REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Morgan EvaGT w 2012

REKLAMA

REKLAMA

Morgan EvaGT to samochód, który adresowany jest do młodych rodzin. Auto może pomieścić cztery osoby, jednak tylne siedzenia przeznaczone są raczej dla dzieci niż dla dorosłych osób.

Dla projektantów pracujących nad wyglądem samochodu inspiracją były klasyczne sportowe auta z lat 50. XX wieku, takie jak Bristol 400, Frazer Nash czy BMW 328.

REKLAMA

Aluminiowe nadwozie samochodu zostało osadzone na lekkiej ramie przestrzennej zapożyczonej z modelu Aero SuperSports. Dzięki modyfikacjom wprowadzonym w platformie podłogowej, EvaGT ważąca około 1250 kg, spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa zarówno europejskie, jak i i te obowiązujące w USA.

Zobacz również: Najnowsze coupe Bentleya

Silnik to opracowana przez BMW jednostka o pojemności 3,0 litrów i mocy 306 KM o maksymalnym momencie obrotowym rzędu 400 Nm. Moc przekazywana jest na tylne koła za pomocą 6-stopniowej manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Morgan EvaGT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Maksymalna prędkość rozwijana przez auto to 273 km/h.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pojawienie się na rynku pierwszej tury 100 pojazdów planowane jest na połowę 2012 roku. Cena auta waha się między 70 a 85 tysięcy funtów, a pięciotysięczne zaliczki należy wpłacać już teraz.

Historia marki Morgan

W 1910 Henry Frederick Stanley Morgan założył firmę i rozpoczął produkcję samochodów. Najsłynniejszym autem Morgana jest model 4/4, którego początek produkcji datuje się na rok 1936. Pojazd ten wytwarzano do 2006 roku w fabryce w Malvern Link w Worcestershire.

To motoryzacyjny rekord świata. Morgan przebił nawet Volkswagena „Garbusa”, którego produkowano przez 62 lata. To o osiem lat krócej niż 4/4.

Zobacz również: Futurystyczna Mazda Shinari

Wszystkie Morgany są składane ręcznie. Do montażu używa się drogich i najbardziej wyszukanych materiałów. Nadwozie w stu procentach wykonane jest z aluminium (auto jest lekkie i odporne na korozję), fotele obite skórą również wykonywane są ręcznie. Deska rozdzielcza może być wykończona mahoniowym lub orzechowym drewnem. Całości dopełniają tradycyjne zegary zatopione w chromowanych obręczach.

Fot. Morgan
Fot. Morgan
Fot. Morgan
Fot. Morgan
Fot. Morgan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.

REKLAMA

10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

Konfiskata samochodu i mandat za brak OC. Na to muszą uważać kierowcy

Kierowcy muszą uważać na szereg przepisów drogowych. Wysokość mandatów znacząco wzrosła już od 2022 roku. Jednak to nie wszystko. Bowiem w 2024 roku zostały wprowadzone kolejne ważne zmiany. W niektórych sytuacjach sąd może podjąć decyzję o przepadku auta. Na co należy uważać, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

REKLAMA