REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Droga S7 ominie podwarszawskie Łomianki

Łukasz Kuźmiuk
Droga S7 ominie podwarszawskie Łomianki / fot. Łukasz Jóźwiak (GDDKiA)
Droga S7 ominie podwarszawskie Łomianki / fot. Łukasz Jóźwiak (GDDKiA)
Łukasz Jóźwiak
GDDKiA

REKLAMA

REKLAMA

Warszawa stale się rozwija, dlatego niezbędne jest budowanie nowych dróg w okolicach stolicy, które ułatwią dojazd i wyjazd z metropolii. Jedną z takich dróg będzie droga ekspresowa S7, która po protestach mieszkańców będzie omijać podwarszawskie Łomianki.

REKLAMA

Jak informuje GDDKiA przyszły odcinek trasy S7, pomiędzy Kiełpinem i Trasą Armii Krajowej w Warszawie, będzie miał po trzy, a nawet i po cztery pasy ruchu w każdym kierunku. Projektowany odcinek będzie miał długość około 12,9 km i w początkowej części będzie przebiegać po istniejącym śladzie ul. Kolejowej tuż przed Łomiankami, a dalej będzie odbiegać w kierunku Kanału Młocińskiego. Następnie droga będzie przebiegać wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, do węzłów „Wólka Węglowa” i „Janickiego”. Za ulicą Arkuszową, trasa S7 będzie schodzić do tunelu o długości 1000 m i kolejnego o długości 1123 m, a dalej wzniesie się nad drogę S8. Pomiędzy tunelami powstanie węzeł „Generała Maczka”, a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł „NS”. Oprócz wspomnianych tuneli powstaną również wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo-rowerowe oraz urządzenia ochrony środowiska, czyli m.in. ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i ogrodzenie trasy.

REKLAMA

Ogłoszenie przetargu na koncepcję programową planowane jest na jesień bieżącego roku, z kolei przetarg na budowę trasy zaplanowano na lata 2020-2021. Według planów GDDKiA trasa S7 omijająca Łomianki zostanie oddana do użytku w latach 2024-2025.

Co z kolejnymi odcinkami trasy S7 w stronę Gdańska?

REKLAMA

Aktualnie trwa przetarg na koncepcję programową dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku trasy Czosnów - Kiełpin. Podpisanie umowy planowane jest na połowę bieżącego roku. Natomiast rozpoczęcie przetargu na wykonawcę w trybie projektuj i buduj planowane jest na jesień przyszłego roku, dzięki czemu będzie można podpisać umowę na realizację zadania w 2020 r. Zachowanie tego harmonogramu pozwoliłoby udostępnić kierowcom ten odcinek trasy S7 w pierwszej połowie 2024 r.

Na kolejny fragment trasy między Czosnowem a Płońskiem została podpisana umowa na wykonanie elementów koncepcji programowej. W 2019 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na projekt i budowę, podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na początek 2020 roku, a udostępnienie kierowcom trasy na koniec 2023 roku.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA