Zawracanie
REKLAMA
REKLAMA
Zawracać można na skrzyżowaniach lub między nimi, jednak nigdy w miejscach, gdzie do wykonania manewru byłoby konieczne przejechanie przez pojedynczą lub podwójną linię ciągłą oraz wszędzie tam, gdzie mogłoby to narazić kogokolwiek na niebezpieczeństwo lub w istotny sposób zakłócić ruch innych pojazdów, czyli m.in. wszędzie tam, gdzie jest ograniczona widoczność, np. tuż za ostrym zakrętem drogi.
REKLAMA
Poza tym nie wolno zawracać w tunelach, na mostach i wiaduktach, na autostradach, na drogach ekspresowych z wyjątkiem skrzyżowań lub miejsc do tego przeznaczonych a także na drogach i jezdniach jednokierunkowych. Przepisy nie mówią nic o zakazie zawracania w miejscu szczególnie niebezpiecznym, jakim są przejazdy kolejowe. Nie na wszystkich pasy ruchu są rozdzielone wyraźną linią ciągłą. Wspominają jedynie o zakazie zawracania „w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić”. Można to rozumieć jako zakaz zawracania podczas mgły i/lub bardzo intensywnego opadu deszczu lub w czasie śnieżycy.
Zobacz też: Wentylacja kabiny pasażerskiej
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.