REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rowery

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rowery, e-hulajnogi, UTO. Straż miejska może za jazdę bez uprawnień ukarać mandatem 200 zł, sąd – grzywną 1500 zł. Strażnicy znów mogą karać rowerzystów za jazdę po przejściach dla pieszych

Straż miejska może od piątku 20 października ukarać mandatem osoby jeżdżące bez uprawnień rowerem, e-hulajnogą i urządzeniem transportu osobistego (UTO). Straż miejska może także karać za jazdę takimi pojazdami po przejściu dla pieszych. Weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji nadające strażnikom miejskim nowe uprawnienia mandatowe.

Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

Jazda na rowerze w Polsce – czy rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie?

W ostatnich latach jazda na rowerze stała się coraz bardziej popularna w Polsce, zarówno jako forma aktywności fizycznej, jak i środek transportu. Jednak w miarę wzrostu liczby rowerzystów pojawiają się obawy dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Według danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji  z 2022 roku, rowerzyści uczestniczyli w 3685 wypadkach, co stanowi wzrost o blisko 5 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA