REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamiast jechać własnym autem w delegację, pracownicy coraz częściej korzystają z wynajmu samochodu. Dlaczego?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Pracownicy na wyjazdy w delegację coraz częściej wynajmują samochód
Pracownicy na wyjazdy w delegację coraz częściej wynajmują samochód
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców oraz pracowników wyjeżdżających w delegacje służbowe. Mobilność rozumiana jako zastępowanie własności wypożyczeniem lub wynajmem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Pracownicy liczą korzyści, firmy ograniczają koszty. Mobilność oparta na wynajmie aut okazuje się tańsza a ponadto sprzyja stosowaniu nowych modeli rynkowych w zatrudnieniu.

REKLAMA

Wynajem auta wypada taniej niż utrzymywanie na stałe własnego samochodu?

Jak wynika z raportu SIXT Polska Auto na własnych zasadach, już 13 proc. polskich kierowców przynajmniej raz wynajęło auto w celach służbowych. Co ciekawe, mężczyźni decydują się na takie rozwiązanie częściej niż kobiety – odpowiednio 16 proc. wobec 9 proc.
Z perspektywy społeczno-rynkowej, rosnące zainteresowanie wynajmem samochodów odzwierciedla szersze zmiany w postrzeganiu mobilności i elastyczności pracy. W obliczu urbanizacji i rosnących kosztów utrzymania własnego pojazdu, coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, wybiera wynajem jako bardziej opłacalną i praktyczną alternatywę.

Wynajem auta to dowód na wzrost zainteresowania mobilnością

Równocześnie trend ten wpisuje się w globalne tendencje, gdzie mobilność jako usługa zyskuje na znaczeniu, oferując użytkownikom dostęp do różnych środków transportu bez konieczności posiadania ich na własność.
W Polsce, gdzie rynek pracy staje się coraz bardziej zróżnicowany, a elastyczne formy zatrudnienia są na porządku dziennym, wynajem samochodów może stać się kluczowym elementem w zapewnieniu mobilności i swobody działania pracowników.
Potwierdzają to także najnowsze dane Pracuj.pl, według których niemal połowa Polaków chce pracować hybrydowo, a 40 proc. nie złożyłoby CV do miejsca, w którym dostępny jest wyłącznie stacjonarny model pracy.

Wynajem samochodu sprzyja pracy zdalnej

Dla osób pracujących na pełen etat, wynajem samochodu na potrzeby służbowe staje się coraz bardziej powszechny – co szósty uczestnik badania SIXT Polska Auto na własnych zasadach potwierdził korzystanie z tej opcji.
Jednakże, wynajem samochodów nie tylko ułatwia realizację obowiązków służbowych, ale także wspiera rozwój pracy zdalnej. Aż 46 proc. Polaków zgadza się, że wypożyczenie auta pozwoliłoby im na pracę zdalną z różnych miejsc w kraju i za granicą.
Szczególnie otwarte na takie rozwiązania są osoby młode do 24 roku życia (53 proc.) oraz studenci (52 proc.).
Wysoki odsetek pozytywnych odpowiedzi zanotowano również wśród osób prowadzących własną działalność gospodarczą (53 proc.), co pokazuje rosnącą potrzebę mobilności wśród młodego pokolenia oraz przedsiębiorców.

Wynajem samochodów: coraz częstszy model stosowany przez firmy

REKLAMA

Wynajem długoterminowy powoli przekonuje do siebie także polskich przedsiębiorców. 5 proc. Polaków wybiera go jako sposób na stworzenie floty pojazdów służbowych dla firmy.
To elastyczne rozwiązanie pozwala organizacjom nie tylko na optymalizację kosztów, ale również dostosowanie ilości i typu wypożyczanych pojazdów do bieżących potrzeb biznesowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wyniki naszego badania wyraźnie pokazują, że mobilność jest w dzisiejszych czasach kluczowa dla przedsiębiorstw i pracowników, którzy coraz częściej szukają rozwiązań umożliwiających elastyczne i efektywne zarządzanie obowiązkami służbowymi, zwłaszcza w kontekście dynamicznie zmieniającego się rynku pracy – komentuje Radosław Jasiński, Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży i Utrzymania Klienta w SIXT Polska.
– Trend zauważamy wśród naszych klientów, poszukujących dopasowanego i spersonalizowanego rozwiązania w usłudze długoterminowego wynajmu aut. Ta usługa pozwala zarówno na optymalizację kosztów posiadania aut wśród firm, jak i  zachowanie lepszej równowagi w tzw. work-life balance pośród pracowników – podsumowuje Radosław Jasiński.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

REKLAMA

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA