strategią "Way To Zero" konsekwentnie zmniejsza emisję CO2, stopniowo przechodzi na wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i równoważy emisję dwutlenku węgla. Poza oferowaniem modeli elektrycznych produkowanych z neutralnym bilansem węglowym, marka dąży do pełnej dekarbonizacji w poszczególnych obszarach swoich działań. Rozpoczęty wraz z początkiem 2021 roku projekt redukcji i kompensacji śladu węglowego aut z parku prasowego.

Volkswagen sadzi lasy, czyli koniec drugiej i początek trzeciej edycji

Zaczyna się właśnie trzeci rok naszej akcji związanej z rewitalizacją lasów. Cieszymy się, że spotkała się ona z pozytywnym odbiorem i zdołaliśmy dotąd zasadzić już łącznie ponad 15 hektarów lasów. Po każdym teście auta z silnikiem spalinowym w wyselekcjonowanych miejscach sadzimy 70 drzew. Widok tysięcy nowych drzew jest dla nas czymś wyjątkowym – jesteśmy wdzięczni naszemu partnerowi, Polskiemu Związkowi Zrzeszeń Leśnych za owocną współpracę przy tym projekcie – mówi Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Volkswagen sadzi lasy. Gdzie dokładnie?

Gdzie tym razem Volkswagen sadzi lasy? Zwyczajowo wskazanych zostało kilka lokalizacji. Mowa o:

  • Lasy w okolicy Lakieli, w północno-wschodniej części Polski, zostały dotknięte lokalnymi wichurami, w wyniku których ucierpiał drzewostan w wieku 60-80 lat. Zniszczeniu uległo ok. 10 hektarów, w tym całkowicie ok. 8. Do rewitalizacji wybrano las o powierzchni 1,75 ha.
  • W Chyżnem, wsi w woj. małopolskim, położonej na terenach górskich, ok. 40 km od Zakopanego zrewitalizowany zostanie drzewostan, który od lat narażony jest na porywiste wiatry. Część drzew ucierpiała także z powodu niszczycielskiej działalności kornika drukarza. Zniszczone są trzy obszary, każdy z nich o powierzchni około 1 ha. Do rewitalizacji wybrano teren o powierzchni 1,75 ha.
Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA