Złe parkowanie? Mistrzami warszawiacy i wrocławianie
REKLAMA
REKLAMA
Rankomat wykonał badanie w oparciu o wyniki uzyskane przez aplikację „Uprzejmie Donoszę”, służącą do zgłaszania służbom źle zaparkowanych pojazdów. Wyniki? Rekordzistą jest Warszawa - w jej przypadku wpłynęło prawie 11 tysięcy zgłoszeń. Druga lokata z wynikiem na poziomie prawie 5 tysięcy zgłoszeń przypadła kierowcom z Wrocławia, a trzecia prowadzącym z Poznania (2687 zgłoszeń). Jak to przekłada się na ilość kolizji?
REKLAMA
Złe parkowanie a ilość szkód? Może być pewien związek...
Warszawa, Wrocław i Gdańsk, zajmują 3 ostatnie miejsca na liście najmniej szkodowych miast w Polsce. 53,8 proc. kierowców pochodzących ze stolicy Mazowsza deklarowało brak szkód w swojej historii ubezpieczenia. Wynik wrocławian był lepszy tylko o 3,7 punktu procentowego, a gdańszczan o 4,3 punktu procentowego. A to może wskazywać na to, że w przypadku warszawiaków i wrocławian problemy z parkowaniem nie są jedynymi przewinieniami na drodze.
Źle parkują, ale dobrze jeżdżą?
Wśród 10 najczęściej źle zaparkowanych samochodów przodują właściciele samochodów marki Volkswagen (15,6 proc.), Renault (11,7 proc.) i Opel (11,1 proc.). Na drugim biegunie znalazły się marki Audi (7,1 proc.), Fiat (7,5 proc.) i Skoda (8,4 proc.). Jak to przekłada się na szkodowość? Tutaj wyniki w znacznym stopniu odwracają się. 66,3 proc. posiadaczy aut Renault i 65,8 proc. właścicieli Volkswagenów deklaruje, że nigdy nie spowodowało żadnej kolizji i wypadku. Na podium znaleźli się także posiadacze Skody z wynikiem 65,7 proc. Najgorzej natomiast wypadli właściciele Audi (61,5 proc.), Fiata (63,3 proc.) i Mercedesa (64,4 proc.).
Źródło: Materiały prasowe Rankomat
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.