REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Po raz kolejny rusza kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!"

Kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!
Kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!" jest organizowana nieprzerwanie od 2005 roku.
PKP S.A
PKP S.A

REKLAMA

REKLAMA

Zbliżający się długi weekend majowy to odpowiedni moment by po raz kolejny rozpocząć kampanię Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!".

Wraz ze zbliżającym się weekendem majowym a w dłuższej perspektywie nadchodzącymi wakacjami, wraca temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W Polsce co roku w miejscach krzyżowania się linii kolejowych z drogą dochodzi do ok. 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. Pierwszeństwo na przejeździe ma zawsze pojazd szynowy bowiem jego droga hamowania jest znacznie dłuższa.

REKLAMA

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” trwająca nieprzerwanie od 2005 roku, ma celu dotrzeć do świadomości kierowców i utrwalić w nich nawyk zatrzymywania się przed przejazdem kolejowym.-Akcja jest skierowana do wszystkich kierowców, pasażerów, pieszych i również  tych najmłodszych użytkowników dróg – komentuje Pan Damian Górski – przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zobacz też: Promocja firm: Castrol i Ford dla fanów piłki nożnej

W ciągu siedmiu lat kampanii znacznie powiększyło się grono osób i instytucji wpierających akcję.  W tym roku swoją pomoc w propagowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zaoferował właściciel systemu Yanosik, umożliwiający kierowcom wzajemne ostrzeganie się przed nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze.  Za pomocą specjalnego terminala bądź aplikacji przeznaczonej na telefony z systemem iOS,  Android, Windows Mobile 7, Yanosik ostrzeże kierowcę samochodu o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego.

Zobacz też: Rajd Polski Kobiet- wspólna inicjatywa firm Castrol i Seat

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj” organizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A obecnie wpierana jest już przez ponad 10 instytucji państwowych a także liczne przedsiębiorstwa. Należą do nich: Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Związek Harcerstwa Polskiego, Polskie Radio S.A., Komenda Główna Straży Granicznej, Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, PKP Intercity S.A., Koleje Mazowieckie Sp. z o. o., Urząd Transportu Kolejowego, Polski Czerwony Krzyż, TVP Info, Clear Channel Poland Sp. z o. o., PKN Orlen S.A. oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA