REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wynajem długoterminowy aut chętnie wykorzystywany przez polskie MŚP

Wynajem długoterminowy auta Fot. Fotolia
Wynajem długoterminowy auta Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Polskie firmy z sektora MŚP wyjątkowo chętnie decydują się na wynajem długoterminowy. Tak przynajmniej wynika z badania Wolność w Biznesie, zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Raiffeisen Leasing

Wynajem długoterminowy aut

Z danych opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynika, że rynek wynajmu długoterminowego (CFM) w Polsce stale rośnie. Tempo wzrostu branży w III kwartale 2016 r. wyniosło 11%. Na wciąż rosnącą popularność wynajmu długoterminowego wśród polskich przedsiębiorców wskazuje coraz większy udział branży w całkowitej sprzedaży nowych aut firmowych. W III kwartale 2016 roku w wynajmie długoterminowym znalazł się co piąty (19,8%) nowy samochód osobowy zakupiony przez polskie firmy, czyli łącznie ponad 12,8 tys. aut. Wysokie tempo wzrostu rynku CFM wynika w dużej mierze z faktu, że z wynajmu długoterminowego coraz częściej korzystają nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale i klienci z sektora małych i średnich firm, których wg danych GUS jest obecnie ok. 1,8 mln.

REKLAMA

Wynajem długoterminowy oczami MŚP

Z badania opinii „Wolność w biznesie” przeprowadzonego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia wynika, że wynajem długoterminowy jest jedną z usług finansowych, które znacznie ułatwiają polskim MŚP prowadzenie biznesu. Aż 58% ankietowanych przedsiębiorców zadeklarowało, że możliwość wynajmowania samochodu w stałym abonamencie daje im poczucie wolności.

Zobacz też: Krótkoterminowy wynajem samochodów - kiedy pojawi się w Polsce?

– Wynajem długoterminowy jest dla MŚP szczególnie atrakcyjny, ponieważ gwarantuje sporą oszczędność czasu. Ponadto minimalizuje obowiązki administracyjne związane z obsługą parku samochodów służbowych oraz umożliwia kontrolę budżetu przeznaczonego na obsługę pojazdów – tłumaczy Szymon Raczkowski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży CFM, w Raiffeisen Leasing                                         

Polski CFM coraz bliżej zachodnich trendów 

Rosnącej popularności wynajmu wśród MŚP sprzyja również zmiana mentalności właścicieli firm, którzy coraz częściej wolą z auta korzystać niż je posiadać. Ponadto polska branża CFM, wzorem europejskich potentatów, coraz bardziej otwiera się na małe i średnie przedsiębiorstwa, dostosowując swoją ofertę do  wymagań tej grupy odbiorców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Wynajem długoterminowy pojazdu, a odliczenie VAT

– Rynek wynajmu długoterminowego w Polsce ma bardzo duży potencjał. W niektórych krajach Europy Zachodniej samochody w wynajmie stanowią prawie 80% wszystkich kupowanych aut. Dotyczy to zwłaszcza rynku niemieckiego, gdzie jest on oferowany znacznie dłużej niż w Polsce – wyjaśnia Szymon Raczkowski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży CFM w Raiffeisen Leasing – Obserwując coraz większą popularność tej usługi wśród polskich MŚP, można spodziewać się, że w najbliższych latach nastąpi kolejny dynamiczny wzrost liczby wynajmowanych pojazdów. A polski rynek dołączy do grona najbardziej rozwiniętych rynków CFM w krajach Europy Zachodniej – dodaje ekspert.

Źródło: materiały prasowe Raiffeisen Bank

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 383 interwencji, 394 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 383 interwencji.

Kluczowe połączenie Polski z Ukrainą. Droga S17 się wydłuża: nowy odcinek coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17. Odcinek Piaski Wschód - Łopiennik, o długości 16,6 km, stanie się ważnym elementem trasy łączącej Polskę z Ukrainą. Przetarg wygrało konsorcjum Aldesa Construcciones Polska oraz Aldesa Construcciones, które zrealizuje projekt za 810 mln zł. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej drogi, ale także rozwój infrastruktury dla bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Co oznacza ta inwestycja dla polskiej sieci drogowej i jak wpłynie ona na komunikację międzynarodową?

Koniec dopłat do leasingu e-aut: rynek elektromobilności w Polsce zagrożony?

Samochody elektryczne to bardziej ekologiczna wersja tradycyjnych aut. Osoby decydujące się na zakup takiego pojazdu dotychczas mogły liczyć na dofinansowanie. Leasing, będący jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nowych pojazdów, cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród przedsiębiorców. To właśnie oni stanowią ponad 80% klientów nabywających elektryczne samochody osobowe w Polsce. Niestety od 1 września br. NFOŚIGW podjął decyzję dotyczącą wstrzymania dopłat. Jak to wpłynie na rynek elektryków?

Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

REKLAMA

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA