REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport morski

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Tusk: Gdańsk może się stać portem obsługującym tranzyt na cały region

Premier Donald Tusk uważa, że Gdańsk może stać się portem, który będzie obsługiwał tranzyt na cały region, na kilka, kilkanaście państw europejskich.

Największy kontenerowiec w terminalu DCT w Porcie Północnym

Największy kontenerowiec, jaki dotąd pływał po Bałtyku, wpłynął w środę do terminalu DCT w Porcie Północnym w Gdańsku. Statek "Maersk Elba", należący do duńskiego armatora,
ma 366 metrów długości i 48 metrów szerokości.

Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

W ubiegłym roku Dachser przetransportował 46,2 miliona przesyłek o łącznej wadze 35,5 miliona ton. Wskaźnik kapitału własnego spółki osiągnął poziom 40 proc.  W Polsce, w ubiegłym roku firma odnotowała wzrost przychodów o 31 proc.

Nowe biuro spedycji morskiej i lotniczej Kuehne + Nagel

Firma Kuehne + Nagel otworzyła biuro operacyjne w Krakowie. Dotychczas firma posiadała w Krakowie biuro sprzedaży. Nowe oddział dedykowany jest do obsługi transportów morskich, lotniczych oraz multimodalnych i jest zlokalizowany przy Lotnisku Cargo w Krakowie.

REKLAMA

BCT realizuje strategię wzrostu przeładunków

Strategia biznesowa realizowana konsekwentnie przez spółkę Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT przynosi oczekiwane rezultaty. Dynamiczny rozwój firmy, skrócenie czasu rozładunku statków oraz ok. 50 mln dol. planowane na inwestycje do 2015 roku to tylko niektóre sukcesy Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT w ostatnim czasie.

Stabilny rozwój przeładunków w BCT Gdynia

W 2010 roku Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT, osiągnął 26 mln dol. przychodu i zwiększył obroty przeładunków, uzyskując ponad 281 tys. TEU.

Największe kontenerowce świata zawiną do DCT Gdańsk

Największe kontenerowce świata od maja 2011 r. będą wpływać do DCT Gdańsk S.A., jedynego polskiego terminalu kontenerowego, który obsługuje statki oceaniczne.

Przesyłki drobnicowe. Czy warunki „prepaid” są rzeczywiście lepszą opcją niż „collect” ?

Przesyłki LCL (less than container load) są wykorzystywane głównie do transportu mniejszych ładunków lub części towaru, który nie mieścił się w już załadowanym kontenerze. Często sprzedawcy z kraju pochodzenia towaru oferują organizację takiego rodzaju transportu, wliczając koszty frachtu do ceny towaru lub oferując wyjątkowo atrakcyjne stawki transportu. Warunkiem jest jednak wysłanie towaru na warunkach pre-paid czyli wg formuł INCOTERMS - CFR lub CIF.

REKLAMA

Jakie zmiany podatkowe w transporcie obowiązują od 1 stycznia 2011 r.

Firma świadczy usługi transportowe na rzecz polskich i zagranicznych nabywców (zawsze przedsiębiorców). Są to usługi transportu świadczone na trasach znajdujących się poza UE (przykładowo Chorwacja-Ukraina, USA-Chiny). Czy dokumentując sprzedaż świadczonych usług winniśmy wystawiać faktury z podstawową 23 % stawką podatku VAT czy też tzw. faktury VAT NP?

Największy kontenerowiec w historii gdyńskiego portu

26 lutego 2011 r. Do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT) wpłynie największy w historii gdyńskiego portu kontenerowiec MSC Fortunate. Na jednostce mierzącej 275 metrów długości i 40 metrów szerokości zmieściłby się w pozycji leżącej Pałac Kultury i Nauki.

Portowcy zadowoleni z zerowej stawki VAT na usługi portowe

25 lutego 2011.  Zerowa stawka VAT na usługi portowe to dobra decyzja dla całej gospodarki morskiej - powiedział Rafał Zahorski z Rady Interesantów Portu Szczecin, skupiającej największe portowe spółki.

REKLAMA