REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odświeżony Volkswagen Beetle

Volkswagen Beetle 2014/2015
Volkswagen Beetle 2014/2015
Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Beetle przeszedł delikatną kurację odmładzającą. Zmiany objęły wyposażenie auta oraz jego gamę silnikową. Na czym polegały?

Zmodernizowany Volkswagen Beetle 2015

REKLAMA

Od teraz nabywcy Volkswagena  Beetle będą mogli jeździć bardziej dynamicznie i korzystać z najnowszych systemów multimedialnych, a także z szybszego dostępu do Internetu. Z pięcioma nowymi silnikami do wyboru i z drugą generacją systemów multimedialnych Beetle idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w motoryzacji. Ponadto Volkswagen przygotował dla Beetla kolejne systemy ułatwiające prowadzenie samochodu i mobilne usługi online.

REKLAMA

Tuż przed końcem roku VW Beetle dostępny będzie z trzema nowymi silnikami benzynowymi (77 kW/105 KM, 110 kW/150 KM i 162 kW/220 KM) i z dwoma wysokoprężnymi (81 kW/110 KM i 110 kW/150 KM). Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6 i są bardziej efektywne niż dotychczasowe. Na przykład moc najmocniejszego silnika Beetla 2.0 TSI wzrosła ze 155 kW/211 KM do 162 kW/220 KM, jednocześnie zużycie paliwa spadło o około 13 procent; natomiast silnik 2.0 TDI (81 kW/110 KM) wyróżnia się emisją CO2 wynoszącą 112 g/km, co przekłada się na klasę efektywności A.

Zobacz też: Test Volkswagen Golf VII R 2.0 TSI 300 KM 4x4: zaraża niczym gRypa

REKLAMA

Oprócz oferowanego opcjonalnie systemu nawigacji Discover Media, który będzie można połączyć z technologią Mirror Link, w Beetlu można będzie od teraz korzystać z systemów ułatwiających prowadzenie auta i z usług mobilnych, znanych z samochodów wyższych klas. Na przykład system Blind Spot: dzięki niemu kierowca jest ostrzegany o samochodach, znajdujących się w martwym polu widzenia, co każdą zmianę pasa ruchu czyni bezpieczniejszą. System ostrzega również – przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego – przed zbliżającymi się z boku innymi uczestnikami ruchu.

Beetle może służyć za wzór również w przypadku usług online. Serwisy informacyjne, jak prognoza pogody i informacje o natężeniu ruchu, mogą być teraz pobierane z Internetu przy użyciu systemów multimedialnych. Nowością jest również funkcja „żeglowania”: układ sterowania dwusprzęgłowej przekładni DSG rozpoznaje kiedy kierowca nie wciska pedału przyspieszenia i automatycznie przełącza skrzynię biegów na bieg jałowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Test Volkswagen Golf GTI Performance 2.0/230 KM

Ceny Volkswagena Beetle z nowymi silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6 rozpoczynają się od 76.190 zł (silnik 1.2 TSI, wersja Design).

Volkswagen Beetle 2014/2015
Volkswagen
Volkswagen Beetle 2014/2015
Volkswagen
Volkswagen Beetle 2014/2015
Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA