REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Morgan EvaGT w 2012

REKLAMA

REKLAMA

Morgan EvaGT to samochód, który adresowany jest do młodych rodzin. Auto może pomieścić cztery osoby, jednak tylne siedzenia przeznaczone są raczej dla dzieci niż dla dorosłych osób.

Dla projektantów pracujących nad wyglądem samochodu inspiracją były klasyczne sportowe auta z lat 50. XX wieku, takie jak Bristol 400, Frazer Nash czy BMW 328.

REKLAMA

Aluminiowe nadwozie samochodu zostało osadzone na lekkiej ramie przestrzennej zapożyczonej z modelu Aero SuperSports. Dzięki modyfikacjom wprowadzonym w platformie podłogowej, EvaGT ważąca około 1250 kg, spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa zarówno europejskie, jak i i te obowiązujące w USA.

Zobacz również: Najnowsze coupe Bentleya

Silnik to opracowana przez BMW jednostka o pojemności 3,0 litrów i mocy 306 KM o maksymalnym momencie obrotowym rzędu 400 Nm. Moc przekazywana jest na tylne koła za pomocą 6-stopniowej manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Morgan EvaGT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Maksymalna prędkość rozwijana przez auto to 273 km/h.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pojawienie się na rynku pierwszej tury 100 pojazdów planowane jest na połowę 2012 roku. Cena auta waha się między 70 a 85 tysięcy funtów, a pięciotysięczne zaliczki należy wpłacać już teraz.

Historia marki Morgan

W 1910 Henry Frederick Stanley Morgan założył firmę i rozpoczął produkcję samochodów. Najsłynniejszym autem Morgana jest model 4/4, którego początek produkcji datuje się na rok 1936. Pojazd ten wytwarzano do 2006 roku w fabryce w Malvern Link w Worcestershire.

To motoryzacyjny rekord świata. Morgan przebił nawet Volkswagena „Garbusa”, którego produkowano przez 62 lata. To o osiem lat krócej niż 4/4.

Zobacz również: Futurystyczna Mazda Shinari

Wszystkie Morgany są składane ręcznie. Do montażu używa się drogich i najbardziej wyszukanych materiałów. Nadwozie w stu procentach wykonane jest z aluminium (auto jest lekkie i odporne na korozję), fotele obite skórą również wykonywane są ręcznie. Deska rozdzielcza może być wykończona mahoniowym lub orzechowym drewnem. Całości dopełniają tradycyjne zegary zatopione w chromowanych obręczach.

Fot. Morgan
Fot. Morgan
Fot. Morgan
Fot. Morgan
Fot. Morgan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA