REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najnowszy Suzuki Swift Sport

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Suzuki Swift Sport, który został zaprezentowany we Frankfurcie wejdzie do sprzedaży w Polsce w styczniu 2012 roku. Auto zostało zbudowane na bazie Swifta wprowadzonego na rynek w 2010 roku.

Model Swift Sport ma oferować lepsze osiągi i bardziej sportowy charakter w porównaniu do pierwotnego modelu, na bazie którego został stworzony. Sportowa sylwetka i praktyczność sprawdzająca się w codziennym użytkowaniu przysporzyła wielu fanów poprzedniej generacji auta, która była produkowana w od 2005 roku Japonii, a następnie na Węgrzech.

REKLAMA

Nowy Swift Sport to udoskonalone sportowe auto kompaktowe na bazie nowej, IV generacji modelu Swift, wprowadzonej na rynek w 2010 roku.

Wnętrze

Deska rozdzielcza z pięcioma zegarami łączy w sobie walor praktyczny (czytelność) z estetycznym, klasycznie uporządkowanym wyglądem. Kierownicę wykończono miękką skórą a fotele obleczono w specjalny materiał.

Podwozie

Zastosowano w nim nowe podwozie, które zapewnia lepsze osiągi i stabilną kontrolę nad autem. Sztywniejsze zawieszenie dostosowane do większych prędkości (kolumny MacPherson z przodu oraz zmodyfikowana belka skrętna z tyłu) poprawiają stabilność auta w trakcie jazdy w każdych warunkach drogowych.

Nadwozie

Nadwoziu nadano bardziej agresywne kształty. Obniżono zawieszenie, które daje wrażenie stabilności i zamontowano przedni zderzak z dużym wlotem powietrza oraz zintegrowanymi lampami przeciwmgielnymi.

Zobacz też: Cztery premiery Kia na Międzynarodowych Targach we Frankfurcie

Wymiary

Poprzez niewielkie wymiary Swift Sport daje wrażenie zwinnego auta. Właściwie dobrane proporcje szeroko rozstawionych osi i kół oraz obniżone zawieszenie wpływają pozytywnie na stabilność trakcyjną pojazdu i łatwość jego prowadzenia.

Podstawowe wymiary (mm)
- długość: 3890
- szerokość: 1695
- wysokość: 1510
- rozstaw osi: 2430
- rozstaw kół przednich/tylnich: 1470/1475

Skrzynia biegów

Nowa 6-stopniowa manualna skrzynia biegów została zaprojektowana specjalnie pod kątem sportowej charakterystyki pracy silnika 1.6. Zastosowanie sześciu stopni  pozwoliło na bardziej sportową jazdę, połączoną z większą oszczędnością paliwa.

Silnik M16A

Wolnossący silnik benzynowy 1.6 o mocy 136 KM, jak zapewnia producent, wyróżnia się oszczędnością paliwa oraz niezawodnością. Dzięki optymalizacji systemu zmiennych faz rozrządu VVT moc maksymalna wzrosła ze 125 do 136 KM. Maksymalny moment obrotowy wzrósł z 148 do 160 Nm. Wyższej mocy silnika towarzyszy większa oszczędność paliwa. Emisja CO2 spadła z 165 g/km do 147 g/km (obniżenie emisji o 11%).

Zobacz też: Nowe Renault Twingo we Frankfurcie

Felgi i opony

Aluminiowe obręcze kół w rozmiarze 17 cali są o kilogram lżejsze od felg zastosowanych w poprzednim modelu Swift Sport. Opony (rozmiar 195/45R17)  sprzyjają większej kontroli nad autem i stabilizacji toru jazdy.

Bezpieczeństwo

Nowy Swift Sport zapewnia podróżującym poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. 7 poduszek powietrznych (w tym poduszka kolanowa kierowcy) oraz sztywne nadwozie ze strefami kontrolowanego zgniotu minimalizują skutki ewentualnej kolizji. Inteligentny układ hamulcowy wyposażony w system antypoślizgowy ABS z EBD, wspomaganie hamowania awaryjnego BAS oraz system stabilizacji toru jazdy ESP z kontrolą trakcji pomagają kierowcy uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy.

Nowy Swift otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP przeprowadzonych w 2010 roku.

Suzuki Swift Sport ma silnik o pojemności 1,6 litra o mocy 136 KM. Fot. Suzuki
Suzuki Swift Sport ma bardziej agresywny wygląd dzięki dużyw wloto powietrza w przedniej części karoserii. Fot. Suzuki
Suzuki Swift Sport ma bardziej sportowe i obniżone zawieszenie. Fot. Suzuki
Suzuki Swift Sport: wnętrze. Fot. Suzuki
Suzuki Swift Sport powstał na bazie najnowszego modelu Swifta, który został wprowadzony do sprzedaży w 2010 roku. Fot. Suzuki
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    REKLAMA

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    Samochody autonomiczne. Kiedy pojawią się na drogach? Częściowo są już dziś

    W XXI wieku przemysł motoryzacyjny ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek. Zmiany te napędzają wymogi prawne, wyścigi producentów, ale też wymogi klientów. A to prowadzi do jednego wniosku. Innowacje stopniowo wprowadzają wizję aut autonomicznych do naszego codziennego życia.

    REKLAMA