REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana?

e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana?
e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana?
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana? Zaraz opowiemy o tym, jak wprowadzić dane o pojeździe do systemu.

e-TOLL: co jest potrzebne do rejestracji?

Przed rejestracją w systemie e-TOLL należy przygotować najpierw konieczne dokumenty. Podstawą są dane do logowania do Profilu Zaufanego. W przypadku firm konieczny będzie też dokument potwierdzający upoważnienie do jej reprezentowania przez osobę rejestrującą. Kolejnym kluczem do sukcesu jest dokument rejestracyjny pojazdu i dokument potwierdzający klasę emisji spalin.

REKLAMA

Rejestracja w e-TOLL. Na czym polega?

Rejestracji w systemie e-TOLL dokonuje się na stronie e-Urzędu Skarbowego. Podczas zakładania konta należy wskazać obywatelstwo, adres mailowy, PESEL, imię i nazwisko oraz dane dokumenty tożsamości. Po potwierdzeniu danych na maila kierowcy przychodzi kod weryfikacyjny. Należy go podać na stronie i po tym ustawić hasło do konta. Po ustawieniu hasła można bez problemu logować się do swojego konta.

Rejestracja pojazdu w e-TOLL

Kolejnym krokiem jest rejestracja pojazdu w systemie e-TOLL. Pierwszym krokiem jest wejście na listę podmiotów i wybrać ten ze swoim imieniem i nazwiskiem. Kolejnym krokiem jest wejście w zakładkę konta rozliczeniowe i przycisk utwórz nowe konto. Konieczne jest nadanie nazwy konta, ale też podanie koniecznych danych - w tym chociażby numeru kontaktowego. Gdy konto zostanie założone, w jego ramach pojawi się zakładka dodaj pojazd. Po podaniu danych w postaci chociażby numeru rejestracyjnego czy klasy emisji spalin, samochód zostanie przypisany do konta kierowcy. Podanie danych auta jest najbardziej czasochłonnym elementem procesu.

Konto rozliczeniowe w e-TOLL

Ostatnim etapem rejestracji pojazdu w systemie e-TOLL jest wskazanie sposobu płatności za drogi. Rozliczenia mogą mieć jedną z dwóch form. Pierwszą jest konto przedpłacone - kierowca doładowuje konto i to z tej sumy pobierane są środki. Drugą metodą jest konto z odroczoną płatnością. W tym przypadku ustanawiane jest zabezpieczenie na koncie - jako wpłata pieniężna lub gwarancja.

Ostatnim krokiem podłączenie urządzenia pokładowego e-TOLL

Co z urządzeniem pokładowym? Aby system e-TOLL mógł działać w pełni, konieczna jest konfiguracja z urządzeniem pokładowym OBU (poprzez podanie jego numeru seryjnego), aplikacją e-TOLL pobraną ze sklepu Google Play lub AppStore, ewentualnie zewnętrznym urządzeniem lokalizacyjnym (ZSL).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    Fałszywy mandat od straży miejskiej. Nowy sposób złodziei w Warszawie

    Wezwanie od straży miejskiej wygląda łudząco realistycznie. Prawdziwe jednak nie jest. Fakt, że dokument sporządzili oszuści, a nie strażnicy miejscy, zdradza kilka rzucających się w oczy detali. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

    Wracają kontrole na granicy ze Słowacją. Czy twoje auto też skontrolują?

    Na granicy między Polską a Słowacją ponownie pojawią się strażnicy graniczni. Ci nie będą obserwować ruchu, a zatrzymywać pojazdy i je kontrolować. Na jakich autach się skupią i co ma na celu przywrócenie kontroli granicznych? O tym w tym materiale.

    REKLAMA

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami - wynika z badania zrealizowanego na potrzeby raportu „E-rewolucja w świecie motoryzacji”.

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce?

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce? Teoretycznie tak. Teoretycznie, bo przed przystąpieniem do kursu i egzaminu, musi spełnić kilka wymogów dodatkowych. O wszystkich koniecznych formalnościach opowiem w tym materiale.

    REKLAMA