REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamiast jechać własnym autem w delegację, pracownicy coraz częściej korzystają z wynajmu samochodu. Dlaczego?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Pracownicy na wyjazdy w delegację coraz częściej wynajmują samochód
Pracownicy na wyjazdy w delegację coraz częściej wynajmują samochód
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców oraz pracowników wyjeżdżających w delegacje służbowe. Mobilność rozumiana jako zastępowanie własności wypożyczeniem lub wynajmem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Pracownicy liczą korzyści, firmy ograniczają koszty. Mobilność oparta na wynajmie aut okazuje się tańsza a ponadto sprzyja stosowaniu nowych modeli rynkowych w zatrudnieniu.

REKLAMA

Wynajem auta wypada taniej niż utrzymywanie na stałe własnego samochodu?

Jak wynika z raportu SIXT Polska Auto na własnych zasadach, już 13 proc. polskich kierowców przynajmniej raz wynajęło auto w celach służbowych. Co ciekawe, mężczyźni decydują się na takie rozwiązanie częściej niż kobiety – odpowiednio 16 proc. wobec 9 proc.
Z perspektywy społeczno-rynkowej, rosnące zainteresowanie wynajmem samochodów odzwierciedla szersze zmiany w postrzeganiu mobilności i elastyczności pracy. W obliczu urbanizacji i rosnących kosztów utrzymania własnego pojazdu, coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, wybiera wynajem jako bardziej opłacalną i praktyczną alternatywę.

Wynajem auta to dowód na wzrost zainteresowania mobilnością

Równocześnie trend ten wpisuje się w globalne tendencje, gdzie mobilność jako usługa zyskuje na znaczeniu, oferując użytkownikom dostęp do różnych środków transportu bez konieczności posiadania ich na własność.
W Polsce, gdzie rynek pracy staje się coraz bardziej zróżnicowany, a elastyczne formy zatrudnienia są na porządku dziennym, wynajem samochodów może stać się kluczowym elementem w zapewnieniu mobilności i swobody działania pracowników.
Potwierdzają to także najnowsze dane Pracuj.pl, według których niemal połowa Polaków chce pracować hybrydowo, a 40 proc. nie złożyłoby CV do miejsca, w którym dostępny jest wyłącznie stacjonarny model pracy.

Wynajem samochodu sprzyja pracy zdalnej

Dla osób pracujących na pełen etat, wynajem samochodu na potrzeby służbowe staje się coraz bardziej powszechny – co szósty uczestnik badania SIXT Polska Auto na własnych zasadach potwierdził korzystanie z tej opcji.
Jednakże, wynajem samochodów nie tylko ułatwia realizację obowiązków służbowych, ale także wspiera rozwój pracy zdalnej. Aż 46 proc. Polaków zgadza się, że wypożyczenie auta pozwoliłoby im na pracę zdalną z różnych miejsc w kraju i za granicą.
Szczególnie otwarte na takie rozwiązania są osoby młode do 24 roku życia (53 proc.) oraz studenci (52 proc.).
Wysoki odsetek pozytywnych odpowiedzi zanotowano również wśród osób prowadzących własną działalność gospodarczą (53 proc.), co pokazuje rosnącą potrzebę mobilności wśród młodego pokolenia oraz przedsiębiorców.

Wynajem samochodów: coraz częstszy model stosowany przez firmy

REKLAMA

Wynajem długoterminowy powoli przekonuje do siebie także polskich przedsiębiorców. 5 proc. Polaków wybiera go jako sposób na stworzenie floty pojazdów służbowych dla firmy.
To elastyczne rozwiązanie pozwala organizacjom nie tylko na optymalizację kosztów, ale również dostosowanie ilości i typu wypożyczanych pojazdów do bieżących potrzeb biznesowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wyniki naszego badania wyraźnie pokazują, że mobilność jest w dzisiejszych czasach kluczowa dla przedsiębiorstw i pracowników, którzy coraz częściej szukają rozwiązań umożliwiających elastyczne i efektywne zarządzanie obowiązkami służbowymi, zwłaszcza w kontekście dynamicznie zmieniającego się rynku pracy – komentuje Radosław Jasiński, Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży i Utrzymania Klienta w SIXT Polska.
– Trend zauważamy wśród naszych klientów, poszukujących dopasowanego i spersonalizowanego rozwiązania w usłudze długoterminowego wynajmu aut. Ta usługa pozwala zarówno na optymalizację kosztów posiadania aut wśród firm, jak i  zachowanie lepszej równowagi w tzw. work-life balance pośród pracowników – podsumowuje Radosław Jasiński.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Taniej na stacjach! Już w przyszłym tygodniu kierowcy zatankują wyraźnie taniej – znamy nowe ceny paliw

Nadchodzą spadki cen paliw, które wielu kierowców przyjmie z ulgą. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują wyraźne obniżki cen benzyny 95-oktanowej oraz autogazu, które pojawią się już w nadchodzącym tygodniu. Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się w wakacyjne podróże – będzie taniej przy dystrybutorze.

Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

REKLAMA

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

KGP: 122 159 interwencji, 550 wypadków drogowych, 37 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 122 159 interwencji. Byli wzywani do 550 wypadków drogowych.

REKLAMA

Punkty karne: ile możesz mieć, kiedy się kasują, jak odzyskać prawo jazdy?

Zastanawiasz się, ile punktów karnych możesz mieć i kiedy znikają z Twojego konta? Interesują Cię najnowsze przepisy na 2025 rok dotyczące kasowania punktów, kursów redukcyjnych i tego, jak nie stracić prawa jazdy ani nie przepłacić za OC w 2025 roku? Ten kompleksowy przewodnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, co oznaczają punkty karne, jak działają nowe limity dla doświadczonych i początkujących kierowców, a także jakie są konsekwencje przekroczenia dozwolonej liczby punktów.

Nowe kary dla kierowców 2025. Rząd właśnie przyjął projekt. Konfiskata auta, więzienie, dożywotni zakaz prowadzenia

Rządowa ofensywa przeciwko piratom drogowym! W dniu 3.07.2025 Rada Ministrów przyjęła projekt nowych przepisów dla kierowców, który ma skuteczniej walczyć z najgroźniejszymi przestępstwami na drogach. Koniec z brawurą, nielegalnymi wyścigami i lekceważeniem zakazów. Bandyci drogowi mogą spodziewać się surowych kar, w tym nawet przepadku pojazdu, dożywotniego zakazu prowadzenia i więzienia. Zmiany w Kodeksie karnym i Prawie o ruchu drogowym mają wejść w życie jeszcze w 2025 roku i stanowić punkt zwrotny w walce o bezpieczeństwo na polskich drogach.

REKLAMA