REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Citan – nowy pracownik w ekipie Mercedesa

Subskrybuj nas na Youtube
Mercedes-Benz Citan rozszerzy gamę pojazdów użytkowych niemieckiego producenta.
Mercedes-Benz Citan rozszerzy gamę pojazdów użytkowych niemieckiego producenta.
Fot. Mercedes - Benz

REKLAMA

REKLAMA

We wrześniu tego roku podczas międzynarodowych targów IAA w Hanowerze Mercedes-Benz zaprezentuje swój nowy produkt w gamie pojazdów użytkowych – kompaktowego vana o nazwie Citan.

Mercedes-Benz Citan dostępny będzie w trzech wersjach długości: 3,94 m, 4,32 m i 4,71 m oraz trzech wariantach nadwozia: blaszany furgon, wersja osobowa i odmiana Mixto. Wersja osobowa o długości 4,32 m posiada pięcioosobową kabinę i na życzenie może zostać wyposażona w dwie pary przesuwnych drzwi. Odmiana Mixto bazująca na najdłuższej wersji nadwoziowej (4,71 m) również pomieści pięć osób, przy czym kabina pasażerska oddzielona jest od przedziału bagażowego siatką a tylna ławka jest składana. Ta wersja w standardzie posiada przesuwne drzwi po obu stronach nadwozia. Od rodzaju nadwozia uzależniona jest także ładowność Citana, którego dopuszczalna masa całkowita dochodzi do 2200 kg.

REKLAMA

Zobacz też: Mercedes Vito Sticker w promocyjnej cenie

Gama silników nowego vana obejmuje trzy turbodiesle z bezpośrednim wtryskiem paliwa i filtrem cząstek stałych o mocy od 75 KM do 110 KM oraz doładowany silnik benzynowy o mocy 114 KM. Zależnie od wersji, silniki sprzężone są z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną. Wersje benzynowe są seryjnie wyposażone w pakiet BlueEFFICIENCY (opcja dla diesli) zawierający funkcję ECO start/stop, system zarządzania alternatorem oraz opony o zoptymalizowanych oporach toczenia. Co ważne, interwały serwisowe Citana mogą wynosić nawet 40 000 km lub dwa lata.

Zobacz też: Światowa premiera nowego Mercedesa Klasy A w Krakowie

Citan w zakresie bezpieczeństwa aktywnego wyposażony jest w ABS, system stabilizacji toru jazdy ADAPTIVE ESP rozpoznający zmiany obciążenia pojazdu, układ kontroli pod- i nadsterowności VDC, kontrolę trakcji TCS oraz system ASR zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania. Ponadto standardowe wyposażenie małego Mercedesa obejmuje asystenta ruszania, automatyczne światła do jazdy dziennej, regulowaną wysokość mocowania pasów bezpieczeństwa z napinaczami oraz poduszkę powietrzną dla kierowcy. Wariant osobowy posiada także poduszkę powietrzną dla pasażera, poduszki boczne oraz kurtyny powietrzne. Mnogość opcji oraz dostępnych akcesoriów fabrycznych pozwala na dostosowanie funkcjonalności kompaktowego vana do konkretnych potrzeb klienta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ceny nowego Citana nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone - poznamy je zapewne tuż po wrześniowej premierze.

Mercedes Citan - przód
Fot. Mercedes - Benz
Mercedes Citan - wnętrze
Fot. Mercedes - Benz
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA