Jak zregenerować stalowe felgi?
REKLAMA
REKLAMA
Mechaniczne uszkodzenia felg powstałe w wyniku uderzeń o krawężniki czy wyrwy w jezdni mogą doprowadzić do zniszczenia zewnętrznej powłoki felgi. W naszym klimacie korozja rozwija się błyskawicznie, więc wszystkie niezabezpieczone elementy metalowe pokrywają się rdzawym nalotem.
REKLAMA
Felgi są elementem, którego stan ma olbrzymi wpływ na wygląd auta. Zniszczone i zardzewiałe felgi potrafią oszpecić każdy pojazd. Jeśli nasze felgi stalowe są zardzewiałe, nie warto inwestować w nowy komplet felg. Niewielkim kosztem można je odnowić we własnym zakresie.
Zobacz też: Czy autobusy komunikacji miejskiej zawsze mają pierwszeństwo?
Wprawny majsterkowicz będzie musiał poświęcić na to dwa dni, lub trzy-cztery popołudnia. Najlepiej takie prace wykonywać w okresie wiosennym lub letnim, kiedy temperatura pozwala na wykonywanie poniższych czynności na świeżym powietrzu.
Jakich produktów będziemy potrzebować?
Po pierwsze farba w aerozolu w kolorze, który dobraliśmy do felg. Podkładową farbę do metalu, bezbarwny lakier w sprayu, papier ścierny o gradacji np. 800 i 1200, rozpuszczalnik i drucianą końcówkę na wiertarkę. Łączny koszt wszystkich potrzebnych elementów nie powinien przekroczyć 100 złotych.
Jak zregenerować felgi stalowe?
Renowacje zaczynamy od dokładnego umycia felg. Po ich osuszeniu należy zeszlifować powierzchnię felgi. Usuwamy starą farbę i ogniska rdzy.
Po dokładnym oczyszczeniu i ponownym umyciu felgi powinniśmy ją odtłuścić rozpuszczalnikiem. Następnie należy położyć warstwę podkładu, a po około dwóch godzinach warstwę lub dwie farby w kolorze, który wybraliśmy. Po kolejnych 2-3 godzinach kładziemy warstwę bezbarwną i pozostawiamy do wyschnięcia (na około 24h).
Zobacz też: Czy dodanie współwłaściciela pojazdu należy zgłosić w urzędzie skarbowym?
Całą operację najlepiej wykonywać po zdjęciu opon z felg. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto zamaskować opony taśmą papierową i gazetami lub folią.
Regeneracje felg z oponami zimowymi warto wykonać wiosną, aby korozja nie postępowała, gdy koła będą czekały na kolejny sezon zimowy.
Nie zapomnijmy oczyścić i zabezpieczyć opon zimowych, których nie używamy przez sezon letni.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.