REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Honda opracowuje nowy silnik lotniczy

Subskrybuj nas na Youtube
Honda HF120 silnik lotniczy
Honda HF120 silnik lotniczy
Honda

REKLAMA

REKLAMA

Najnowszy silnik Hondy HF120 stworzony w ścisłej współpracy z koncernem GE, jest poddawany ostatnim próbom przed wprowadzeniem do użytku. Nowy silnik ma trafić m.in. do najnowszego samolotu japońskiego producenta HondaJet.

GE Honda stworzyła nowy silnik lotniczy

Przygotowania do wsparcia rynkowej premiery samolotów przebiegają zgodnie z harmonogramem, a firma GHAE złożyła już wszystkie dokumenty wymagane do certyfikacji silników HF120 przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Zakończenie certyfikacji planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku. GHAE ma już w Europie sieć autoryzowanych serwisów (ASP) dla swojego silnika HF120, w której skład wchodzą obecnie firmy TAG Aviation (Farnborough, Wielka Brytania) oraz Rheinland Air Service (Mönchengladbach, Niemcy). W ramach rozbudowy sieci, trwa również wspólpraca z firmą Marshall Aviation z centralą w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Marshall Aviation Services i chętnie powitamy tę firmę w naszej wyjątkowej sieci serwisowej - komentuje Steve Shaknaitis, prezes GE Honda Aero Engines.

REKLAMA

Sieć serwisowa GE Honda będzie prowadziła bieżącą obsługę silników HF120, ich demontaż oraz wypożyczanie jednostek zastępczych. Program obsługi serwisowej silników GE Honda będzie promowany, sprzedawany i doskonalony przez sieć autoryzowanych serwisów. Klienci będą korzystać z tej sieci zarówno w ramach gwarancji, jak i obsługi serwisowej.

Autoryzowana sieć serwisowa otrzyma wsparcie w postaci GE Honda Bizjet Operations Center działającego w trybie 24/7, a także zespołu regionalnych szefów technicznych (FTM) oraz zespołu szefów obsługi klienta (CTM).

Gotowe do działania są również inne narzędzia wsparcia klientów:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • kompletny portal obsługi klienta; mygehonda.com;
  • logistyka części zamiennych z podglądem online dotyczącym stanu zapasów oraz systemem zamówień online;
  • system magazynowania części, zarówno nowych, jak i naprawionych oraz wymienianych;
  • zapas silników zastępczych wspomagających obsługę floty;
  • elektroniczne instrukcje techniczne z łatwą nawigacją i podglądem części w formie 3D;
  • światowej klasy diagnostyka i monitorowanie zmian;
  • treningi techniczne ze stanowiskiem szkoleniowego montażu silników w samolocie.

REKLAMA

Firma GE Honda Aero Engines oferuje długoterminowe programy obsługi silników, które wykraczają poza podstawowy okres gwarancji silnika, obejmując zarówno planowe przeglądy i wymiany, jak i zdarzenia nieplanowane. Dwa poziomy usług oferowanych w ramach tego programu są prowadzone na bazie systemu EMC2, bezobsługowego rozwiązania dla klientów oczekujących kompleksowego wsparcia oraz systemu EMCb, który jest przeznaczony głównie do zarządzania częściami zamiennymi. Oba programy są oferowane przez sieć autoryzowanych serwisów GE Honda.

W celu wsparcia wejścia nowych silników do służby powietrznej, dedykowany zakład produkcyjny GHAE, Honda Aero, Inc. w Burlington w amerykańskim stanie Karolina Północna rozpoczyna produkcję około 100 silników w roku 2015, aby sprostać potrzebom klientów. Zakład ten otrzymał certyfikat produkcyjny amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa FAA w marcu 2015.

Do chwili obecnej program pracy silników HF120 ma na koncie blisko 23000 cykli oraz ponad 13000 godzin pracy obrazujących dojrzałość konstrukcji jeszcze przed wejściem do eksploatacji.

Silnik HF120 o sile ciągu 9,32 kN ustanawia nowe standardy w dziedzinie zużycia paliwa, wytrzymałości i niskiego poziomu emisji.

Wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w silniku HF120 znalazły się między innymi:

  • szerokie kompozytowe łopatki jednoczęściowej przedniej turbiny wraz z kompozytowym łopatkami kierującymi dyszy wylotowej,
  • odporny na wysokie temperatury tytanowy wirnik sprężarki pozwalający na maksymalizację stosunku ciśnień silnika i podwyższający odporność silnika na gaśnięcie,
  • komory spalania o zwartej budowie i jednostopniowe pneumatyczne dysze paliwowe,
  • zaawansowane materiały turbiny wysokociśnieniowej (HP), a także dwustopniowej turbiny niskociśnieniowej (LP), układ współosiowych przeciwbieżnych wałków HP i LP.

O firmie GE Honda Aero Engines

GE oraz Honda stworzyły spółkę joint venture (z udziałami 50/50) w roku 2004, nazywając ją GE Honda Aero Engines, z siedzibą główną w Cincinnati w amerykańskim stanie Ohio. Firma integruje zasoby GE Aviation oraz Honda Aero, Inc. - spółki założonej przez Hondę celem prowadzenia działalności w branży silników lotniczych. Program silnikowy GE Honda HF120 został uruchomiony w roku 2006, a powstały w jego ramach silnik odrzutowy został wybrany do napędu zaawansowanego technicznie samolotu HondaJet firmy Honda Aircraft Company.

samolot HondaJet
Honda
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
R.Kubica: Le Mans to wyścig, który powinien zostać zakazany. Ludzie nie śpią przez dwa dni próbując się zdrzemnąć na krzesełku. Jak spalić 12 tys. kalorii w jedną noc

Robert Kubica uważa, że zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans było jego celem odkąd wystąpił w nim pierwszy raz w 2021 r. "Dało mi to mnóstwo pozytywnych emocji, mimo że był to jeden z trudniejszych momentów w mojej karierze" - powiedział podczas briefingu w Warszawie. Podkreślił wyczerpujący charakter tego wyścigu, a brak snu był jednym z poważniejszych wyzwań.

Do którego momentu dziecko musi jeździć w foteliku? Czy wiek dziecka ma znaczenie? Kto nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa? {przepisy}

Nie każdy musi zapinać pasy bezpieczeństwa, ale warto pamiętać, że za nieprzestrzeganie przepisów grożą mandaty. Czy wiesz do którego momentu dziecko musi podróżować w foteliku? Kto jest zwolniony z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa?

Rząd otwiera drogi dla pojazdów autonomicznych [projekt przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy umożliwiający testowanie pojazdów autonomicznych na polskich drogach. Nowe regulacje mają wesprzeć innowacje i rozwój branży motoryzacyjnej, dostosowując przepisy do wyzwań współczesnego transportu.

Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

REKLAMA

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

REKLAMA

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

REKLAMA