REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy

Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy
Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy
Frederic Schlosser
Materiały prasowe Opel

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Opel Astra 2021 odsłonił swoją twarz. Niemiecki kompakt otrzymał cyfrowy kokpit, paletę jednostek hybrydowych i nowe reflektory pikselowe.

Nowa Astra jest... ładniejsza i większa!

Nowy Opel Astra 2021 otrzymał wyrazistą stylistykę inspirowaną akcentami użytymi m.in. podczas projektowania Mokki. Ostre załamanie maski i światła do jazdy dziennej z motywem w kształcie skrzydła, a do tego Opel Vizor. Astra też urosła! Opel jest o zaledwie 4,0 mm dłuższy od poprzedniego modelu, mimo wzrostu rozstawu osi do 2675 mm, czyli o dokładnie 13 mm. Pojemność załadunkowa auta sięga 422 litrów.

REKLAMA

Nowa Astra to kolejna odsłona legendarnej błyskawicy! To rewelacyjna stylistyka i wiodące w klasie technologie. Zelektryfikowany i wysoce wydajny samochód dla zapewnienia jak najniższych parametrów emisji spalin wyznacza zupełnie nową erę. - powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller.

Nowy Opel Astra 2021

Nowy Opel Astra 2021

Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy

Materiały prasowe Opel

Opel Astra 2021: wyznacznik nowych technologii

Astra 2021 nie ma prostego zadania. Konkurencja w segmencie C jest naprawdę duża. Aby dać autu maksymalnie duże szanse na sukces, Niemcy postawili na nowoczesną technologię. Przykład? Opel ma całkowicie cyfrowy kokpit Pure Panel z ekranem panoramicznym, najnowsze reflektory pikselowe Intelli-Lux LED® z 168 elementami LED (84 w każdym ze świateł), półzautomatyzowany system wspomagania jazdy Intelli-Drive 2.0 oraz kamerę Intelli-Vision 360 stopni.

  • Intelli-Drive 2.0: kamery i czujniki są zintegrowane z usługą online e-horizon. System dostosowuje prędkości na łukach czy wykonuje półautomatyczne zmiany pasa ruchu.
  • Intelli-Drive 1.0 obejmuje alarm o ruchu poprzecznym pojazdów z tyłu, wykrywanie obiektu w martwym polu na dalekich odległościach oraz aktywne utrzymywanie pojazdu na środku pasa ruchu.
Nowy Opel Astra 2021

Nowy Opel Astra 2021

Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy

Materiały prasowe Opel

Opel Pure Panel: czyli ekrany i jeszcze raz ekrany!

Pure Panel to dwa 10-calowe wyświetlacze. To one wyświetlają obraz z zegarów oraz to na nich obsługuje się multimedia. W projekcie zrezygnowano z osłony nad wyświetlaczami. Jednocześnie inżynierowie postawili na żaluzyjną warstwę zapobiegającą odbiciom na szybie przedniej. Identycznie jak w poprzedniej Astrze, nowy model będzie miał opcjonalnie dostępne ergonomiczne fotele z atestem AGR. Po dopłacie siedziska mogą być pokryte alkantarą lub skórą.

Astra 2021: trzecia odsłona platformy EMP2

Nowa Astra powstała na platformie EMP2 trzeciej generacji. A ten pozwolił na zastosowanie dość prostego układu zawieszenia - McPherson z przodu, belka skrętna z tyłu. Napęd? Podstawą oferty staną się jednostki benzynowe i diesla. Te zaoferują moc wynoszącą od 110 do 130 koni mechanicznych. Poza tym w palecie pojawi się hybryda plug-in oferująca kierowcy nawet 225 koni mechanicznych. Bazowo przekładnia będzie manualna, 6-biegowa. Opcjonalnie skrzynia może mieć 8 przełożeń i zmieniać je automatycznie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Opel Astra 2021 był zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w siedzibie firmy Opel w Niemczech.

Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy
Frederic Schlosser
Materiały prasowe Opel
Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy
Materiały prasowe Opel
Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy
Materiały prasowe Opel
Nowy Opel Astra 2021. Wyrazisty design i hybrydy
Materiały prasowe Opel
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

REKLAMA

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

REKLAMA