REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!

Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!
Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!
Materiały prasowe Toyota

REKLAMA

REKLAMA

Mirai zaraz obok Priusa stanowi jeden z najważniejszych rozdziałów w historii Toyoty. Teraz marka opowiedziała o tym, jak zmienił się napęd wodorowy nowego liftbacka.

Już pod koniec roku 2020 na rynku pojawi się druga generacja Toyoty Mirai. I jedno w modelu z pewnością nie zmieni się w stosunku do poprzednika. Tankowanie samochodu nadal będzie trwało zaledwie kilka minut i nadal podczas jazdy będzie on emitował do środowiska wyłącznie... wodę! Jakie zmiany technologiczne przewidział producent? Przedstawiciele japońskiej marki mówią w pierwszej kolejności o zwiększeniu zasięgu. Ten może wzrosnąć nawet o 30 proc. - co powinno dać wynik oscylujący w granicy jakiś 650 kilometrów na jednym tankowaniu.

REKLAMA

Nowa Toyota Mirai otrzyma aż trzy zbiorniki na wodór

Większy zasięg został osiągnięty na kilka sposobów. Po pierwsze inżynierowie Toyoty usprawnili sposób pracy ogniwa wodorowego. Teraz będzie ono po prostu bardziej oszczędne. Po drugie sporo pracy zostało poświęconej udoskonaleniu systemu zarządzania energią. Po trzecie częścią konstrukcji staną się większe zbiorniki na wodór - pojawią się aż trzy zbiorniki pozwalające na zatankowanie aż kilograma paliwa więcej. Uzupełnieniem tych zmian stało sie zastosowanie architektury TNGA podczas opracowywania platformy nowej Toyoty Mirai.

Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!

Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!

Materiały prasowe Toyota

W oficjalnych komunikatach prasowych Japończycy bardzo dużo miejsca poświęcają designowi nowej wersji auta wodorowego. Ten jest nie tylko oryginalny i dość wyrazisty, ale przede wszystkim stawia na obłości. A te nadają karoserii elegancji i sprawiają, że samochód wygląda jak prawdziwa limuzyna. Stylizację uzupełniają 20-calowe felgi aluminiowe, przypominające wyglądem wirnik silnika odrzutowego.

To nie tylko auto wodorowe. To po prostu fajne auto?

Naszym celem było opracowanie samochodu, którym nasi klienci będą chcieli jeździć przy każdej okazji. Skupiliśmy się na budowie auta o atrakcyjnym, budzącym emocje wyglądzie i dynamicznym napędzie, którego osiągi zapewnią radość z jazdy. Chcę, żeby klienci wybierali Mirai nie tylko ze względu na technologię ogniw paliwowych, ale przede wszystkim dlatego, że chcą jeździć właśnie tym samochodem, który - tak się składa - ma wodorowy napęd. - powiedział Yoshikazu Tanaka, główny inżynier nowej Toyoty Mirai.

Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!
Materiały prasowe Toyota
Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!
Materiały prasowe Toyota
Nowa Toyota Mirai - już wiemy jak zmienił się napęd auta!
Materiały prasowe Toyota
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA