REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Autostrada A1 jest już w większej swej części ukończona. Zobacz na których odcinkach natrafisz jeszcze na utrudnienia. Fot. Fotolia
Autostrada A1 jest już w większej swej części ukończona. Zobacz na których odcinkach natrafisz jeszcze na utrudnienia. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Oto czynne odcinki autostrady A1. Zobacz, w których miejscach trwają prace i kiedy zostaną one zakończone.

Autostrada A1: Rusocin - Gorzyczki

Autostrada A1 jest jedyną południkową trasą tego typu, która docelowo ma połączyć północ kraju z południem. Przebiegać ma od  Rusocina w województwie pomorskim, aż do przejścia granicznego w Gorzyczkach w województwie śląskim. Łącznie autostrada A1 ma mieć długość 568 km.

REKLAMA

Zobacz też: Nowe odcinki dróg ekspresowych i autostrad

Autostrada A1: Rusocin – Nowa Wieś

Obecnie czynny jest północy odcinek A1 pomiędzy Nową Wsią (pod Toruniem) a Rusocinem (niedaleko Pruszcza Gdańskiego), którego koncesjonariuszem jest spółka AmberOne. Łączny koszt przejazdu autem osobowym całego odcinka to 29,90 zł.

Autostrada A1: Kowal - Stryków

Autostrada czynna jest także na odcinku pomiędzy Kowalem a Strykowem, dzięki czemu można na nią wjechać bezpośrednio z autostrady A2 (Węzeł Łódź Północ).

Zobacz też: 7 podpowiedzi jak należy jeździć autostradą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autostrada A1: Czerniewice - Kowal

W realizacji jest już brakujący, 64-kilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy Kowalem a Czerniewicami (pod Toruniem, w okolicach Nowej Wsi), który umożliwi szybkie dotarcie z Torunia do Łodzi. Problemy z jego realizacją spowodowały, że ponowna jego budowa ruszyła wiosną tego roku, a opóźnienia z tym związane mają przedłużyć termin oddania do użytku odcinka Czerniewice – Kowal na koniec 2013 roku.

Autostrada A1: Stryków - Tuszyn

W budowie jest także południowy odcinek autostrady A2 między Strykowem a Tuszynem o długości 40 km. Jego wykonanie w terminie, czyli do połowy 2014 roku, pozwoli dobrze skomunikować ze sobą Łódź i Piotrków Trybunalski.

Autostrada A1: Tuszyn - Pyrzowice

Najdłużej przyjdzie poczekać kierowcom na odcinek autostrady A1 biegnący od Tuszyna ( woj. łódzkie) aż do Pyrzowic. Ma on długość prawie 140 km i stanowić ma m.in. obwodnicę Częstochowy. Na chwilę obecną prace są wstrzymywane ze względu m.in. na konieczność powtórnego wykonania oceny oddziaływania na środowisko. Wykonany będzie w technologii betonowej. Termin zakończenia prac nieznany. Minister transportu Sławomir Nowak obiecał, że A1 Tuszyn-Pyrzowice będzie oddana w 2016 roku, ale wizja ta jest nad wyraz optymistyczna. Należy spodziewać się zatem opóźnień.

Zobacz też: Jazda autostradą – główne zagrożenia

Autostrada A1: Świerklany - Gorzyczki

Ostatni odcinek autostrady A1 Pyrzowice – Gorzyczki jest już prawie gotowy. Brakuje tylko jego 18-kilometrowego fragmentu Świerklany-Gorzyczki, który jest w realizacji. Na chwilę obecną odcinek jest przejezdny dla aut osobowych. Między węzłami „Świerklany” i „Mszana” wyznaczono objazd drogami wojewódzkimi nr 932, 930 i 933, natomiast od węzła „Mszana” ruch odbywa się po autostradzie A1 prowadzącej do granicy państwa i dalej na południe Europy. Odcinek Świerklany-Gorzyczki powinien być gotowy w I-wszej połowie 2014 roku.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA