REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porsche rozwija dalej wyścigowe technologie

Porsche 919 Hybrid WEC
Porsche 919 Hybrid WEC
Porsche

REKLAMA

REKLAMA

Porsche nie rezygnuje w mistrzostw WEC. Bolid 919 Hybrid to swoiste laboratorium do testowania najnowszych rozwiązań z zakresu innowacyjnych technologi motoryzacyjnych.

Porsche kontynuuje projekt „program LMP1” do końca 2018 roku

Zarząd Porsche AG podjął decyzję o przedłużeniu programu dotyczącego prototypu Porsche 919 Hybrid, znanego głównie z Le Mans, do końca sezonu 2018. Wyścigowy model z napędem o mocy około 1000 KM służy jako jeżdżące laboratorium badawcze dla technologii, które trafią do sportowych aut przyszłości. To zasługa jego przełomowej koncepcji, wyróżniającej się niewielkim silnikiem turbo i wydajnymi systemami odzyskiwania energii oraz ekstremalnie lekką konstrukcją.

Jak mówi Matthias Müller, Prezes Zarządu Porsche AG: „Sport motorowy stanowi ważną część tożsamości marki Porsche - ale nie jako cel sam w sobie. Wyścigi mają pomóc w opracowaniu technologii, które w przyszłości trafią do naszych cywilnych aut sportowych. Do powrotu do najwyższej ligi sportów motorowych przekonały nas wprowadzone w ubiegłym roku rewolucyjne przepisy dotyczące wydajności. I już w drugim roku startów zdobyliśmy najwyższe trofeum w wyścigach długodystansowych - wraz z innowacyjnym 919 Hybrid odnieśliśmy podwójne zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. To wybitne świadectwo kwalifikacji ludzi z centrum badań i rozwoju Porsche w Weissach. Rywalizacja przynosi owoce - dostrzegamy dalszy potencjał synergii między programami modeli wyścigowych i sportowych. Dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć program LMP1".

Dla najwyższej klasy prototypów Le Mans (LMP1) wystawianych przez producentów przepisy Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) przewidują zastosowanie systemów hybrydowych i ograniczenie ilości energii (paliwa oraz energii elektrycznej) przypadającej na jedno okrążenie.

Wolfgang Hatz, Członek Zarządu ds. Badań i Rozwoju, podkreśla: „Porsche ustanawia nowe wzorce w mistrzostwach WEC. 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy V4 o mocy ponad 500 KM jest najwydajniejszą jednostką spalinową, którą do tej pory zbudowaliśmy. Jako jedyni jesteśmy w stanie wygenerować w Le Mans 8 MJ energii elektrycznej z dwóch systemów odzyskiwania energii. Nietrudno dostrzec, że rywalizacja w wyścigach »napędza« naszych inżynierów do śrubowania osiągów”.

Fritz Enzinger, wiceprezes programu LMP1, dodaje: „Nasz program zaczynaliśmy w Weissach w 2012 roku, wraz z garstką ludzi, dosłownie od czystej kartki papieru. Mieliśmy wysokie oczekiwania i mnóstwo odwagi. Jestem bardzo dumny z zespołu, który dziś tworzy 230 osób, i cieszę się, że możemy teraz bezpiecznie zaplanować trzy kolejne sezony mistrzostw świata oraz starty w Le Mans”.

REKLAMA

Źródło: Porsche

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA