Certyfikowane naprawy blacharskie u Mercedesa
REKLAMA
REKLAMA
Mercedes–Benz Polska chcąc wyróżnić pojazdy naprawiane w autoryzowanych serwisach blacharsko–lakierniczych swojej sieci wprowadził Certyfikat Naprawy Blacharsko-Lakierniczej. Dokument ten jest wyznacznikiem przywrócenia pełnej sprawności pojazdu po naprawie i ma wyróżniać naprawione egzemplarze w masie innych oferowanych na rynku wtórnym, zwłaszcza tych z „nieznaną przeszłością”.
REKLAMA
Serwis w Programie Profesjonalizacji
Już 32 lokalizacje w Polsce spełniły wymagania Programu Profesjonalizacji. Oznacza to, że serwisy te są przygotowane do obsługi nowoczesnych materiałów karoseryjnych w oparciu o właściwą technologię i urządzenia zatwierdzone przez producenta oraz spełniły założone restrykcyjne wymagania dotyczące:
• Organizacji serwisu
• Stosowania technologii producenta
• Wyposażenia w dedykowany przez MB sprzęt i systemy wzornikowe
• Dostępu do narzędzi specjalnych i materiałów pomocniczych
• Szkoleń
Zobacz też: Naprawa powypadkowa auta - jakość idzie w parze z bezpieczeństwem
REKLAMA
Wyróżnione serwisy Mercedes-Benz wykorzystują do napraw zaawansowane systemy wzornikowe i specjalistyczny system diagnostyczny, specjalne narzędzia oraz sprzęt o wymaganych przez koncern Daimler AG parametrach. Do swoich napraw stosują wyłącznie oryginalne części Mercedes-Benz. Klienci tych serwisów wraz z kompleksową usługą otrzymują Certyfikat Naprawy Blacharsko-Lakierniczej.
Certyfikat to gwarancja przywrócenia pierwotnego poziomu bezpieczeństwa, niezawodności, estetyki oraz wartości samochodu marki Mercedes-Benz, co stanowi dodatkowy atut w momencie sprzedaży pojazdu.
Jakość naprawy zależy od użytej technologii
Nie każdy kierowca ma świadomość skomplikowanej konstrukcji nadwozia swojego samochodu. Współczesne nadwozia Mercedes-Benz to kompilacja różnych materiałów: stali borowych, aluminium, plastiku i duroplastu. Podczas zdarzenia drogowego konstrukcja ta może ulec naruszeniu, a jej odbudowa wymaga odpowiednich warunków i znajomości technologii przyporządkowanej dla każdego z użytych materiałów. Naprawa blacharska ma także wpływ na właściwe działanie innych systemów bezpieczeństwa np. poduszek powietrznych. Celem każdej naprawy jest przywrócenie pierwotnego stanu i poziomu bezpieczeństwa pojazdu Mercedes – Benz.
Zobacz też: Stan techniczny auta w ogłoszeniu i w rzeczywistości - raport
Ubezpieczyciel a naprawa auta
Naprawa blacharska jest trudna do zweryfikowania, a poprawienie niewłaściwie wykonanej jest skomplikowane, kosztowne i nie jest refundowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
Źródło: materiały prasowe Mercedes-Benz
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA