REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Certyfikowane naprawy blacharskie u Mercedesa

naprawa Mercedes-Benz mechanik przegląd
naprawa Mercedes-Benz mechanik przegląd
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Profesjonalnie wykonana naprawa blacharska daje gwarancję przywrócenia do pełnej sprawności konstrukcji auta. W celu wyeliminowania obaw klientów nabywających auto po naprawie Mercedes-Benz wprowadził certyfikat potwierdzający wysoki poziom naprawy swoich aut.

Mercedes–Benz Polska chcąc wyróżnić pojazdy naprawiane w autoryzowanych serwisach blacharsko–lakierniczych swojej sieci wprowadził Certyfikat Naprawy Blacharsko-Lakierniczej. Dokument ten jest wyznacznikiem przywrócenia pełnej sprawności pojazdu po naprawie i ma wyróżniać naprawione egzemplarze w masie innych oferowanych na rynku wtórnym, zwłaszcza tych z „nieznaną przeszłością”.

REKLAMA

Serwis w Programie Profesjonalizacji

Już 32 lokalizacje w Polsce spełniły wymagania Programu Profesjonalizacji. Oznacza to, że serwisy te są przygotowane do obsługi nowoczesnych materiałów karoseryjnych w oparciu o właściwą technologię i urządzenia zatwierdzone przez producenta oraz spełniły założone restrykcyjne wymagania dotyczące:

• Organizacji serwisu
• Stosowania technologii producenta
• Wyposażenia w dedykowany przez MB sprzęt i systemy wzornikowe
• Dostępu do narzędzi specjalnych i materiałów pomocniczych
• Szkoleń

Zobacz też: Naprawa powypadkowa auta - jakość idzie w parze z bezpieczeństwem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Wyróżnione serwisy Mercedes-Benz wykorzystują do napraw zaawansowane systemy wzornikowe i specjalistyczny system diagnostyczny, specjalne narzędzia oraz sprzęt o wymaganych przez koncern Daimler AG parametrach. Do swoich napraw stosują wyłącznie oryginalne części Mercedes-Benz. Klienci tych serwisów wraz z kompleksową usługą otrzymują Certyfikat Naprawy Blacharsko-Lakierniczej.

Certyfikat to gwarancja przywrócenia pierwotnego poziomu bezpieczeństwa, niezawodności, estetyki oraz wartości samochodu marki Mercedes-Benz, co stanowi dodatkowy atut w momencie sprzedaży pojazdu.

Jakość naprawy zależy od użytej technologii

Nie każdy kierowca ma świadomość skomplikowanej konstrukcji nadwozia swojego samochodu. Współczesne nadwozia Mercedes-Benz to kompilacja różnych materiałów: stali borowych, aluminium, plastiku i duroplastu. Podczas zdarzenia drogowego konstrukcja ta może ulec naruszeniu, a jej odbudowa wymaga odpowiednich warunków i znajomości technologii przyporządkowanej dla każdego z użytych materiałów. Naprawa blacharska ma także wpływ na właściwe działanie innych systemów bezpieczeństwa np. poduszek powietrznych. Celem każdej naprawy jest przywrócenie pierwotnego stanu i poziomu bezpieczeństwa pojazdu Mercedes – Benz.

Zobacz też: Stan techniczny auta w ogłoszeniu i w rzeczywistości - raport

Ubezpieczyciel a naprawa auta

Naprawa blacharska jest trudna do zweryfikowania, a poprawienie niewłaściwie wykonanej jest skomplikowane, kosztowne i nie jest refundowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Źródło: materiały prasowe Mercedes-Benz

certyfikat Mercedes-Benz
Mercedes-Benz
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA