REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamiast jechać własnym autem w delegację, pracownicy coraz częściej korzystają z wynajmu samochodu. Dlaczego?

Pracownicy na wyjazdy w delegację coraz częściej wynajmują samochód
Pracownicy na wyjazdy w delegację coraz częściej wynajmują samochód
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców oraz pracowników wyjeżdżających w delegacje służbowe. Mobilność rozumiana jako zastępowanie własności wypożyczeniem lub wynajmem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Pracownicy liczą korzyści, firmy ograniczają koszty. Mobilność oparta na wynajmie aut okazuje się tańsza a ponadto sprzyja stosowaniu nowych modeli rynkowych w zatrudnieniu.

REKLAMA

Wynajem auta wypada taniej niż utrzymywanie na stałe własnego samochodu?

Jak wynika z raportu SIXT Polska Auto na własnych zasadach, już 13 proc. polskich kierowców przynajmniej raz wynajęło auto w celach służbowych. Co ciekawe, mężczyźni decydują się na takie rozwiązanie częściej niż kobiety – odpowiednio 16 proc. wobec 9 proc.
Z perspektywy społeczno-rynkowej, rosnące zainteresowanie wynajmem samochodów odzwierciedla szersze zmiany w postrzeganiu mobilności i elastyczności pracy. W obliczu urbanizacji i rosnących kosztów utrzymania własnego pojazdu, coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, wybiera wynajem jako bardziej opłacalną i praktyczną alternatywę.

Wynajem auta to dowód na wzrost zainteresowania mobilnością

Równocześnie trend ten wpisuje się w globalne tendencje, gdzie mobilność jako usługa zyskuje na znaczeniu, oferując użytkownikom dostęp do różnych środków transportu bez konieczności posiadania ich na własność.
W Polsce, gdzie rynek pracy staje się coraz bardziej zróżnicowany, a elastyczne formy zatrudnienia są na porządku dziennym, wynajem samochodów może stać się kluczowym elementem w zapewnieniu mobilności i swobody działania pracowników.
Potwierdzają to także najnowsze dane Pracuj.pl, według których niemal połowa Polaków chce pracować hybrydowo, a 40 proc. nie złożyłoby CV do miejsca, w którym dostępny jest wyłącznie stacjonarny model pracy.

Wynajem samochodu sprzyja pracy zdalnej

Dla osób pracujących na pełen etat, wynajem samochodu na potrzeby służbowe staje się coraz bardziej powszechny – co szósty uczestnik badania SIXT Polska Auto na własnych zasadach potwierdził korzystanie z tej opcji.
Jednakże, wynajem samochodów nie tylko ułatwia realizację obowiązków służbowych, ale także wspiera rozwój pracy zdalnej. Aż 46 proc. Polaków zgadza się, że wypożyczenie auta pozwoliłoby im na pracę zdalną z różnych miejsc w kraju i za granicą.
Szczególnie otwarte na takie rozwiązania są osoby młode do 24 roku życia (53 proc.) oraz studenci (52 proc.).
Wysoki odsetek pozytywnych odpowiedzi zanotowano również wśród osób prowadzących własną działalność gospodarczą (53 proc.), co pokazuje rosnącą potrzebę mobilności wśród młodego pokolenia oraz przedsiębiorców.

Wynajem samochodów: coraz częstszy model stosowany przez firmy

REKLAMA

Wynajem długoterminowy powoli przekonuje do siebie także polskich przedsiębiorców. 5 proc. Polaków wybiera go jako sposób na stworzenie floty pojazdów służbowych dla firmy.
To elastyczne rozwiązanie pozwala organizacjom nie tylko na optymalizację kosztów, ale również dostosowanie ilości i typu wypożyczanych pojazdów do bieżących potrzeb biznesowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wyniki naszego badania wyraźnie pokazują, że mobilność jest w dzisiejszych czasach kluczowa dla przedsiębiorstw i pracowników, którzy coraz częściej szukają rozwiązań umożliwiających elastyczne i efektywne zarządzanie obowiązkami służbowymi, zwłaszcza w kontekście dynamicznie zmieniającego się rynku pracy – komentuje Radosław Jasiński, Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży i Utrzymania Klienta w SIXT Polska.
– Trend zauważamy wśród naszych klientów, poszukujących dopasowanego i spersonalizowanego rozwiązania w usłudze długoterminowego wynajmu aut. Ta usługa pozwala zarówno na optymalizację kosztów posiadania aut wśród firm, jak i  zachowanie lepszej równowagi w tzw. work-life balance pośród pracowników – podsumowuje Radosław Jasiński.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

REKLAMA

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

REKLAMA