REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mapy Michelin dostępne także w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube
Mapy Michelin dostępne także w Polsce. Fot. Fotolia
Mapy Michelin dostępne także w Polsce. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Michelin to przede wszystkim producent opon, ale także wydawca renomowanych map i przewodników, wprowadza na polski rynek znane ze swojej dokładności mapy. W sprzedaży dostępnych jest ponad 30 pozycji. Mapy Michelin doceniają znani podróżnicy, między innymi Marcin Gienieczko i Michał Rej, oraz turyści wybierający się do bardziej i mniej znanych miejsc na wszystkich kontynentach.

Mapy Michelin cenione są przede wszystkim za swoją jakość, aktualność i dokładność, a firma Michelin od ponad 100-lat zajmuje się ich produkcją. Użytkownicy map Michelin  podkreślają, że obejmują one swoim zasięgiem najbardziej odległe zakątki świata położone w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej. W polskiej ofercie obok tak popularnych miejsc jak Paryż, Londyn lub Rzym znajdują się na przykład mapy prezentujące dalekie tereny Afryki Południowej i Madagaskaru, Tajlandię czy Peru. W sumie można wybierać spośród 32 tytułów.

REKLAMA

Mapy Michelin znaleźć można w największych sieciach księgarskich w kraju oraz w sklepie podróżnika. Pełna lista pozycji dostępnych w Polsce znajduje się poniżej.

Zobacz też: 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull już 23. Września

REKLAMA

Bracia Andre i Edouard Michelin rozwijając firmę oponiarską, doszli do wniosku, że opony przyczynią się do szybkiego rozwoju transportu, a żeby usprawnić podróżowanie, jako pierwsi rozpoczęli wydawanie map i przewodników. Utworzyli też Biuro informacji dla podróżujących automobilami oraz zainicjowali ustawianie przy drogach kamieni milowych informujących o odległościach między miastami. Historia produkowania map służących turystom i kierowcom rozpoczęła się w 1910 roku, kiedy to współzałożyciel firmy Michelin Andre Michelin wykorzystując swoje doświadczenie kartograficzne zdobyte we francuskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, wyprodukował pierwsze mapy drogowe. Od tamtego czasu mapy Michelin są cały czas udoskonalane i rozwijane. Przez ponad sto lat zyskały one status jednych z najbardziej dokładnych i renomowanych na świecie, o czym świadczy liczba sprzedawanych egzemplarzy – ponad 10 milionów rocznie.

Przez ponad sto lat Michelin przyczynił się do znacznego rozwoju kartografii, wprowadzając na swoich mapach między innymi oznaczanie określony typów dróg różnymi kolorami czy wskazywanie odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Ciekawostką jest fakt, że pomysł składania map w harmonijkę, który do dziś nie stracił na swojej popularności, również należał do Andre Michelin.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Nowe gadżety w autach BMW

„Mapy Michelin są cenione przez podróżników przede wszystkim ze względu na swoją dokładność, stałą aktualizację oraz obejmowanie zasięgiem nieraz bardzo dalekich zakątków świata. Sam często z nich korzystam” – mówi Michał Rej, znany podróżnik, który brał udział w wyprawach w góry Kaukazu, na Syberię czy do Australii. „Szczegółowa mapa zawierająca liczne oznaczenia ułatwiające poruszanie się na trasie to obowiązkowy element wyposażenia podróżnika nawet w czasach dużej popularności GPS” – stwierdza Michał Rej. Podróżnik Marcin Gienieczko, który właśnie wrócił z zakończonej sukcesem wyprawy na Syberię, dodaje – „Dokładna mapa jest dla podróżnika bezcenną pomocą. Michelin posiada wieloletnią tradycję kartograficzną, co jest najlepszą gwarancją pełnych i szczegółowych informacji prezentowanych w mapach Michelin”.

Mapy Michelin dostępne w Polsce:

  • Afryka Centralna i Południowa / Africa Central and South. Mapa Michelin
  • Afryka Północna i Wschodnia / Africa North and East. Mapa Michelin
  • Afryka Północna i Zachodnia / Africa North and West. Mapa Michelin
  • Andaluzja / Andalucia. Mapa Michelin
  • Aragonia i Katalonia / Aragon, Cataluna. Mapa Michelin
  • Austria. Mapa Michelin
  • Bałkany / Balkans. Mapa Michelin
  • Benelux. Mapa Michelin
  • Bułgaria / Bulgaria. Mapa Michelin
  • Chorwacja / Croatia (National Maps). Mapa Michelin
  • Czechy, Słowacja / Czech Republic, Slovak Republic. Mapa Michelin
  • Francja / France. Mapa Michelin
  • Grecja / Greece. Mapa Michelin
  • Hiszpania i Portugalia / Spain & Portugal. Mapa Michelin
  • Kraje Bałtyckie / Baltic States. Mapa Michelin
  • Londyn / London. Plan miasta Michelin
  • Maroko / Morocco. Mapa Michelin
  • Meksyk / Mexico. Mapa Michelin
  • Niemcy / Germany. Mapa Michelin
  • Paryż / Paris. Plan miasta Michelin
  • Peru. Mapa Michelin
  • Portugalia i Madera / Portugal & Madeira. Mapa Michelin
  • Rumunia / Romania. Mapa Michelin
  • Rzym / Roma. Plan miasta Michelin
  • Sardynia / Sardegna. Mapa Michelin
  • Szwajcaria / Switzerland. Mapa Michelin
  • Szwecja / Sweden. Mapa Michelin
  • Tajlandia / Thailand. Mapa Michelin
  • Turcja / Turkey. Mapa Michelin
  • Wielka Brytania i Irlandia / Great Britain & Ireland. Mapa Michelin
  • Włochy centralne: Toskania, Umbria / Italy Centro. Mapa Michelin
  • Włochy / Italy. Mapa Michelin

Zobacz też: Zaproszenie na konferencję: Praktyczne Rozwiązania w Zarządzaniu Flotą 2012

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty oraz usługi w dziedzinie mobilności, w tym przewodniki: Zielone – turystyczne i Czerwone – gastronomiczne oraz mapy, atlasy i usługi internetowe. www.viamichelin.com

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

REKLAMA

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA